Az euróövezet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) februári előzetes értéke kilenc havi csúcsra, 52,3 pontra emelkedett a januári 50,3 pontról. A kompozit index tartalmazza a feldolgozóipari és szolgáltatóipari adatokat egyaránt.
A szolgáltatóipari BMI februári előzetes értéke nyolc havi csúcsra, 53,0 pontra emelkedett a januári 50,8 pontról.
A feldolgozóipari BMI két havi mélypontra, 48,5 pontra húzódott vissza 48,5 pontról.
A szolgáltatóipari és a kompozit indexek a vártnál nagyobb mértékben javultak, a szolgáltatóiparira 51,0 pontot, a kompozit BMI-re 50,6 pontot vártak szakértők. A feldolgozóipari index viszont a várt javulás helyett romlott, a szakértők 49,3 pontra számítottak.
A BMI 50 pont feletti értéke a vizsgált gazdasági tevékenység teljesítményének a növekedését, 50 pont alatti értéke pedig a csökkenését jelzi.
Az euróövezetben a feldolgozóipar teljesítménye már a nyolcadik egymást követő hónapban csökkent februárban. Maga a termelt volumen azonban növekedett, mégpedig tavaly május óta az első alkalommal. A növekedést az ellátási láncokban kialakult fennakadások oldódására és az átlagos szerződésteljesítési idő csökkenésére lehet visszavezetni. A szerződésteljesítési idő 2020 januárja óta az első alkalommal csökkent, mégpedig 2009 májusa óta a legnagyobb mértékben. A magas beszerzési árakat tükrözve a vállalatok csökkentették beszerzéseiket és inkább készleteik feldolgozására álltak át. A termékárak emelkedésének a mértéke két éve a legalacsonyabbnak bizonyult. A kilátásokat tekintve az üzleti hangulat a feldolgozóiparban jelentősen javult.