Népegészségügyi termékadó cikkek
Külföldön megbukott a magyar különadó, így export esetén visszavonták, nekünk marad
Könnyítés az exportra termelőknek a neta-változás.
Ropiország karácsonya: egy szájként ropogtat 10 millió magyar
Karácsonykor és szilveszterkor a sós snack-ek, illetve a chips-ek iránti kereslet is megugrik. Hazánkban a különböző snack-ekből a teljes fogyasztás évi 30.000 tonna, ennek hatoda decemberben fogy el.
Az üdítőitalosok küzdenek az egészségünkért?
Az élelmiszeripari vállalatok CSR-jének fontos eleme lett az elmúlt években a termékek egészségesebbé tétele. Változtatják az összetételt, csökkentik a cukortartalmat. Jelentős innovációk is történnek e területen - pedig nem csomagolt cukorból fogyasztjuk a legtöbbet.
Magasabb adótól nem leszünk soványabbak
Az élelmiszerek adójának emelésével nem lehet javítani a népegészségügyi mutatókon, csak társadalmi összefogással - közölte a Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség, arra reagálva, hogy a WHO 20 százalékos különadót javasolt a cukortartalmú italokra.
Vámtarifa besorolás: ezen minden elbukhat
Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy milyen nagy jelentőséggel bír a termékek vámtarifális besorolása a társaságok kötelezettségeinek teljesítése során, – nemcsak az exportáló cégeknek!
Újabb kötelezettségszegési eljárás indult
Az Európai Bizottság azért indított kötelezettségszegési eljárást, mert a népegészségügyi termékadót kiterjesztették a kommersz szeszes italokra is.
Sok a kérdés a termékadó kedvezményeiről
A 2016. január 1-jével hatályba lépett adócsökkentés lehetősége komoly érdeklődést váltott ki a népegészségügyi termékadó (neta) fizetésére kötelezett vállalkozások körében, ugyanakkor sok kérdés is felmerült a cégekben. Ezekre adunk most válaszokat.
Az alkalmazottak izzasztása csökkenti az adót
A népegészségügyi termékadót (neta) január 1. óta csökkenteni lehet az egészségmegőrző programok költségeivel legfeljebb az adó összegének 10 százalékáig. Az adócsökkentés bármely erőkifejtéssel járó szabadidős tevékenység népszerűsítésére irányuló tevékenység kapcsán alkalmazható.
A sztárszakács is egyetért a cukoradóval
Különadót vetnek ki a cukrozott üdítőitalokra Nagy-Britanniában a gyerekelhízás elleni harc jegyében - jelentette be nagy meglepetésre George Osborne brit pénzügyminiszter. A különadót a gyártókra terhelik és azt két év alatt vezetik be, hogy a gyártók addig megváltoztathassák termékeik cukortartalmát.
Éppen a ropi jön ki a legrosszabbul a kormányzati sarcból
A népegészségügyi termékadó bevezetése alaposan felbolydította a nassolnivalók piacát: ugyan viszonylag kevés magyar szereti a ropogtatnivalókat, de egyre inkább az egzotikus csipszek felé fordulnak, míg a ropit már alig veszi valaki.
Csökkenteni és nem növelni kellene a termékadót
A magyar élelmiszeripar adó- és járulékterhei jelenleg is messze meghaladják az európai versenytársak hasonló költségeit, és az elmúlt évek során azok mértéke jelentősen emelkedett. A népegészségügyi termékadót (NETA) ezért nem növelni, hanem csökkenteni kellene.
Még több termékre vetne ki adót a kormány
Kiszélesítené a népegészségügyi termékadóra kötelezett termékek körét a KDNP. Az ÉFOSZ szerint azonban már így is lényegesen magasabb a magyar vállalkozások adóterhelése a környező országokénál, ami versenyhátrányt okoz és emiatt egyre kevesebb a magyar termék a boltokban.
Döntott a Parlament: így adózunk jövőre
Elfogadták az új adótörvényeket, számos ponton komoly változások lépnek életbe januártól. Változik a cafeteria szabályozása, jön a szappanadó és megjelenhet a földadó, különadót kapnak az élelmiszerkereskedők és a dohányipar, illetve a befektetési alapok.
Kevesebb sört és chipset vásároltunk
Sörből 8, sós rágcsálnivalóból 6 százalékkal vásároltak kevesebbet a magyar háztartások a 2013 február óta eltelt egy évben az előző év azonos időszakával összehasonlítva.
Padlón az üdítőgyártók
Megállíthatatlannak tűnik az alkoholmentes italgyártó ágazat mélyrepülése, egyre kevesebb üdítőt és gyümölcslevet vásárolnak Magyarországon. A szektor így új munkahelyek teremtése és beruházások helyett 2013-ban is létszámcsökkentésre kényszerült.
Erre ügyeljen, ha meglátogatja a könyvelőjét!
Számos változás lépett életbe január elsejével, amelyek sokban módosíthatják a vállalkozások adózását. Módosult a társasági adózás, számos kisadó módosult, köztük a neta és a közműadó.
Így változik az adórendszer!
Sok apró változás van a Parlamentnek benyújtott adótörvényekben, amelyekre érdemes ügyelnie a cégeknek. Például a szörpökre is kiterjesztik a népegészségügyi termékadót, egyes mezőgazdasági termékek esetén beléphet a fordított adózás, de jövőre már dollárban is lehet végezni a könyvvitelt. A Deloitte segítségével összegyűjtöttük a változásokat.
Az Orbán-kormány kiütötte a chipspiacot
A két évvel ezelőtt bevezetett népegészségügyi termékadó, közismertebb nevén chipsadó a sóspálcikák, chips-ek, mogyorók és egyéb sós nassolnivalók piacát drasztikusan csökkentette. A fogyasztás visszaesése a mai napi tart, de jelentős egészségügyi javulás ennek köszönhetően nem tapasztalható - véli a Hazai Snackgyártók Érdekegyeztető Fóruma.
ÉFOSZ: Nem jött be a chipsadó
Az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége (ÉFOSZ) szerint nem változott érdemben a magyar lakosság só- és cukorfogyasztása a népegészségügyi termékadó hatására, míg az érintett ágazatok vesztesége jelentősen emelkedett.