Újabb pofont kapott Kínától az USA

Pozitívan értékelte két kínai bank, a Bank of China, valamint a China Construction Bank teljesítményét és jövőjét a napokban a Standard & Poor's. Ez azt jelenti, hogy a vezető kínai bankok már jobb értékeléssel bírnak, mint amerikai vetélytársaik.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

 


A Bank of China megbízhatóbb
Kép:sxc

A feltörekvő piacok pénzügyi erősödése nem kerülte el a hazai befektetési szakemberek figyelmét sem: elindult az OTP Trend Feltörekvő Piaci Trend Fix IX Alap jegyzése, amelynek teljesítménye többek között a Bank of China papírjainak árfolyamától is függ majd.  

A Bank of China adósbesorolását egy A- -ról A-ra javította, a China Construction Bank minősítését pedig A-n hagyta a Standard & Poor's pénzügyi tanácsadó vállalat, ami jelentős erőátrendeződést jelent a bankpiacon, ugyanis a Bank of America, a Goldman Sachs csoport, valamint a Citigroup értékelését is A- ra rontották. Ezzel a kínai bankok adósbesorolása jobb lett, mint a vezető amerikai pénzintézeteké.

Magyarország is kapott
A Moody's múlt héten egy fokozattal rontotta Magyarország adósbesorolását, és továbbra is negatív kilátást hagyott érvényben. Magyarország utoljára 1996-ban szerepelt Moody's-nál a befektetésre nem ajánlott Ba1 kategóriában, ugyanannak az évnek a végén a hitelminősítő ennél eggyel, jobb, Baa3 kategóriába sorolta az országot. A bejelentés után romlott a forint árfolyama, a tőzsde is negatívan reagált az eseményre.

Szakértők szerint a távol-keleti bankok felminősítésének egyik legvalószínűbb oka a pénzintézetek erős állami háttere, valamint a rendkívül kedvező likviditási helyzetük. A felminősítés azt jelenti, hogy a nemzetközi pénzügyi piac továbbra is bízik a kínai pénzügyi szektorban, annak ellenére, hogy az utóbbi hetekben egyre erősödtek azok a hírek, miszerint a világgazdaság lassulása negatív hatással lehet a kínai növekedésre. Ez pedig általában bizonytalanná teheti az ottani bankrendszer helyzetét is.

„Az OTP Alapkezelő határozottan úgy véli, hogy továbbra is jó lehetőségek rejlenek a feltörekvő piacokban, különösen a BRIC országok egyik zászlóshajójának számító Kínában. Ezért is indítottuk el a tőke- és hozamvédett OTP Feltörekvő Piaci Trend Fix Alapok újabb, immár kilencedik tagjának a jegyzését. Az Alapnak a biztosított fix hozamon felüli teljesítménye többek között a Bank of China, a China Construction Bank, a Gazprom, valamint számos más sikeres vállalat papírjainak árfolyamától függ majd.  Az eddig elindított nyolc alap népszerűségét jól mutatja, hogy eddig több mint 16 milliárd forintot fektettek az ügyfelek ezekbe a befektetési eszközökbe" - számolt be a várakozásokról Gáti László, az OTP Alapkezelő marketing és értékesítési igazgatója.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo