Garantált bérminimum cikkek
Megvan a megállapodás! Már decembertől ennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Megegyeztek a munkaadók és a munkavállalók.
Belengettek egy jelentős minimálbér-emelést
Jelentős minimálbér-emelés és garantált bérminimum-emelés várható a jövő év elején.
Még az idén megemelik a minimálbért
Decembertől emelkedhet a minimálbér és a garantált bérminimum összege.
Megemelt minimálbér: milyen más jövedelmek nőnek még jövőre?
A minimálbér 16 százalékos emelése 2023-ban egy sor járadék és juttatás összegét is magával húzza.
Eldőlt, mennyi lesz a minimálbér jövőre
Megállapodtak a felek.
Volt egy újabb egyeztetési kör a jövő évi minimálbérről
A 2023-as kötelező legkisebb keresetekkel és az európai energiaválság következményeivel is foglalkozott a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma monitoring bizottsága mai ülésén.
Kemény csata lesz: indulnak a bértárgyalások
Megkezdődtek a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának a jövő évi minimálbérre és a garantált bérminimumra vonatkozó tárgyalásai.
Körvonalazódik, mennyi lesz jövőre a garantált bérminimum
Januártól a minimálbér 200 ezer forintra, a garantált bérminimum pedig várhatóan 260 ezer forintra emelkedik – mondta Nagy Márton, a miniszterelnök gazdasági főtanácsadója.
1 millió magyar minimálbéren – mennyire vannak lemaradva a hazai fizetések a régióban?
A hazai foglalkoztatottak jelentős része, mintegy 1 millió munkavállaló keres a minimálbér, valamint a garantált bérminimum körül – derült ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss inflációs jelentéséből. Többet ér a lengyel, a román és a horvát minimálbér is a magyarnál.
Lesznek még bajok a minimálbér-emeléssel
Megvolt a nulladik fordulója a bértárgyalásoknak, ami után már most úgy tűnik, a 200 ezer forintos minimálbért minden oldal el tudja fogadni, viszont az is látszik, hogy bizonyos szektorokban problémákat fog okozni az emelés.
„Csapdahelyzetet jelentett a 4 százalékos minimálbér-emelés"
Miután a 2021-es minimálbér elfogadásának folyamata a korábbi évektől eltérően zajlott, csak jövő héten érkeznek a megemelt fizetések. A kötelezően adandó legkisebb bérek meghatározásának csúszása persze hatással vannak az egyes ágazatok béregyeztetéseire is. A tárgyalásokat a romló munkaügyi kapcsolatok is megnehezítik.
Minden, amit a garantált bérről és bérminimumról tudni lehet
Azt már megszokhattuk, hogy a minimálbér és a garantált bérminimum összege évről évre emelkedik. A 2021-es minimálbér elfogadásának folyamata azonban a korábbi évektől eltérően folyt. Hogy miként zajlott ez a folyamat, azt az alábbiakban, a KCG Partners jogi szakértői összegzik.
Kijött a minimálbérről szóló rendelet
A 2021-es bérmegállapodást a héten fogadták el.
Előrelépés a bértárgyalásokon – 4 százalékos emelés jöhet
Elhúzódó egyeztetés után ma sem született végső megállapodás az idei legkisebb bérekről. Készül viszont egy megegyezés-tervezet, benne 4 százalékos emeléssel.
600 ezer magyart tart bizonytalanságban az Orbán-kormány
A koronavírus-járvány miatt minden korábbinál nagyobb bizonytalanság övezi a mindennapokat. Ha ez nem lenne elég, erre most még a kormány is rátett egy lapáttal; a bértárgyalások során ugyanis olyan helyzet alakult ki, amire nagyon régóta nem volt példa.
Egy lépéssel közelebb a megállapodáshoz: ennyi lesz a minimálbér?
A Munkástanácsok Országos Szövetsége nyitott arra, hogy megállapodás szülessen a munkáltatókkal a minimálbérek négyszázalékos emeléséről.
Minimálbér-emelés: jelzésértékű adatot tett közzé a Pénzügyminisztérium
Bár már átléptünk 2021-be, még a mai napig nem lehet tudni, mennyi lesz az idén érvényes minimálbér. Friss prognózisában azonban egy erős jelzést küldött a kormány.
Nagy kérdőjel még, mennyi lesz a jövő évi minimálbér
Mindenki óvatos.
Mekkora a minimálbér és a garantált bérminimum 2020-ban?
Hatályba lépett az idei kötelező legkisebb munkabért tartalmazó kormányrendelet, aminek értelmében 2020-ra is 8 százalékkal emelkedett a minimálbér és a garantált bérminimum összege - írja legfrissebb bejegyzésében az Írisz Office könyvelő- és adótanácsadó iroda.
Hivatalos: 8 százalékkal emelkedik a minimálbér
Nincs meglepetés, jövőre is 8-8 százalékkal emelkedik a minimálbér és a garantált bérminimum.
Mikor kell szüneteltetni a nyudíjat munka mellett?
A nyugellátás melletti keresőtevékenységből származó keresetkorlát számításakor a minimálbér vagy a garantált bérminimum számít? A Reggeli egyperces összeállításból kiderül.
Kinek jár a garantált bérminimum?
Azt már megszokhattuk, hogy a minimálbérek és a garantált bérminimum összege évről évre emelkedik. Így van ez 2019-ben is. Az azonban nem mindig egyértelmű, hogy kinek is jár a magasabb bérminimum? Az Érthető Jog blog legfrissebb bejegyzésében Kocsis Ildikó ügyvéd erre a kérdésre is választ ad.
„A véges lehetőségek hazája” – az élet minimálbéren
A GKI Zrt. 2018 márciusában vállalati felmérést készített az 5 fő feletti, jellemzően többségi magyar tulajdonban levő vállalatok körében. A vállalkozásokat egyebek mellett a béremelésekről, illetve a minimálbéresek és a garantált bérminimumon foglalkoztatott munkavállalók helyzetéről kérdezték.
Nincs más megoldás, béremelés kell
Ismét megerősítették, hogy a munkaerőhiány a magyar gazdaság jelenlegi legnagyobb problémája. Bárhogy boncolgatják, a megoldás legfontosabb része további komoly béremelés lenne, a kérdés csak az, miből.
Jelentősen nőhetnek a bérek a hiányszakmákban
A bérmegállapodás, a minimálbér és a szakmunkás garantált bérminimum 15, illetve 25 százalékos növekedése, valamint az egyre fokozottabb szakemberhiány miatt az átlagkeresetek 10 százalékos emelkedését sem zárják ki ebben az évben az MTI-nek nyilatkozó elemzők, akik a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataira reagáltak.
Kinek jár a garantált bérminimum?
Garantált bérminimum a jogszabály szerint annak jár, aki középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben dolgozik, és ilyen végzettséggel rendelkezik is. Egyszerűnek hangzik. Valójában viszont számos kérdés felvetődhet, melyeket szakértőnk segít tisztázni.
Elindultak a béremelések - elhúznak a nagyok?
Az egyik leginkább várt idei jogszabályváltozás a minimálbér és a garantált bérminimum emelése, valamint a munkáltatói járulékok csökkentése. Az intézkedésektől egyesek azt várják, hogy segítenek a munkaerőhiány csökkentésében, mások szerint viszont inkább csak tovább nehezítik a kisvállalatok helyzetét. A jogszabály hatályos – de mi lesz a bérekkel valójában?
2285 forintos óradíjat akarnak a biztonsági őrök
Az előző évhez képest 356 forinttal magasabb, 2285 forintos minimális vagyonvédelmi szolgáltatási rezsióradíjra tett javaslatot az idei évre a Belügyminisztériumnak a Személy- Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara (SZVMSZK) és a Magánbiztonsági Ágazati Párbeszédbizottság (MB ÁPB).
Béremelés: a kisboltoknak fog fájni, de nagyon
Fájni fog, de nagyon. Mármint a kötelező béremelés. Legnagyobb bajban az élelmiszerboltok lesznek a blokkk.hu elemzése szerint, mivel ott a legkisebbek a keresetek. Gyorsulni fog a boltbezárás is.
Csapnivaló a magyar órabér
A davosi Világgazdasági Fórum az OECD 2013-as adatai alapján vetette össze a fejlett országokban garantált minimális órabért. A 27 országból a 23. helyen végzett a hazai órabér.
Ennyi lesz a minimálbér januártól
Megszületett a megállapodás a 2016-os minimálbérről és garantált bérminimumról. A Magyar Szakszervezeti Szövetség kivételével a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) szociális partnerei elfogadták a bruttó 111 ezer forintos minimálbért és a bruttó 129 ezer forintos garantált bérminimumot.
Továbbra sincs megállapodás a jövő évi bérekről
Továbbra sem született megállapodás a jövő évi minimálbérről és a garantált bérminimumról a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán (VKF); a munkáltatói oldal bruttó 3 százalékos emelést javasolt, a munkavállalói oldal azonban bruttó 9 százalékot szeretne - közölték a munkaadói és a szakszervezeti oldal képviselői pénteken a VKF tárgyalást követően az MTI-vel.
Ennél nem kereshet kevesebbet 2015-ben
A nyolcórás minimálbér 105 ezer, a garantált bérminimum pedig 122 ezer forint. Mennyi jár a dolgozónak, ha heti vagy órabérben foglalkoztatjuk? Beszéljenek a számok.
A vállalkozók zsebére trükközik a kormány?
Büszkén hirdeti a kormány, hogy a minimálbér folyamatosan nő, és sok dolgozó milyen jól jár. A túlélésért küzdő vállalkozásokat viszont egyre nehezebb helyzetbe hozza az évről évre növekvő bérteher: a tavalyi drasztikus kötelező és elvárt béremeléshez kapott támogatás ez évre jelentősen csökkent, az idei minimálbér- és garantált bérminimum-emelés elviseléséhez ígért kormányzati segítség pedig késik.
Itt az első fizetési nap a katásoknak!
Február 12-én kell először tételes adót fizetnie azoknak a kata szerinti adózást választó vállalkozóknak. De nem csak ezért lesz fontos nap, minden vállalkozó először számol a 2013-ra megállapított minimálbér és garantált bérminimum után járulékot.