Újabb pofont kapott Kínától az USA

Pozitívan értékelte két kínai bank, a Bank of China, valamint a China Construction Bank teljesítményét és jövőjét a napokban a Standard & Poor's. Ez azt jelenti, hogy a vezető kínai bankok már jobb értékeléssel bírnak, mint amerikai vetélytársaik.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

 


A Bank of China megbízhatóbb
Kép:sxc

A feltörekvő piacok pénzügyi erősödése nem kerülte el a hazai befektetési szakemberek figyelmét sem: elindult az OTP Trend Feltörekvő Piaci Trend Fix IX Alap jegyzése, amelynek teljesítménye többek között a Bank of China papírjainak árfolyamától is függ majd.  

A Bank of China adósbesorolását egy A- -ról A-ra javította, a China Construction Bank minősítését pedig A-n hagyta a Standard & Poor's pénzügyi tanácsadó vállalat, ami jelentős erőátrendeződést jelent a bankpiacon, ugyanis a Bank of America, a Goldman Sachs csoport, valamint a Citigroup értékelését is A- ra rontották. Ezzel a kínai bankok adósbesorolása jobb lett, mint a vezető amerikai pénzintézeteké.

Magyarország is kapott
A Moody's múlt héten egy fokozattal rontotta Magyarország adósbesorolását, és továbbra is negatív kilátást hagyott érvényben. Magyarország utoljára 1996-ban szerepelt Moody's-nál a befektetésre nem ajánlott Ba1 kategóriában, ugyanannak az évnek a végén a hitelminősítő ennél eggyel, jobb, Baa3 kategóriába sorolta az országot. A bejelentés után romlott a forint árfolyama, a tőzsde is negatívan reagált az eseményre.

Szakértők szerint a távol-keleti bankok felminősítésének egyik legvalószínűbb oka a pénzintézetek erős állami háttere, valamint a rendkívül kedvező likviditási helyzetük. A felminősítés azt jelenti, hogy a nemzetközi pénzügyi piac továbbra is bízik a kínai pénzügyi szektorban, annak ellenére, hogy az utóbbi hetekben egyre erősödtek azok a hírek, miszerint a világgazdaság lassulása negatív hatással lehet a kínai növekedésre. Ez pedig általában bizonytalanná teheti az ottani bankrendszer helyzetét is.

„Az OTP Alapkezelő határozottan úgy véli, hogy továbbra is jó lehetőségek rejlenek a feltörekvő piacokban, különösen a BRIC országok egyik zászlóshajójának számító Kínában. Ezért is indítottuk el a tőke- és hozamvédett OTP Feltörekvő Piaci Trend Fix Alapok újabb, immár kilencedik tagjának a jegyzését. Az Alapnak a biztosított fix hozamon felüli teljesítménye többek között a Bank of China, a China Construction Bank, a Gazprom, valamint számos más sikeres vállalat papírjainak árfolyamától függ majd.  Az eddig elindított nyolc alap népszerűségét jól mutatja, hogy eddig több mint 16 milliárd forintot fektettek az ügyfelek ezekbe a befektetési eszközökbe" - számolt be a várakozásokról Gáti László, az OTP Alapkezelő marketing és értékesítési igazgatója.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo