Leminősítés cikkek
Politikai kockázatokat látnak az elemzők a Mol körül, ez a durva leminősítés oka
2021 és 2023 között a teljes behozatal 58 százalékáról 77 százalékra nőtt az Oroszországból származó magyar kőolajimport.
Szenzáció, negatívra módosította Kína adósbesorolásának kilátását a Moody's
Váratlan minősítés.
Leminősítették Magyarországot, meg is jött rá a kormány válasza
Egy fokozattal. Nagy Márton szerint hamar itt lehetnek majd a felminősítések is.
Újabb pofon Ukrajnának
Rendkívül magas adóskockázatot jelző szintre minősítette vissza Ukrajnát az S&P Global Ratings.
Kemény pofon Magyarországnak is az ukrajnai háború miatt
A Moody's Investors Service nemzetközi hitelminősítő intézet "A3"-ról egyszerre négy fokozattal, befektetésre már nem ajánlott "Ba1"-re rontotta a Nemzetközi Beruházási Bank (NBB) hosszú távú kibocsátói besorolását. Az ügynökség sajtóközleménye szerint az új besorolást felülvizsgálat alá helyezte további rontás lehetőségével.
Leminősítettek 52 orosz céget
Az S&P döntése a gazdaság minden területét érinti.
Leminősítette az S&P a magyar államadósságot
A Standard & Poor's péntek este az eddigi "BB plusz"-ról egy fokozattal "BB"-re rontotta a hosszú futamidejű magyar államadósság besorolását. A Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye komolytalannak értékelte a leminősítést. A hazai elemzők szerint a hitelminősítő döntése mögött a növekedési problémák állnak, s az IMF/EU megállapodással elkerülhető lett volna. A londoni elemzők váratlannak értékelték a lépést.
Csúnyán elbántak Spanyolországgal
Agresszív mértékben, egyszerre három fokozattal leminősítette Spanyolországot csütörtökön a Fitch Ratings, egyebek mellett arra a becslésére hivatkozva, hogy a spanyol bankrendszer rendbetétele a spanyol hazai össztermék (GDP) 9 százalékával egyenlő költségvetési forrást is felemészthet.
Gyászos kilátások, a válság veszélyesebb, mint valaha
Az európai kilátások gyászosak, az Európára és a világgazdaságra ható kockázatok magasak - mondta hétfőn David Lipton, a Nemzetközi Valutaalap vezérigazgató-helyettese. Az IMF korábban figyelmeztetett arra, hogy a világgazdasági válság veszélyes új szakaszába lépett. Lipton most azt mondta: ez a szakasz már nem új, de veszélyesebb, mint valaha, a szeptemberben azonosított negatív irányú kockázatok megvalósultak. A hét végén kilenc eurótagállamot leminősítő Standard & Poor's szerint az európai döntéshozók „nem diagnosztizálták helyesen" a válság okait.
Nagyon bóvli: harmadszorra is befektetésre nem ajánlott
Megvonta a befektetési ajánlású szuverén devizaadós-osztályzatot Magyarországtól pénteken a Fitch Ratings. A Londonban bejelentett lépés nyomán a három legnagyobb nemzetközi hitelminősítőnél egyaránt a befektetésre nem ajánlott kategóriában van a magyar szuverén adósbesorolás. A leminősítés a magyar költségvetési és külső finanszírozási környezet, valamint a növekedési kilátások romlását tükrözi, amit részben a befektetői bizalmat aláásó további nem szokványos gazdaságpolitikai lépések okoztak, amelyek nehézzé teszik egy új IMF/EU-megállapodás elérését. Elemzők január végére kamatemelést várnak.
Az Orbán által várt spekuláció jele a bóvlibesorolás?
Szijjártó Péter, a kormányfő szóvivője szerint a magyar gazdaság teljesítménye semmilyen módon nem támasztja alá a Standard & Poor's szerda esti bejelentését Magyarország leminősítéséről. Londoni elemzők viszont úgy vélik, az S&P számára „az utolsó csepp a pohárban" a magyar kormány ragaszkodása lehetett a jegybanktörvényben tervezett módosítások keresztülviteléhez. A leminősítés uitán ismét megugrott a magyar államadósság törlesztéskockázatára kínált biztosítási tranzakciók árazása.
Újabb pofont kapott Kínától az USA
Pozitívan értékelte két kínai bank, a Bank of China, valamint a China Construction Bank teljesítményét és jövőjét a napokban a Standard & Poor's. Ez azt jelenti, hogy a vezető kínai bankok már jobb értékeléssel bírnak, mint amerikai vetélytársaik.
Orbán szerint újra meg fogják támadni az országot
Orbán Viktor úgy készül, hogy december közepe táján újabb spekulációs támadás lesz az ország ellen. Az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában elmondta azt is, hogy szükség van egy nemzeti növekedési tervre, mert annak megalkotása és végrehajtása nélkül recesszióba esne a magyar gazdaság.
A bóvli kategória inkább váratlan, mint meglepő
Nem igazán lepte meg sem a hazai, sem a külföldi elemzőket a Moody's döntése, amellyel Magyarország kikerült a befektetésre ajánlott kategóriából, az okok között elsősorban a kormány nem meggyőző gazdaságpolitikáját említik. A szakemberek alapkamat-emelést jósolnak. Orbán Viktor miniszterelnök Matolcsy György társaságában péntek délután neves közgazdászokkal konzultált a magyar gazdaság helyzetéről.
Pofont kapott Magyarország
A Moody's Investors Service hitelminősítő csütörtök éjjel Londonban közölte, hogy az eddigi Baa3-ról egy fokozattal Ba1-re rontotta a magyar kormánykötvény-osztályzatot, és az új besorolásra is további leminősítés lehetőségére utaló negatív kilátást hagyott érvényben. Indoklása szerint növekszik a bizonytalanság a tekintetben, hogy Magyarország teljesíteni tudja-e a költségvetési konszolidáció és a közadósság-csökkentés középtávú célkitűzéseit. Az pedig, hogy a kormány eddig egyszeri intézkedésekre- mint például a nyugdíjalapok vagyonának likvidálása - támaszkodott, hosszú távon nem fogja javítani az adósság fenntarthatóságát.
Hajszálra a bóvlitól Magyarország
Kiszámíthatatlanabbá vált a magyarországi gazdaságpolitikai környezet a felügyeleti szervek meggyengülése és bizonyos bevételi oldali költségvetési döntések miatt, és ennek negatív hatása lesz a gazdasági növekedésre és a kormányzati pénzügyekre. A külső pénzügyi és gazdasági környezet hatásai mellett erre is alapozta döntését a Standard & Poor's, amikor Magyarország devizában és forintban fennálló szuverén adósságának befektetési ajánlású BBB mínusz/A-3 szintű osztályzatait negatív kihatású megfigyelés alá vette szombaton. A Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő pénteken rontotta az eddigi stabilról a leminősítés lehetőségére utaló negatívra Magyarország államadósi besorolásainak kilátását.
Harmadszorra is beindulhat a pénznyomda
"Az USA leminősítése kétségtelenül nagy vihart kavart a pénzügyi világban. Miközben Európa folyamatosan az államadóssági problémákkal küzd, és minden lehető eszközt bevetve próbálja megoldani azt, addig az Egyesült Államok heteken keresztül elodázta a döntések meghozatalát. A leminősítés tehát arra is felhívja a figyelmet, hogy nemcsak az uniónak kell szembenéznie a költségvetési hiány leküzdésével, de Amerikának is" - mondta el Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
Nincs mese: leminősítik a "világ urát"
Az amerikai adósságlimit-emelésről létrejött kongresszusi egyezség nem irányítja fenntartható pályára az amerikai államháztartást, és nem fogja megakadályozni, hogy az Egyesült Államok elveszítse lehetséges legjobb, "AAA" hitelminősítői adósbesorolását - vélekedtek hétfői helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
Még mindig nem könyvelték el tényként az ország csődjét
Az S&P500 kedden látszólag kitört a csökkenő trendvonalból, és Görögország újabb segélycsomagjának a híre után is azt gondolhattuk, hogy a legnagyobb félelem - ha csak időlegesen is - kikerült a befektetők aggodalmai közül. Most úgy tűnik, hogy még mindig meg tudnak ijedni egy Moody's leminősítésen, főleg, ha a besorolás elhagyja a lélektani B kategóriát is (már rég bóvli kötvény kategóriában vannak a görög papírok).
Mindenki fél: leminősítésekkel fenyegetőznek
Estek az amerikai részvénypiacok az európai leminősítéseket követően. Esett az olaj, emelkedett az arany ára tegnap. Ázsia: Nem volt egyértelmű irány ma reggel. Nagyot gyengült tegnap a forint. A dollár is gyengül, a jen erősödik a reggeli kereskedésben. Jogi lépések a MOL ellen Horvátországban. Újabb vállalati kötvények az E-Star-tól. A kezdeti emelkedés után visszacsorgás várható.
"Magyarország nem bóvli kategória"
A múlt heti Moody's-leminősítés után megvan a kockázata a magyar adósosztályzatok további rontásának, bár Magyarország "nem érdemelné meg", hogy a hitelminősítők a befektetésre ajánlott szint alá, azaz a "bóvli" kategóriába sorolják vissza - vélekedtek hétfői helyzetértékelésükben londoni felzárkózó piaci elemzők.
Matolcsy válasza a leminősítésre
"A Moody's leminősítése nem jelentett meglepetést számunkra, de sajnálattal fogadtuk" - jelentette ki Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter az MTI-nek, a hitelminősítő bejelentésére reagálva. A miniszter szerint a hitelminősítő több dolgot nem vett figyelembe.
Egy hajszálra vagyunk a bóvli kategóriától
Egyszerre két fokozattal lerontotta hétfőn a magyar államkötvények besorolását a Moody's Investor Service. A nemzetközi hitelminősítő intézet a "Baa1" kategóriából a "Baa3" kategóriába sorolta át a magyar kormánykötvény minősítését.
Ismét kap egy pofont Magyarország?
Leminősítést valószínűsítő felülvizsgálat alá vette pénteken Magyarország közepes befektetői adósbesorolását a Moody's Investors Servce, arra a véleményére hivatkozva, hogy az IMF és az EU küldöttségeivel folytatott tárgyalások megállapodás nélküli félbeszakadása miatt megnövekedett a magyar költségvetési és gazdasági kilátásokat övező bizonytalanság. A Standard & Poor's már pénteken meglépte a leminősítést.
Ez nem Magyarország hete
Nyolc magyarországi bank osztályzatát rontotta a Moody's Investors Service, annak nyomán, hogy aznap a magyar szuverén adósosztályzatot is átsorolta az addigi elsőrendű "A3"-ról a közepes befektetői "Baa1" szintre.
Újabb pofont kapott Magyarország
Az eddigi stabilról leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta hétfőn Magyarország szuverén hosszú futamú deviza- és forintadósi besorolásainak kilátását a Fitch Ratings, a hazai és az európai gazdasági kilátások folytatódó romlására hivatkozva. Szerintük az IMF hitel nem hozta meg a várt stabilitást és tovább fog növekedni a már most is magas adósságráta.
Újabb pofont kapott Magyarország
Visszaminősítette egy fokozattal a magyar szuverén adósosztályzatot hétfőn a Standard & Poor's, arra hivatkozva, hogy a külső pénzügyi-gazdasági környezet romlása "kedvezőtlenül hat" a magyar gazdaságra.
Mára is jutott egy leminősítés hazánknak
Több más feltörekvő piaci gazdasággal együtt Magyarország szuverén adóskockázati besorolását is rontotta hétfőn a Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő, a várható recesszió súlyosságára hivatkozva, megjegyezve ugyanakkor, hogy a Magyarországnak jóváhagyott pénzügyi védőcsomag jórészt megszünteti a külső finanszírozási kockázatokat.