Bmi cikkek


Meglepően erős lett az év végi BMI

Meglepően erős lett az év végi BMI 

A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított decemberi értéke 53,9, ez alapján a válaszadók az előző hónaphoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be. 2018-ban a trend végig kedvező képet mutatott, ami folytatódott 2019-ben is - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Lendületbe jött a feldolgozóipar – mi drágult a legjobban?

Lendületbe jött a feldolgozóipar – mi drágult a legjobban? 

A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított novemberi értéke 53 pont volt az októberi 52 pont után. Eszerint a válaszadók az előző hónaphoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Átlag alatti a szeptemberi beszerzésimenedzser-index

Átlag alatti a szeptemberi beszerzésimenedzser-index 

Az elmúlt három évben csak egyszer, 2019 júliusában volt alacsonyabb az értéke.
Lassult a növekedés júniusban

Lassult a növekedés júniusban 

A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júniusi értéke 53,0 pont volt, alacsonyabb a májusi 55,4 pontnál, az ütem továbbra is a gazdaság bővülését jelzi, de az előző havinál enyhébb ütemben - közölte a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Évek óta nem volt ilyen jó az évzárás

Évek óta nem volt ilyen jó az évzárás 

Az elmúlt évek átlagához képest kedvezőbb hangulatban zárták az óévet a magyarországi vállalkozások – derült ki a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság adataiból.
Visszatért a megszokott bővülési ütem

Visszatért a megszokott bővülési ütem 

Az előző hónaphoz képest a gazdasági élet szereplői kedvezőbb folyamatokról számoltak be augusztusban a Magyar Logisztikai, Beszerzési, és Készletezési Társaság (MLBKT) Beszerzési Menedzser Index felmérése szerint.
Újabb jel, hogy lassul a magyar gazdaság

Újabb jel, hogy lassul a magyar gazdaság 

Márciusban lassuló bővülést jelzett a beszerzésimenedzser-index (BMI), amelynek szezonálisan kiigazított értéke 51,7 pontra csökkent a februári 54,6 pontról - közölte pénteken a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). A jelentés szerint a korábbi márciusokkal összevetve az idei érték alacsonyabb a hosszú távú márciusi átlagnál (52,1), és alulmúlja az elmúlt három év átlagát (54,0).
Csaknem két éve növekedünk

Csaknem két éve növekedünk 

Immáron huszonharmadik hónapja sorozatosan bővülésre áll a zászló a magyar gazdaságban – ez derül ki az MLBKT által számított beszerzési menedzser indexből (BMI). nemcsak a vállalatok megrendelései, hanem a foglalkoztatottsági mutatók is emelkedtek.
Változatlan a helyzet – de nem is baj

Változatlan a helyzet – de nem is baj 

A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke: 50,0. Ez alapján a válaszadók júniushoz képest összességében változatlan folyamatokról számoltak be.
Két év után lép a fékre a gazdaság?

Két év után lép a fékre a gazdaság? 

Idestova a huszonegyedik hónapja tart a fellendülés a magyar gazdaságban. Ugyanakkor a Beszerzési Menedzser Index három éve a leggyengébb áprilisi értéket mutatja, jelezve, hogy idén fékeződhet a növekedés.

Kirobbanó formában a gazdaság 

Az üzleti szereplők nagyobb hányada februárhoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számolt be, immár huszadik hónapja tart a bővülés, a foglalkoztatásban 1995 óta nem mértek ilyen jó adatot.

Jó hír: nem úgy tűnik, mintha lassulna a magyar gazdaság 

Habár a február hónap általában nem túl kiemelkedő a feldolgozóiparban, az MLBKT Beszerzési Menedzser Indexe továbbra is fellendülést jelez. Immár tizenkilencedik hónapja tart a bővülés a magyar gazdaságban.

Több mint egy éve tart a bővülés 

Továbbra is kedvező folyamatokról számolnak be a gazdasági szereplők. A Beszerzési Menedzser Index immáron 14 hónapja bővülést mutat a magyar gazdaságban, az elmúlt egy évben egyszer sem volt 50,0 pont alatt az index.

Kicsit romlott a hangulat augusztusban 

A vállalkozók többsége még mindig kedvező folyamatokról számolt be augusztusban, ennek ellenére az üzleti hangulat egy kissé visszaesett az erős nyár után. A foglalkoztatási szándék még mindig pozitívban van, ami kedvező a következő negyedévre nézve.

Tíz éve várunk erre a magyar gazdaságban 

A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke 56,7, ami a legmagasabb júliusi érték 1995 óta; ez alapján a válaszadók nagyobb hányada júniushoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számolt be.

Olcsóbb lett a bacon, de ez az egy jó eredmény 

Javul a Beszerzési Menedzser Index (BMI) értéke, de a korábbi júniusokkal összevetve alulmúlja a hosszú távú júniusi átlagot (51,8), és az elmúlt három év júniusának átlagát is (52,7).

Március is jól telt a pannon pumának 

Összességében kedvezőbb gazdasági folyamatokról számoltak be az üzleti élet szereplői márciusban. Immáron nyolcadik hónapja egyhuzamban bővülést jelez a Beszerzési Menedzser Index.

Fellendülés a láthatáron? 

Immáron hetedik hónapja jelez bővülést a gazdaságban a Beszerzési Menedzser Index (BMI). Az index szezonálisan kiigazított februári értéke: 54,3. 2013 áprilisától kezdve augusztusig az index értéke folyamatosan ingadozott 50 pont körül, nem mutatva semmilyen határozott trendet, most azonban hét hónapja tart már a bővülés.

Erősen kezdte az évet a magyar gazdaság 

A vállalatok összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be idén januárban, mint decemberben, így most már egyhuzamban hatodik hónapja mutat bővülést a beszerzési menedzser index (BMI).

Ötödik hónapja tart a fellendülés 

Immáron augusztus óta folyamatosan gazdasági fellendülést jelez a Beszerzési Menedzser Index (BMI). Decemberben azonban némiképp visszaesett, így a gazdasági kilátások némiképp romlottak a tavalyi év utolsó hónapjában.

Újabb jó hír a magyar gazdaságból: bővülésre áll a zászló 

Immár harmadik hónapja lanyha, de bővülésre utaló tendencia mutatható ki a magyar gazdaságban – erre utal az MLBKT Beszerzési menedzser indexének értéke.

Előzzük Európát 

Szeptemberben 2,7 százalékponttal, 54,5 pontra emelkedett augusztushoz képest a magyarországi beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított értéke - jelentette be kedden a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). Az euróövezeti mutató ennél kisebb mértékben bővült

Egy icipicit romlott a hangulat 

A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke: 49,0 lett, ez alapján a válaszadók nagyobb hányada júniushoz képest összességében minimálisan kedvezőtlenebb folyamatokról számolt be.

Minimális változás a zuhanás után 

A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított júniusi értéke: 50,8. A korábbi júniusokkal összevetve az idei érték alulmúlja a hosszú távú átlagot (51,7), és az elmúlt három év átlagát is (52,2). A felmérésben vizsgált részindexek négy kivétellel növekedtek májushoz képest. A foglalkoztatottságindex értéke 50,0 pont fölött volt 2013 január-áprilisban, de az elmúlt két havi érték már szűkülésre utal.

Megjött az első rossz adat májusról 

Habár sorozatos felmérések azt tanúsítják, hogy javulóban van az üzleti hangulat Magyarországon, a BMI index májusban sok éve nem látott mélységbe zuhant. A vállalkozások többsége áprilishoz képest kedvezőtlenebb folyamatokról számolt be.

Beállt a feldolgozóipar mint a cövek 

Megállt a feldolgozóipari beszerzési menedzser-index (BMI) javulása áprilisban: a BMI szezonálisan kiigazított értéke 51,7 pontra csökkent a márciusi 55,7, és a februári 54,1 pont után - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) csütörtökön.

Bővülést jelez a barométer a feldolgozóiparban 

Márciusban tovább emelkedett a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) által számolt Beszerzési Menedzser Index (BMI), amely szezonálisan kiigazított értéke 55,7 pont lett a februári 54,1 pont után. A mutató egy éve nem állt ilyen magasságban, amely különösen annak fényében szembeötlő, hogy az euroövezetben a bővülést és zsugorodást elválasztó 50 pont alatti tartományban ragadt a londoni Markit gazdaságkutató intézet által kiadott beszerzői menedzser index (PMI), s a vizsgált 8 zónához tartozó országban több havi mélyponton járt a mutató.

Halvány reménysugár a feldolgozóiparban 

Szokatlanul magas, 13 éve példátlan értéket mért az MLBKT beszerzési menedzser indexe (BMI) ez év januárban. A 2012-es év végének zuhanása után a január végre a termelés bővülését jelzi. Ugyanakkor a bővülést a szezonális folyamatok még visszafoghatják az idén.

Nem indul jól az év: zsugorodik a feldolgozóipar 

Ismét szűkülést jelez a feldolgozóiparban a Beszerzési Menedzser Index (BMI), amely szezonálisan kiigazított decemberi értéke: 48,9. A felmérésben a vizsgált részindexek két kivétellel csökkentek novemberhez képest. Az exportindex értéke 42 hónap után került a zsugorodás és bővülést elválasztó 50,0 pont alá.

Végre egy jó hír: bővül a feldolgozóipar 

Ismét a fellendülés irányába billent novemberben a feldolgozóipar: a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) Beszerzési Menedzser Indexének (BMI) szezonálisan kiigazított novemberi értéke 52,3 pont. A vizsgált részindexek négy kivételével javultak októberhez képest, és a foglalkoztatottság visszaesése is abbamaradt.

A recesszió határán a feldolgozóipar 

Gyenge hónap volt október a feldolgozóiparban: a Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke 49,9 pontra, a bővülés és zsugorodás határát jelentő sávba süllyedt. A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési társaság jelentése szerint a részindexek kettő kivételével estek az előző hónaphoz képest. Jó hír, hogy a vásárolt készletek átlag fölötti növekedést mutattak, a foglalkoztatás azonban ismét csökkent.

Kicsit visszaestünk 

Kisebb gazdasági visszaesést jelez augusztusban a beszerzési menedzserindex (BMI) - közölte hétfőn a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). Az MLBKT üzleti jelentése szerint a BMI szezonálisan kiigazított augusztusi értéke 49,5 pont, ami 2,3 százalékponttal alacsonyabb a júliusi 51,8 pontnál.

Elkerültük a gazdasági összeomlást 

A szerdán közzétett júliusi gyáripari beszerzési menedzserindexek (BMI) azt mutatják, hogy a tágabb értelemben vett Közép- és Kelet-Európa gyáripari szektorainak teljesítménye "nem omlott össze" olyan mértékben, mint az euróövezeté, igaz ugyanakkor, hogy nem is nagyon növekszik - vélekedtek londoni felzárkózó piaci elemzők a térségi feldolgozószektorok aktivitásának új mérőszámait értékelve.

Bővülhet a feldolgozóipar 

A feldolgozóipar bővülését jelzi a júniusi Beszerzési Menedzser Index (BMI), a mutató szezonálisan kiigazított júniusi értéke 52,8 pont, ami 0,5 százalékponttal magasabb a májusi 52,3 pontnál.

Romlott a helyzet, de nem akkorát, mint tavaly... 

A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított februári értéke 39,7 pont, ami azt jelenti, hogy tovább folytatódik a feldolgozóipar októberben kezdődött összehúzódása, bár ennek üteme valamelyest lassult. A február havi index 1,2 százalékponttal magasabb a januári értéknél (38,5), de így is alaposan alatta marad az ilyenkor megszokott szintnek. Korábban csak 1997-ben és 2005-ben volt 50,0 pont alatt februárban az index (rendre: 49,1; 45,8). Legalább öt egymást követő hónapban mindössze egyszer zsugorodott a feldolgozóipar, 1998. augusztus-december (5 hónap) hónapokban, és ez a rekord márciusban szinte biztosan meg fog dőlni.

Jelentős zuhanást mértek 

Begyűrűző negatív trend. Ezt állapítja meg az Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság Üzleti Jelentések című legutóbbi kiadványa.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.

Költségkímélés

Felesleges, több millió forintos kiadás a névjegykártya  – a kapcsolatépítés új korszaka jön

Felesleges, több millió forintos kiadás a névjegykártya – a kapcsolatépítés új korszaka jön 

Elérheti az 1,5 - 2 millió forintos tételt is egy átlagos hazai kkv éves névjegykártya gyártásának összköltsége.

Jogi kisokos

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között 

Az EJEB megerősítette Olaszország jogát arra, hogy visszaszerezze az amerikai Getty Múzeumban tárolt értékes görög bronzszobrot.

Cégblog

Gond volt a fogyasztók kompenzálásával, ment a bírság a cégeknek

Gond volt a fogyasztók kompenzálásával, ment a bírság a cégeknek 

A Gazdasági Versenyhivatal 40 millió forint bírságot szabott ki a 4Life Directre és biztosító-partnereire.

Klímablog

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben  

Míg 2022-ben nem egészen ezer, addig tavaly már több mint négyezer balkon napelemet telepítettek Bécsben.

Infokom

Meglepő, miként használja már most a HR a mesterséges intelligenciát

Meglepő, miként használja már most a HR a mesterséges intelligenciát  

A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo