Bmi cikkek
A válság ellenére is nőtt az euróövezet gazdasága
Lassult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése júniusban az S&P Global gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzser-indexének kedden ismertetett végleges adatai szerint.
Pozitív jeleket ad az orosz gazdaság
Az orosz szolgáltatási szektor beszerzésimenedzser-indexe (BMI) 51,7 pontra erősödött júniusban a májusi 48,5 pontról.
Feltámadt a kínai gazdaság
Lendületesen növekedett a kínai szolgáltatóipar teljesítménye júniusban, miután a kínai hatóságok feloldották a koronavírus-járvány legutóbbi hullámának megfékezésére alkalmazott, gazdaságbénító korlátozások jelentős részét.
Egy kicsit javultak az üzleti kilátások Magyarországon
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított májusi értéke: 51,5. A korábbi májusi értékekkel összevetve az idei érték kisebb, mint a hosszú távú májusi átlag (52,1), az előző három év e havi értékeinek átlagát viszont felülmúlja (51,0).
Továbbra is repeszt az amerikai gazdaság, bár az ütem csökkent
Lassult az amerikai gazdaság teljesítményének növekedési üteme májusban a londoni S&P Global (korábban IHS Markit) gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzser-indexének (BMI) előzetes értékelése alapján.
Fordult a kocka az euróövezet országaiban, megkezdték a gazdasági növekedést
A várt lassulás helyett gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése áprilisban a londoni IHS Markit gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzser-indexének előzetes értéke szerint.
Hosszabb szállítási idővel és áruhiánnyal néznek szembe a feldolgozóipari vállalatok
Miközben a válaszadók az előző hónaphoz képest tizenkettedik hónapja kedvezőbb folyamatokról számoltak be, a Beszerzési Menedzser Index szezonálisan kiigazított márciusi értéke 57,6 pontot ért el.
Továbbra is gond van az ellátási láncokkal
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 53,1 pont volt, ennek alapján a válaszadók az előző hónaphoz képest hetedik hónapja kedvezőbb folyamatokról számoltak be, két hónapos szűkülő trendet megszakítva - közölte a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Lassan, de folytatódik a bővülés a magyar gazdaságban
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított szeptemberi értéke 52,1 pont volt, ennek alapján a válaszadók az előző hónaphoz képest hatodik hónapja kedvezőbb folyamatokról számoltak be.
Kitart az optimizmus a magyar feldolgozóiparban
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke 55,6-ra emelkedett a júniusi 55 pontról.
Fény az alagút végén? Imét növekedést jelez a BMI
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított áprilisi értéke 50,8 pont volt, ami nagyobb a márciusi 48,8-nál, de a hetedik legalacsonyabb áprilisi érték 1995 óta - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Kedvezőtlenebb folyamatok: mit mutatnak a márciusi számok?
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított márciusi értéke 48,7 pontra csökkent a februári 49,0-ről - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság.
Megtört a trend - rosszabb februári adatok jöttek
Enyhén kedvezőtlen adatokról számolt be a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság.
Mit mutat a BMI? Itt vannak a számok
A januári beszerzésimenedzser-index szezonálisan kiigazított értéke 54,9 pontra emelkedett a decemberi 51,6-ról, és az eddig mért hetedik legmagasabb januári érték lett.
Enyhe bővüléssel zárt 2020
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított tavaly decemberi értéke a novemberivel azonos 51,1 pont, azaz a válaszadók az előző hónaphoz képest harmadik hónapja kedvezőbb folyamatokról számoltak be és a mutató a növekedést a visszaeséstől elválasztó 50 pontos küszöb fölött maradt - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Van remény? Egyre jobbnak látják a magyar gazdaságot
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított értéke 51,9 pontra emelkedett novemberben az előző havi 50,2 pontról.
Érezhető a javulás? Ezt mutatják a számok
A Beszerzési Menedzser Index szezonálisan kiigazított októberi értéke 50,1 pont lett.
Fény az alagút végén? Így látják a magyar gazdaságot a vállalatok
A márciusi beszakadás, majd az áprilisi és májusi pesszimizmus után úgy tűnt a nyáron, hogy a vállalatok már látják az alagút végét, és fellendülést jelzett a Beszerzési Menedzserindex (BMI). A legfrissebb szeptemberi érték azonban ismét óvatosságra int.
Augusztusban optimizmus volt, szeptemberben visszatér a depresszió?
A beszerzési menedzser indexek Európa-szerte optimizmusról árulkodtak. Ugyanakkor az adatfelvételi időpontokban vélhetőleg még kedvezőbb járványügyi adatok lehettek, így szeptemberben könnyen jöhet egy újabb visszaesés.
Kezd magára találni a magyar gazdaság
Egyelőre folytatódik a némileg erősebb ütemű bővülés, a beszerzésimenedzser index (BMI) szezonálisan kiigazított augusztusi értéke 52,8 a júliusi 51,1 érték után - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
A járvány után: már átlendültünk a mélyponton
Az elmúlt hónapok erős pesszimizmusa után a júliusi Beszerzési Menedzserindex minimális élénkülést mutat. A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság által számolt index azt jelzi, hogy a mélyponton átlendültünk, de az érték alulmúlja az elmúlt évi számot és a korábbi három év átlagát is.
Mekkora a pesszimizmus a magyar gazdaságban?
Nagyot javult, de továbbra is pesszimizmust jelez a beszerzésimenedzser-index (BMI), amelynek szezonálisan kiigazított júniusi értéke 47,0 százalékra emelkedett az előző havi 40,7 százalékról. A BMI üteme tehát továbbra is a növekedést a visszaesésétől elválasztó 50,0 pont alatt maradt, még mindig szűkülést mutat.
Siralmas képet mutat a magyar ipar
Továbbra is nagyon erős szűkülést mutat az áprilisi beszerzésimenedzser-index (BMI), a válaszadók az előző hónaphoz képest is kedvezőtlen folyamatokról számoltak be, de a 33,6 pontos érték magasabb a márciusi 28,5 pontál - közölte a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Ekkora zuhanás sem volt még
Áprilisban csaknem 30 ponttal, soha nem látott mértékben zuhant a GKI konjunktúra-indexe, nyilvánvalóan a járvány gazdasági hatásai következtében. Az üzleti bizalmi index mintegy 25, a fogyasztói közel 40 ponttal esett. A világgazdasági válság időszakában, 2009 első felében ugyan voltak már ennél lényegesen pesszimistábbak is a várakozások, de a GKI konjunktúraindexe egyetlen hónap alatt még sohasem csökkent 10 pontnál jobban.
Elérte a magyar feldolgozóipart a koronavírus
Durva csökkenést mutat a máciusi beszerzésimenedzser-index.
Meglepően erős lett az év végi BMI
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított decemberi értéke 53,9, ez alapján a válaszadók az előző hónaphoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be. 2018-ban a trend végig kedvező képet mutatott, ami folytatódott 2019-ben is - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Lendületbe jött a feldolgozóipar – mi drágult a legjobban?
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított novemberi értéke 53 pont volt az októberi 52 pont után. Eszerint a válaszadók az előző hónaphoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Átlag alatti a szeptemberi beszerzésimenedzser-index
Az elmúlt három évben csak egyszer, 2019 júliusában volt alacsonyabb az értéke.
Lassult a növekedés júniusban
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júniusi értéke 53,0 pont volt, alacsonyabb a májusi 55,4 pontnál, az ütem továbbra is a gazdaság bővülését jelzi, de az előző havinál enyhébb ütemben - közölte a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Évek óta nem volt ilyen jó az évzárás
Az elmúlt évek átlagához képest kedvezőbb hangulatban zárták az óévet a magyarországi vállalkozások – derült ki a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság adataiból.
Visszatért a megszokott bővülési ütem
Az előző hónaphoz képest a gazdasági élet szereplői kedvezőbb folyamatokról számoltak be augusztusban a Magyar Logisztikai, Beszerzési, és Készletezési Társaság (MLBKT) Beszerzési Menedzser Index felmérése szerint.
Újabb jel, hogy lassul a magyar gazdaság
Márciusban lassuló bővülést jelzett a beszerzésimenedzser-index (BMI), amelynek szezonálisan kiigazított értéke 51,7 pontra csökkent a februári 54,6 pontról - közölte pénteken a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). A jelentés szerint a korábbi márciusokkal összevetve az idei érték alacsonyabb a hosszú távú márciusi átlagnál (52,1), és alulmúlja az elmúlt három év átlagát (54,0).
Csaknem két éve növekedünk
Immáron huszonharmadik hónapja sorozatosan bővülésre áll a zászló a magyar gazdaságban – ez derül ki az MLBKT által számított beszerzési menedzser indexből (BMI). nemcsak a vállalatok megrendelései, hanem a foglalkoztatottsági mutatók is emelkedtek.
Változatlan a helyzet – de nem is baj
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke: 50,0. Ez alapján a válaszadók júniushoz képest összességében változatlan folyamatokról számoltak be.
Két év után lép a fékre a gazdaság?
Idestova a huszonegyedik hónapja tart a fellendülés a magyar gazdaságban. Ugyanakkor a Beszerzési Menedzser Index három éve a leggyengébb áprilisi értéket mutatja, jelezve, hogy idén fékeződhet a növekedés.
Kirobbanó formában a gazdaság
Az üzleti szereplők nagyobb hányada februárhoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számolt be, immár huszadik hónapja tart a bővülés, a foglalkoztatásban 1995 óta nem mértek ilyen jó adatot.
Jó hír: nem úgy tűnik, mintha lassulna a magyar gazdaság
Habár a február hónap általában nem túl kiemelkedő a feldolgozóiparban, az MLBKT Beszerzési Menedzser Indexe továbbra is fellendülést jelez. Immár tizenkilencedik hónapja tart a bővülés a magyar gazdaságban.
Több mint egy éve tart a bővülés
Továbbra is kedvező folyamatokról számolnak be a gazdasági szereplők. A Beszerzési Menedzser Index immáron 14 hónapja bővülést mutat a magyar gazdaságban, az elmúlt egy évben egyszer sem volt 50,0 pont alatt az index.
Kicsit romlott a hangulat augusztusban
A vállalkozók többsége még mindig kedvező folyamatokról számolt be augusztusban, ennek ellenére az üzleti hangulat egy kissé visszaesett az erős nyár után. A foglalkoztatási szándék még mindig pozitívban van, ami kedvező a következő negyedévre nézve.
Tíz éve várunk erre a magyar gazdaságban
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke 56,7, ami a legmagasabb júliusi érték 1995 óta; ez alapján a válaszadók nagyobb hányada júniushoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számolt be.
Olcsóbb lett a bacon, de ez az egy jó eredmény
Javul a Beszerzési Menedzser Index (BMI) értéke, de a korábbi júniusokkal összevetve alulmúlja a hosszú távú júniusi átlagot (51,8), és az elmúlt három év júniusának átlagát is (52,7).
Március is jól telt a pannon pumának
Összességében kedvezőbb gazdasági folyamatokról számoltak be az üzleti élet szereplői márciusban. Immáron nyolcadik hónapja egyhuzamban bővülést jelez a Beszerzési Menedzser Index.
Fellendülés a láthatáron?
Immáron hetedik hónapja jelez bővülést a gazdaságban a Beszerzési Menedzser Index (BMI). Az index szezonálisan kiigazított februári értéke: 54,3. 2013 áprilisától kezdve augusztusig az index értéke folyamatosan ingadozott 50 pont körül, nem mutatva semmilyen határozott trendet, most azonban hét hónapja tart már a bővülés.
Erősen kezdte az évet a magyar gazdaság
A vállalatok összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be idén januárban, mint decemberben, így most már egyhuzamban hatodik hónapja mutat bővülést a beszerzési menedzser index (BMI).
Ötödik hónapja tart a fellendülés
Immáron augusztus óta folyamatosan gazdasági fellendülést jelez a Beszerzési Menedzser Index (BMI). Decemberben azonban némiképp visszaesett, így a gazdasági kilátások némiképp romlottak a tavalyi év utolsó hónapjában.
Újabb jó hír a magyar gazdaságból: bővülésre áll a zászló
Immár harmadik hónapja lanyha, de bővülésre utaló tendencia mutatható ki a magyar gazdaságban – erre utal az MLBKT Beszerzési menedzser indexének értéke.
Előzzük Európát
Szeptemberben 2,7 százalékponttal, 54,5 pontra emelkedett augusztushoz képest a magyarországi beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított értéke - jelentette be kedden a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). Az euróövezeti mutató ennél kisebb mértékben bővült
Egy icipicit romlott a hangulat
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke: 49,0 lett, ez alapján a válaszadók nagyobb hányada júniushoz képest összességében minimálisan kedvezőtlenebb folyamatokról számolt be.