Fenntartható cikkek
Késve fizetik rezsiszámláikat a cégek
Kihívást jelent megfelelni a fenntarthatósági szempontoknak a hazai cégek szerint.
Fenntarthatósági pályázatot hirdettek kkv-knak
Harmadszor hirdette meg a Generali Biztosító az EnterPRIZE pályázatot.
Rengeteg cégnek kell színt vallani az EU felé
Több mint ezer magyar cégnek kell majd beszámolnia a fenntartható működéséről az uniónak.
1500 magyar cég készülhet: komoly fejtörést okozhat majd egy jelentés
A feltörekvő magyar vállatoknak 2026-ban kell először közzétenni a fenntarthatósági jelentésüket.
Merész célokat tűztek ki a vállalatok, de sokan nem a jó úton haladnak
Az ipari vállalatok több mint fele célul tűzte ki, hogy elérje a nettó zéró üvegházhatású-gázkibocsátást.
Kereszttűzben a cégek
A vásárlók, a szabályozók és a befektetők egyaránt nyomás alatt tartják a cégeket.
Égető szükség lenne a pénzügyi rendszer zöldítésére
Ösztönzésre és támogatásra szorulnak a piaci szereplők ahhoz, hogy fenntartható beruházásokba áramoltassák a tőkét – állapítja meg a Magyarország fenntartható tőkepiaci stratégiájának és akciótervének létrehozásához kidolgozott ajánlásaiban a Deloitte. A célirányos mozgósítás nélkül veszélybe kerülhetnek az Európai Unió 2030-ra kitűzött kibocsátáscsökkentési céljai. Ezek teljesítése ugyanis ebben az évtizedben évi 480 milliárd eurós pluszberuházást igényel.
Környezetbarát naptej a dm polcain
Mit tehetünk, ha a fenntarthatóságot szeretnénk beépíteni a mindennapok gyakorlatába? A dm döntéseiben jelentős szerepe van a fenntarthatóságnak: a saját márkás termékek csomagolásában és az összetevők terén is fontos lépések történtek. Idén egy új, „zöld” naptejet kínálnak a családoknak.
Hol végzik a magyarok kidobott fenyőfái?
Egy erőműben. Legalábbis a baranyai megyeszékhely, Pécs esetében.
A Fudzsi lábánál épül fel a jövő városa, és nemsokára már költözhető is lesz
A Toyota bemutatta, hogyan képzel el egy olyan települést, ahol egy nap mindannyian élni fogunk, zéró emisszióval, tele robottal, önvezető járművel, internettel - és parkokkal. A Woven Cityre keresztelt koncepcióvárost ráadásul nagyon hamar fel is építenék.
Az üzleti szektor szereplői megértették a fenntarthatóság ideáját, a politikusok nem
A tudatos fogyasztók nyomást helyeznek a kormányzatokra és az üzleti szektorra, hogy egy élhetőbb, igazságosabb és fenntartható társadalom kialakítását segítsék elő üzleti döntéseikkel.
Kommunista nélkülözés ihlette Brooklyn első csomagolásmentes élelmiszerboltját
A zéró hulladék háztartás koncepciójának középpontjában a precycle elve áll: vagyis csak azt veszem meg, amit használok és elfogyasztok, nem kell kidobnom semmit. Így nem kell eljutni a recycle-hoz sem, vagyis megspóroljuk az újrahasznosítást. Hogyan lehetséges ez? Csomagolás nélküli boltokkal. Amik lassan, de biztosan egyre inkább terjednek a világban.
A fenntartható cégek a tőzsdén is jobban teljesítettek
A Barron’s amerikai üzleti magazin immár másodszor állította össze százas toplistáját a legfenntarthatóbb amerikai tőzsdei cégekről. Az üzletvitelt közel 200 szempont alapján értékelték. E vállalatok kevesebbet vesztettek értékükből a tavalyi árfolyamzuhanások közepette, mint a Top 100-ba be nem került cégek.
A nacionalizmus a legnagyobb akadály a fenntartható világ kialakításában
Ha a világ kormányai nem fognak össze, hogy megoldják az emberiség nagy problémáit, beüthet a vészhelyzet-szcenárió, figyelmeztet a Forum for the Future új jelentése, mely a jövő legnagyobb veszélyforrásait taglalja. Már a következő évtizedet ezek a rizikófaktorok fogják meghatározni.
Tanítható-e a boldogság?
Az amerikai Yale legnépszerűbb tantárgya a boldogságról szól. Az 1701-ben alapított egyetemen még soha nem jelentkeztek ilyen sokan egy tantárgyra: ezerkétszázan hallgatják a boldog életről szóló tanokat hetente kétszer az óriási előadóteremben. Tanulható a boldogság?
Magyar Fenntarthatósági Csúcs – 2018-ban is
A Piac & Profit november 21-én ismét megrendezi a Magyar Fenntarthatósági Csúcsot, a felelősen gondolkodó és cselekvő emberek éves találkozóját. A kilencedik Magyar Fenntarthatósági Csúcs konferencia fókuszában idén a technológiák, a digitalizáció által átalakult világunk és a fenntartható fejlődés viszonya áll.
Cégvezető is lehet környezettudatos
Zöldíteni egy vállalkozás üzleti tevékenységét nem egyszerű dolog, akkor sem ha az ember a cégvezető, pláne akkor, ha a ranglétra alsóbb fokán áll. Egy amerikai szakértő sorra vette, milyen tulajdonságok jellemzik a haladó, környezettudatos vezetőt, aki átalakítja cégét.
Jó irányt jelez, ha "zöld" egy kkv
Ausztria és Németország után Magyarországon is megkezdi működését a Green Brands független nemzetközi minősítő szervezet. A kitüntető címre többek között fenntarthatóan működő, termelő és szolgáltató, illetve élelmiszeripari vállalatok, kkv-k jelentkezhetnek.
Világjobbító cégek egy alapban: magasabb a hozamuk, mint az S&P 500 cégeké
Egy új etikus alap négyszáz olyan céget választott be portfóliójába, melyek az ENSZ által deklarált Fenntartható Fejlődési Célok megvalósulását segítik üzleti tevékenységükkel. 2016 óta ez a négyszáz vállalat jobb hozamot produkált együttesen, mint az S&P 500-as mezőny cégei.
Hűségesek a fogyasztók a társadalmilag elkötelezett márkákhoz
Egy közvélemény-kutatás szerint a vásárlóknál növeli a márkahűséget az, ha a cégek felvállalnak egy határozott nézetet egy-egy társadalmi kérdésben. A vállalatok politizálása tehát jó „befektetés”.
Jobb lesz, ha megszeretjük a halhúst
A Föld termőföldjei már csak hatvan évig, tehát nagyjából a 2070-es évek végéig képesek még szolgálni minket, ha kitartunk a jelenlegi mezőgazdasági módszerek mellett.
Robotokkal helyettesítené a méheket a Walmart
Világszerte nagy probléma, hogy megcsappant a beporzást végző méhek populációja. Az élelmiszer, a kozmetikai és a divatipar is érintett, hiszen rengeteg növény függ a beporzástól. A Walmart repülő minirobotokkal végeztetné el a beporzást. A méhpopuláció csökkenése miatt leginkább a kakaóbabot és a csokigyártást fenyegeti veszély.
Szmogevő tornyokkal harcolnának a légszennyezés ellen
Nem lakóházak, mindössze hét méteres tornyok. Közterületi emlékműnek, parkot csinosító dísznek is beillenének, de valójában a levegőt tisztítják. A holland dizájnból készült tornyok Pekingben működnek és mindegyikük naponta egy futballstadion kiterjedésű tér levegőjét tisztítják meg. Tarlósnak is ilyeneket kellene felállítania Budapesten.
Egyre zöldebb az acélipar
Elsősorban az új technológiai megoldások, a környezettudatos üzleti gondolkodás és a szigorodó szabályozás vezetett ahhoz, hogy az acélipar 40 %-al csökkentette az energiafelhasználását és ennek megfelelően a CO2 kibocsátást az elmúlt 40 évben. Azonban nem csupán a gyártás során keletkező károsanyag kibocsátásban mérhető mindez, az acélipar fejlődése szinte minden iparágra kihat a fenntarthatóság vonatkozásában.
Szereti az Y-generáció a társadalmilag elkötelezett cégeket
Az ipszilonosok készek többek fizetni azokért a termékekért, melyek gyártójánál hitelesnek tartják a CSR-tevékenységet. Ők már egy teljesen globalizált világban nőttek fel, és természetes nekik, hogy az egész földgolyó sorsát tartják szemük előtt.
Védik az őserdőket az olajpálma-ültetvények terjeszkedésétől
Egyezményben vállalták a közép- és nyugat-afrikai országok kormányai , hogy megvédik őserdőiket az olajpálma ültetvényektől. Az aláíró országokhoz tartozik az afrikai trópusi őserdők 70%-a. Közben megy a harc a zöldek és a termelők között a fenntartható termelésről igazolást kiállító szervezetben.
Energiaválságot okozhat a komputerek fejlődése
Csodás komputerekkel rendelkezünk 20-25 év múlva, de a csipjeik olyan sok energiát fognak igényelni, hogy nem leszünk képesek ellátni a számítógépeinket elektromos árammal.
Megborulhat a nemzeti parkok költségvetése
Újra napirendre került a védett területek vagyonkezelésének ügye. Százhat civil szervezet csatlakozott az országos természetvédelmi szervezetek kezdeményezéséhez, hogy a kormány kedvező döntését kérve megelőzzék a természetvédelem helyzetének további gyengülését.
A pályázati pénzek felpörgethetik a megújulókat
Fellendülést hozhat az épületgépészeti szektorban a szeptember végétől elérhető lakossági energiahatékonysági pályázat. Az induló kazáncsere-támogatáson 40 százalékos hozzájárulás, pályázatonként és lakásonként maximálisan bruttó 650 ezer forintot lehet elnyerni.