üzleti intelligencia cikkek


A sikeres üzletember olyan, mint az élsportoló

A sikeres üzletember olyan, mint az élsportoló 

Az íróasztalnál ülve vagy egy gyümölcsöző tárgyaláson keveseknek jut eszébe, hogy sikeres üzletemberként nem sokban különbözik az élsportolóktól. Pedig ahhoz, hogy valaki komoly sikereket érjen el az üzleti világban, jól teszi, ha a profi sporthoz nyúl inspirációért. Kenyeres András, a férfi vízilabda válogatott coach-a szerint az üzleti világ nem is olyan sokban különbözik a medence világától.
Üzleti intelligencia: létszükséglet?

Üzleti intelligencia: létszükséglet? 

Egyre élesedik a verseny a piacon az ügyfelek a vásárlók kegyeiért. A kisvállalatoknak ebben a harcban a rugalmasságukra kellene támaszkodniuk, alaposan ismerniük az ügyfeleik igényeit és gyorsan reagálniuk a piaci változásokra. Ebben az egyébként minden cégnél keletkező nagy mennyiségű adattömeg lehetne a segítségükre, ám ezt az adattömeget csak egy megfelelő elemző szoftverrel lehet hatékonyan kezelni. Ezeknek a szoftvereknek, a ún. Business Intelligence rendszereknek fejlődésével eljött az idő, hogy a kis- és közepes vállalatoknak is érdemes megvizsgálniuk bevezetésüket. Most azt is eláruljuk, hogy mit nyerhetnek vele a kkv-k!
4 jel, hogy a cége a bigdata-középkorban ragadt

4 jel, hogy a cége a bigdata-középkorban ragadt 

Minden cég gyűjt és tárol számos adatot. A kérdés csak az, hogy felhasználjuk-e őket az üzlet fejlesztésére! Mutatunk négy jelet, ami azt mutatja, hogy ideje lenne továbblépni a big data nyújtotta lehetőségek kihasználásában!
Adathegyek maradnak kihasználatlanul

Adathegyek maradnak kihasználatlanul 

Jelentősen javíthatják a vezetők döntéshozatali hatékonyságát, ezáltal munkájuk sikerességét az egyre terjedőben lévő business intelligence (BI) megoldások, amelyek a kihasználatlan adattömegből vonnak le értékes következtetéseket. A készletezés, értékesítés, és más területek látszólag értéktelen adatainak elemzésével az üzleti intelligencia feltárhatja a párhuzamosságokat és a pazarlást.
A biztosítóknál is az adatelemzésben van a növekedés kulcsa

A biztosítóknál is az adatelemzésben van a növekedés kulcsa 

A biztosítótársaságok pénzügyi vezetői világszerte a vállalatok adatkezelési és elemzési képességeinek javítását tűzték ki célul a hosszú távú növekedés érdekében. A döntéshozóknak egyszerre kell megfelelniük az új jelentéstételi kötelezettségeknek és egyensúlyt teremteni a költségek kezelésében is.
A vásárlók miatt fontos a gyors adatfeldolgozás

A vásárlók miatt fontos a gyors adatfeldolgozás 

Lassabban gyűlnek az adatok a közép-európai vállalatoknál, mint a világátlag- derítette ki az IDC regionális kutatása, amelyet az SAP szoftvercég felkérésére készített a piacelemző. A megkérdezett vállalatok hatvan százalékánál legalább három évig tart az információk duplázódása, mely lassabb, mint a világátlagnak tekintett másfél-két év.
Üzleti intelligencia helyett kockás füzet jut a kkv-knak

Üzleti intelligencia helyett kockás füzet jut a kkv-knak 

A kis- és középvállalatok körében komoly korlátot jelent az EU-források szűkössége, a kisebb vállalatok egyelőre vonakodó hozzáállása az új technológiához, illetve maga az a tény, hogy egyáltalán rendelkezésre áll-e olyan adat, vagy rendszer, amely alapja lehet az üzletiintelligencia-rendszer bevezetésére.
Veszíteni csak elegánsan szabad!

Veszíteni csak elegánsan szabad! 

Az üzleti sikerek útját „nem”-ek szegélyezik. Ezért is fontos, hogy aki az üzleti életben mozog, megtanulja kezelni az elutasítást. A nemnek mindig üzenete van, amiből érdemes tanulni. Az egyik leggyakoribb hiba, amit valaki elkövethet, hogy az üzleti ajánlatára érkezett nemet személyes visszautasításnak éli meg, pedig ahogy a Keresztapában Michael Corleone mondja: Ez nem személyes. Ez szigorúan üzlet.
Üzlet és intelligencia - az adafeldolgozás jövője

Üzlet és intelligencia - az adafeldolgozás jövője 

A vállalkozásoknak átfogó információkra van szükségük számos területen, ezért alakultak ki a vállalatirányítási rendszerek is. Az adatok bonyolultsága azonban további fejlődéshez vezetett - a következő lépcső az üzleti intelligencia (BI) rendszereké. Szakértőnk segít, mik is ezek.
Az idén is dollármilliárdokat költenek üzleti intelligenciára a cégek

Az idén is dollármilliárdokat költenek üzleti intelligenciára a cégek 

Az idén várhatóan 13,8 milliárd dollárt költenek majd üzletiintelligencia-megoldásokra a vállalatok világszerte, ez az összeg 2016-ra 17,1 milliárd dollárra nőhet a Gartner becslése szerint. A megfelelő rendszer kiválasztásához érdemes néhány szempontot figyelembe venni, így például a kezelhetőséget, gyorsaságot – mutatott rá Bakos Tamás, a QSS Partner Kft. alapítója.

Nem alaptalan a „nagy adat" körüli felhajtás  

A mostanában sokat emlegetett „big data” jelenség valóban fontos lehet a vállalatok számára, hiszen folyamatosan hatalmas mennyiségű strukturált és strukturálatlan adat jön létre, annak ellenére, hogy szakemberek szerint még mindig az adatrobbanás előtt vagyunk. Így az analitikai eszközök a cégek mindennapi munkáját segíthetik, mert az adatokból azok elemzésével lesz érték.

Jó lenne a BI, csak túl bonyolult 

A rendszerezetlen adattömegek összekapcsolásából nyerhető információk olyan üzleti előnyt biztosíthatnak, amiről a kkv-k sem mondhatnak le. Az üzleti intelligencia használata és a ráépülő elemző megközelítés a nehéz gazdasági helyzetben is segíti a hatékony működést. A jelenlegi BI szoftvermegoldások ugyanakkor nem felelnek meg a mai kor elvárásainak, emellett a napjainkban használt, hagyományos BI és analitikai szoftverek a döntéshozók igényeihez mérten túl nagyok, költségesek és nehézkesek - derült ki a UNIT4 globális vezetői felméréséből.

Informatikai fejlesztés, ami tényleg segít 

A magyarországi informatikai fejlesztéseken belül az üzleti intelligencia projektek vezetnek. A nagy- és közepes cégek, valamint a hasonló méretű közintézmények felénél már működik ilyen rendszer, egyötödük pedig most dolgozik a bevezetésén. A döntéshozás hatékonyságát segítő rendszerek a kkv-k számára is hasznosak lennének.

Adattengerből üzleti előny 

A rendszerezetlen adattömegek összekapcsolásából nyerhető információk olyan üzleti előnyt biztosíthatnak, amiről a kkv-k sem mondhatnak le. Az üzleti intelligencia használata és a ráépülő elemző megközelítés a nehéz gazdasági helyzetben is segíti a hatékony működést.

Csökkenthető a válság okozta bizonytalanság  

A hatalmas, nagy részben strukturálatlan adathalmaz amit többek között a közösségi oldalak jelentenek, megfelelő kezeléssel igazi kinccsé válhatnak a cégek számára.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére

Költségkímélés

Kiszámolták, mennyivel mérsékelheti az inflációt a bankszámlák önkéntes díjcsökkentése

Kiszámolták, mennyivel mérsékelheti az inflációt a bankszámlák önkéntes díjcsökkentése 

Az áprilisi inflációs adatban már erősen megjelent az árréstop hatása is. Ugyanakkor a bankok önkéntes díjcsökkenése még nem lépett életbe ezen időszakban.

Pénzszerzés

Felújítási láz lett a magyarokon

Felújítási láz lett a magyarokon  

10-ből 6 magyar szerint most éri meg belevágni a lakásfelújításba, mert úgy vélik, később magasabb költségekkel kellene számolniuk.

Jogi kisokos

Mivel büntethető egy cég?

Mivel büntethető egy cég? 

Gyakori vélekedés, hogy a büntetőjogi felelősség és kockázat kizárólag a magánszemélyeket terheli.

Klímablog

Már most több hetes várólista van a klímaszerelésre

Már most több hetes várólista van a klímaszerelésre 

Az elmúlt évek nyári hőhullámai sorozatos rekordokat döntöttek, és az előrejelzések szerint az idei nyár sem lesz kivétel.

Gazdaság

Mégis mi történik az ingatlanpiacon?

Mégis mi történik az ingatlanpiacon? 

Az elmúlt hónapokban ellentmondásos hírek jelentek meg a hazai ingatlanpiac aktuális állapotáról.

Infokom

Lehull a lepel, mit gondolnak a magyarok a mesterséges intelligenciáról

Lehull a lepel, mit gondolnak a magyarok a mesterséges intelligenciáról 

Az emberek bár egyre többször használják a mesterséges intelligenciát, sokan bizonytalanok az AI-jelenséggel kapcsolatban.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo