Friss cikkeink

Durván visszaesett a hazai cégalapítások száma
Áprilisban csupán 1442 céget alapítottak Magyarországon, ez 42 százalékos visszaesés a márciusi adatokhoz képest.

A jövőben is kizárólag portfolióban érdemes gondolkodni
A Budapest Alapkezelő számos ügyfele a mostani negatív tőkepiaci helyzetet, az alacsony árfolyamokat kedvező beszállási lehetőségnek látja és próbálja megragadni az alkalmat további vásárlásra, kockázatnövelésre – mondta el az alapkezelő vezérigazgatója, Kovács Ildikó. Akivel annak kapcsán beszélgettünk, hogy az általa irányított intézmény a Privátbankár.hu – Klasszis 2020 szavazáson rendkívül jól szerepelt: öt kategóriában is bejutott az első három közé, ebből háromban az élen végzett.

Hogy harcol Magyarország az adócsalás ellen?
Megjelent a 2020-2024-es időszakra vonatkozó hazai konvergenciaprogram, amely részletesen foglalkozik az adócsalók, -elkerülők elleni küzdelemmel is.

Erre számít idén az Orbán-kormány: itt vannak a friss számok!
A kormány benyújtotta az Európai Bizottságnak a 2020-2024-es időszakra vonatkozó friss konvergencia programját, melynek egyik legérdekesebb pontja a kormány makrogazdasági várakozása.

Miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján?
Ma sem maradt el az operatív törzs napi tájékoztatója.

Hamarosan tízezer embert rúg ki a Lufthansa
Csak ősszel indulhat újra a Lufthansa Group, a német légitársasági csoport 100 géppel csökkenti flottáját és 10 ezer ember elbocsátásra készül - mondta Carsten Spohr vezérigazgató a Lufthansa Group éves közgyűlésén.

Ezek lehetnek a fejlődő iparágak a járványhelyzetben
Az YPO március és április között végzett, 3500 globális vállalatvezetőt megszólaltató felmérése alapján drasztikus változás jelent meg a vállalatok jövőképében: 84 százalékban rosszabbul látja a vállalkozások helyzetét a menedzsment. A szálloda és légi közlekedés iparág mellett az autógyártás, a kiskereskedelem és az energiaszektor is további komoly leépítések előtt áll. Így a munkavállalóknak a telekommunikáció, szállítmányozás, pénzügyi szektor és a gyógyszeripar felé érdemes orientálódniuk - mind az üzleti, mind a vezetői teljesítmény és fejlődési lehetőségek alapján.

Óriási számlagyárra csapott le a NAV
Ötven cégből állt, 1,5 milliárd forint költségvetési kárt okoztak.

Örülhetnek a kkv-k – gyorsabban utal a NAV
Gyorsabban utalja ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a kis- és középvállalkozásoknak a visszaigényelt áfát, így az eddigi 75 nap helyett 30 nap alatt is megkaphatják azt - közölte Kis Péter András, a hivatal szóvivője.

Mely hazai iparágaknak fáj legjobban a válság?
A koronavírus a legtöbb vállalkozás életére komoly hatást gyakorol, ugyanakkor a hatás jelentős különbségeket mutat ágazatonként, illetve vállalkozásonként.
A nemesfém lesz a következő nagy dobás?
A koronavírus-válság az árupiacokat is megmozgatta, több nyersanyag ára évtizedes mélységekbe zuhant. A nemesfémekre azonban a jegybankok és kormányok elképesztő segélycsomagjai nyomán fényes jövő várhat.
Eljárást indított az Alzával szemben a GVH
Versenyfelügyeleti eljárást indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az Alza.hu Kft.-vel és az Alza.cz a.s.-el szemben, mert úgy véli, hogy a vállalkozások agresszív értékesítési módszert alkalmaznak, amellyel megsérthették a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmát.
Receptötletek a tavasz utolsó napjaira
Amikor beköszönt a tavasz, mindenki szalad a kiskertbe vagy a piacra, hogy leszüretelje az évszak friss, zsenge zöldségeit: a salátákat, a retket, a spenótot. Mire eljön a május, sokaknak már megunják ezeket, de persze aggodalomra semmi ok. Ahogy lecseng a medvehagyma és a friss zöldek szezonja, váltják is fel őket az új zöldségek, a zsenge répa és zöldborsó, és persze a gyümölcsszezon is elkezdődik az eperrel. Ahogy kezd véget érni a tavasz, a már megszokott, de frissen beérő zöldségekből is szemezgethetünk, mielőtt átadjuk magunkat a nyár finomságaink.
A bűnözők megijedtek a koronavírustól
Március eleje óta érzékelhetően csökken a bűncselekmények száma Magyarországon, a járvány kitörése a jelek szerint szűkítette a bűnözők mozgásterét is.
Hogyan állítsuk talpra a gazdaságot? Itt egy javaslat
A Roland Berger tanácsadócég magyarországi partnere, Schannen Frigyes szerint bár a politikai döntéshozók és a társadalom továbbra is a még kibontakozó válságra összpontosítanak, már most gondolniuk kellene a járvány melletti, utáni világra. A nemzetközi stratégiai tanácsadó cég összefoglalta háromlépéses akciótervét, amellyel kontrolláltan újraindítható a cégek növekedése.
Azért lehet pozitív hatása is a koronavírusnak
Például tisztább lehet a levegő. Azáltal, hogy mondjuk egy üzlet megkötésére készülők rádöbbennek arra, nem kell feltétlenül minden egyes alkalommal találkozniuk, elég a bemutatkozáskor, meg a végén, amikor aláírják a megállapodást. Így a kevesebb autózás és repülőzés kevésbé szennyezi a környezetet.
Szijjártó: a kormány számít a munkaerő-közvetítőkre
A munkaerő-kölcsönző és munkaerő-közvetítő cégek jelentős szerepet vállalhatnak a gazdasági újrakezdésben, ezért a kormány számít a közreműködésükre és a tapasztalataikra - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter, miután stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Prohumán Kft.-vel.
Lassan újraindul az egészségügy – miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján?
Az operatív törzs szerint biztatóan alakulnak az esetszámok, de még nem értünk a járvány végére.
Ingatlanbefektetési piac: mennyire vonzó célpont Magyarország?
Egy friss jelentés szerint a közép- és kelet-európai régió ingatlanjai iránti kereslet világviszonylatban is magas, és a piac teljesítménye a következő években felülmúlhatja Európa többi térségét. A koronavírus-járvány okozta bizonytalanság ellenére a régió továbbra is jelentős vonzerőt fog jelenteni a nemzetközi ingatlanbefektetőknek.
Járványmarketing. Dúl az ingyenes tudásátadás. Hogyan lesz ebből bevétel?
Nagy fordulatot vett a marketing iránya az elmúlt hónapokban. Járványmarketinggé változott át. A szolidaritás, a tudás ingyenes megosztása, a segítés uralkodik a tartalmakon. De ebből nem lehet bevételt szerezni. Hogyan lehet most, a soha nem tapasztalt összeomlás alatt eladható értékeket varázsolni a szolidaritásra építő marketingüzenetekből? Ez az alapvető témája a Piac & Profit – BKIK Cégmarketing 2020 című, május 14-én megrendezendő élő videókonferenciájának.
Indul egy új gázvezeték építése Európában
Megkezdődik a norvég gázt Dániából Lengyelországba szállító, 1,5 milliárd euró értékű, évi 7 milliárd köbméter kapacitású Baltic Pipe gázvezeték építése - közölte Andrzej Duda lengyel elnök rendkívüli sajtóértekezletén.
Siralmas képet mutat a magyar ipar
Továbbra is nagyon erős szűkülést mutat az áprilisi beszerzésimenedzser-index (BMI), a válaszadók az előző hónaphoz képest is kedvezőtlen folyamatokról számoltak be, de a 33,6 pontos érték magasabb a márciusi 28,5 pontál - közölte a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Változás küszöbén az autózás jövője
Bár járványhelyzetben a közösségi autózás egy lehetséges megoldás az érintkezésmentes és biztonságos közlekedésre, mégis sokan még mindig nem hisznek az autómegosztókban. Pedig a számok azt igazolják, hogy ez jelenti a közlekedés jövőjét, legalábbis a nagyvárosokban. Budapesten jelenleg több mint 1000 carsharing autó vehető igénybe, a 4 évvel ezelőtti számokhoz képest – amikor a GreenGo a piacon elsőként indította flottáját, akkor 45 elektromos autóval – a fejlődés megkérdőjelezhetetlen. Ám mégis elmaradunk a hasonló méretű Bécstől, ahol nagyjából másfélszer ennyi közösségi autó fut az utakon. Az elmúlt néhány hétben megtörtént Magyarország „digitális átállása”, a lakosság egy része már online intézi ügyeit. A kérdés az, hogy vajon a közlekedés átalakulására is számíthatunk-e a krízis időszaka alatt.
Orbán Viktor levelet írt a lengyeleknek
A magyar miniszterelnök egy lengyel nemzeti ünnep alkalmából írt kollégájának.
Nemcsak a koronavírusról szól majd a következő hét Magyarországon
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az áprilisi infláció, a márciusi ipari termelés és a márciusi kiskereskedelmi forgalom adatai.
Komoly autóvásárlási támogatásokról dönthet a német kormány
Heteken beül döntést kell hoznia a német kormánynak az autóvásárlást ösztönző kedvezmények ügyében az autóipari vállalkozások érdekképviselete (Verband der Automobilindustrie - VDA) szerint.
A britek Boris Johnson halálára is fel voltak készülve
Boris Johnson brit miniszterelnök szerint orvosai készenléti terveket készítettek arra az esetre is, ha az új koronavírus okozta betegség a halálát okozta volna.
A korlátozások enyhítése előtt: mi volt az operatív törzs mai tájékoztatóján?
Hétfőn kezdődik az érettségi – a rendőrség felkészült a változó szabályokra. Ez volt az operatív törzs mai tájékoztatóján.
Koronavírus: tovább nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon
Hajszál híján 3 ezer igazolt koronavírus-fertőzésről tudnak a magyar hatóságok - 5 újabb idős beteg halt meg vasárnapra, négyen meggyógyultak.
Hogy lehet követni a fertőzötteket? Már dolgozik a megoldáson az Apple és a Google
Az Apple és a Google műhelyében már dolgoznak olyan, okostelefonokra alkalmazható rendszereken, melyek révén az egészségügyi hatóságok azonnal tudomást szerezhetnének arról, hogy egy vírusfertőzött hány további emberrel került kapcsolatba, kik ők, és merre is járnak. Az alkalmazás ugyanakkor még számos adatbiztonsági kérdést vet fel.
Döntöttek a franciák – hónapokig maradnak a korlátozások
A francia kormány úgy döntött, hogy július 24-ig meghosszabbítja a koronavírus-járvány miatt kihirdetett egészségügyi rendkívüli állapotot - jelentette be a mai kormányülés után az egészségügyi miniszter.
Egyre jogszerűbben hallgatnak zenét a magyarok - de hogy hatott a koronavírus a streamingre?
A streaming szolgáltatások elterjedésével visszaszorultak az illegális letöltések, derül ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) legfrissebb kutatásából. A 18 és 26 év közötti korosztály digitális tartalmakkal kapcsolatos szokásait vizsgáló felmérés rávilágít, hogy a fiatal felnőttek kevesebb zeneszámot és filmet töltenek le illegálisan, de itthon csökkent a youtube felhasználók száma is. A koronavírus járvány alatt pedig tovább nőtt a legális digitális tartalmak fogyasztása. A felhasználók tudatos tartalomfogyasztása azért is fontos napjainkban, mert ezzel is segítik a nehéz helyzetben lévő zeneipari szereplőket.
Miből élnek a pécsiek?
Pécs az ország ötödik legnagyobb városa, és sok szempontból egyedülálló. Különleges adottságokkal rendelkezik, amik megmutatkoznak abban is, hogy mivel foglalkoznak a pécsiek. Ezt lestük meg.
Koronavírus: vannak országok, ahol nem lett baj a korlátozások enyhítéséből
Sem Dániában sem Csehországban nem robbant be újra a koronavírus, miután a két országban nemrég elkezdték enyhíteni a korlátozásokat, és nekiálltak újraindítani az életet.
WE IT LEAGUE
Jelentős változások zajlanak az IT fejlesztések területén a nagyvilágban. A válságot követő időszakban nemzetközi szinten jellemző volt – ma is igen nagy kihívás – az ún. „body leasing” elterjedése. Az IT cégek élete egészen „egyszerűvé” vált, hiszen minél több tehetséges IT szakembert kellett magukhoz csábítani és megtartani, hogy aztán „eladhassák” őket a piacon, nyilván szép árrést produkálva cégeik számára.
Tovább nőtt a koronavírus betegek száma Magyarországon
1008 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 52-en vannak lélegeztetőgépen. 16-an viszont meggyógyultak az elmúlt huszonnégy órában.
Készpénz vagy bankkártya? Alapjaiban változott meg az életünk
Földcsuszamlásszerű változásokat hoztak a mindennapokban, így a bankolásban és a vásárlásban is a koronavírus-járványhoz köthető intézkedések, köztük például a kijárási korlátozások. Az online bevásárlások átlagos értéke 17 ezerről 20 ezer forintra nőtt, tízből heten ritkábban látogatják a bankfiókokat, és egyre gyakrabban fizetnek bankkártyával. Azonban ez még nem jelenti a készpénz végét: bár ritkábban választják, 42 százalék még ebben az időszakban is ugyanannyiszor fizet készpénzzel, mint korábban.
25 milliárdot kapnak a mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozások
Vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak.
Mikor talál magára az euróövezet gazdasága? Van 3 forgatókönyv
Az Európai Központi Bank (EKB) prognózisa szerint a vírusjárvány miatti visszaesés után a legvalószínűbb forgatókönyv alapján 2022 végére érheti el a krízis előtti szintet.
Bértámogatás: eddig 500 cég élt a lehetőséggel
Mostanáig több mint félezer vállalkozás és mintegy ötezer munkavállaló kérvényezte közösen a Gazdaságvédelmi akciótervben elindított általános bértámogatást - nyilatkozta Bodó Sándor.
Újabb magyaroknál mutatták ki a koronavírus-fertőzést
Meghalt 11 krónikus beteg, 88-cal 2863-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu péntek reggel.
Ezeket kell most tudnia minden cégnek
A vírushelyzet miatt hozott intézkedések cégmérettől és tevékenységi körtől függetlenül igen komoly kihívások elé állítják a vezetőket, mivel szinte minden területet alapjaiban befolyásolnak. A 20. K&H családi vállalatok klub tudástára ezért abban nyújt segítséget a családi vállalkozásoknak, hogy könnyen átlátható szakmai információkat és gyors megoldásokat kapjanak a vírushelyzet hatékony kezelésére, a jogi tanácsoktól a krízishelyzetben alkalmazható kommunikációs taktikákig.
Baj van a karanténban: rengeteg az otthoni baleset
A bezártság miatt többszörösére nőtt az otthoni balesetek száma, országszerte naponta ezrével jeleznek négy fal között bekövetkezett káresetet a biztosítóknál. A szakma a veszélyhelyzet idején a baleseti számok további meredek emelkedésétől tart – közölte a CLB biztosítási alkusz cég.
Még mindig kongatják a vészharangot az amerikai munkaerőpiacon
A vártnál kevésbé csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban a múlt héten.
A motorizáció jövője - merre fejlődnek az autók?
Az első autó megjelenését 1886-ra datáljuk, ekkor kapott ugyanis szabadalmi védettséget első benzinmotoros autójára Karl Benz német mérnök. Az azóta eltelt időben az autó egyre inkább hétköznapi eszközzé vált, már pedig gyakorlatilag létfontosságú a háztartások jó részében. A folyamat azonban korántsem ért véget, de az biztos, hogy az évek múltával egyre inkább átalakul.
A nyaralópiacot is a feje tetejére állíthatja a koronavírus
Tavasszal hagyományosan élénkül a balatoni üdülők iránti kereslet, ám idén kérdéses, hogy a járvány hogyan érinti a hazai nyaralószezon alakulását.
Koronavírus: öt kategóriában juthatnak a vállalkozások állami támogatáshoz az Európai Bizottság szerint
Tekintettel a koronavírus-járvány miatt elszenvedett gazdasági károkra az Európai Bizottság enyhített az állami támogatásokra vonatkozó álláspontján, így a válsághelyzet miatt átmenetileg módosított a keretszabályokon.
Teljesen átírhatja a magyar bankok működését a járvány
Informatikai területük kiszervezésére kényszerülhet ugyanis a hazai hitelintézetek jelentős része.