Piac&Profit cikkei
Piac&Profit cikkei

Két hónapon keresztül fognak a Balatonnál razziázni a NAV-osok
Nemcsak a strandokon és éttermekben fognak felbukkanni.

Kiderült, kik a legértékesebb magyar sportolók
Hetedik alkalommal állította össze a magyar Forbes, hogy kik a legértékesebb magyar sportolók.

Ki vigyáz a lakásra a nyaralás alatt?
Tízből négyen a nyaralás alatt a lakásban lévő értékeiknek ideiglenesen más helyet keresnek – derül ki a K&H biztos jövő indexéből. Távfelügyelettel rendelkező riasztóval a megkérdezettek 17 százaléka rendelkezik, az otthoni lámpák automatikus kapcsolgatásának lehetőségével 15 százalékuk él. Viszonylag alacsony, 11 százalékos azoknak az aránya, akiknek az otthonában már keletkezett kár nyaralás során.

Vége a népszerű Növekedési Hitelnek – mire számíthat így a cégem?
Kisebb pánik tört ki a hitelfelvételt tervező vállalkozások körében, miután bejelentették, a piac egyik legfontosabb támogatott vállalkozói hitele megszűnik: az NHP Hajrá forráskeretét nem bővíti tovább az MNB. Azok a vállalkozások érezhetik magukat a legnagyobb slamasztikában, akik a finanszírozói kötelező ajánlat alapján már elköteleződtek a tervezett ingatlanvásárlás mellett, viszont a kedvezményes keretről lecsúsztak. Nekik sem kell azonban elbukniuk a foglalót, ahogy a hitelt sem! A Bankmonitor segít, hogy mit tegyen ebben a helyzetben.

Csak három század döntött
Hetedszer rendezte meg a HGS PR Ügynökség és a Parlament Sportegyesület együttműködve a Footgolf Csúcs Kupát. Idén a Magyar Országgyűlés, a BorÁszok, az újságíró válogatott, az üzletemberek, valamint az MVM csapata mutatta meg, milyen teljesítményre képes focilabdával egy golfpályán. Hosszú idő után a helyszín újra a Kisorosziban található Magyar Golf Club volt, ahol a rutinos footgolfosnak számító Czirbus Tamás bizonyult a legjobbnak, míg a csapatversenyt a Parlament válogatottja nyerte.

Magyar startupok piacra jutását segítik Szlovákiában
Hazai kezdő vállalkozások csatlakoztak a szlovák FinTech Hub programjához.

Koronavírus: mit mutatnak a keddi adatok?
Egy nap alatt 34 új fertőzöttet azonosítottak.

Minimálbér a visegrádi országok között: az utolsó helyre csúszott Magyarország
21 ország aktuális adózási információiról nyújt körképet a Mazars nemzetközi könyvvizsgáló és tanácsadó vállalat idén kilencedik alkalommal kiadott adóbrosúrája, amelynek fókuszában a foglalkoztatást terhelő és a forgalmi típusú adók mellett a társasági nyereségadózás részletei és a transzferárazás állnak. Habár a pandémia számos változást eredményezett a régió minden országának adórendszerében, a kiadvány ezúttal is a hosszú távú trendekre koncentrál, hiszen beruházási döntéseik meghozatalában a tendenciák, az adórezsimek egymáshoz és a korábbi évekhez viszonyított változásainak elemzése segíti a vállalatvezetőket.

Rekordösszegű bírságok – mire ugrott tavaly a GVH?
96 új eljárást indított és 106 folyamatban lévő eljárást zárt le tavaly a Gazdasági Versenyhivatal, több mint 8 milliárd forintnyi bírságot szabtak ki.

Készülhetnek a webáruházak – júliustól változnak a szabályok
Július 1-jétől életbe lépnek az e-kereskedelmet, így a webáruházakat érintő új áfa szabályok Magyarországon. Ez az új szabályozás befolyással lesz azoknak az online piactereknek és webáruházaknak az áfa kötelezettségeire, amelyek nem csak magyarországi vásárlóknak, hanem az EU több országába is értékesítenek. Az egyablakos rendszer egyszerűsítheti a webáruházakra váró adminisztrációt.
Nyitják a pénzcsapot: több száz milliárd forintra pályázhatnak a cégek
Összesen 540 milliárd forintnyi vállalkozásfejlesztési pályázat jelenik meg a következő két hónapban.
Soha többé iroda? Így akarnak dolgozni a magyarok
A koronavírus járvány-helyzet miatti korlátozások alatt távmunkában dolgozókat kérdezték arról, várhatóan milyen formában folytathatják a közeljövőben a munkát.
Több mint másfél millióan kapnak értesítést a NAV-tól
Június végétől október végéig a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) több mint másfél millió magánszemélynek, egyéni vállalkozónak küld értesítést az adószámla egyenlegéről. A küldemény elején mindenki megtalálja a számára legfontosabb információt: kell-e fizetnie, illetve igényelhet-e vissza - hívja fel a figyelmet az adóhatóság.
Hamarosan 500 forintba is kerülhet a benzin
Szerdától a 95-ös oktánszámú üzemanyag literjéért átlagban bruttó 2 forinttal kell többet fizetni, ami azt jelenti, hogy a maximális ár már csak egy forinttal marad majd el a lélektaninak számító 500 forintos határtól.
Koronavírus: kijöttek a hétvégi adatok
A hétvégén összesen 132 új fertőzöttet igazoltak.
Összeállt egy újabb Eb-lista: van, amiben Anglia verhetetlen
Az Európa-bajnokság napok óta lázban tartja a futball rajongókat, akik a kontinens 11 városában drukkolhatnak kedvenc csapatuknak. Az Otthon Centrum összeállítása szerint az Eb-t rendező városok közül London messze a legdrágább, a bérleti díj a budapesti négy és félszerese, de Amszterdam, Koppenhága és München sincs sokkal lemaradva. Lakást venni vagy bérelni az azeri fővárosban a legolcsóbb, míg Budapest belvárosában egy használt lakás négyzetmétere megközelíti az egymilliós határt.
Reflektorfényben a globális minimumadó: ezek a leglényegesebb kérdések
Mérföldkőnek számító megállapodás született június 5-én a világ hét vezető ipari hatalma (G7) pénzügyminisztereinek találkozóján, miszerint a G7 országok támogatják egy 15 százalékos globális társasági minimumadó létrehozását.
Hullik a pénzeső: nagy lehetőség előtt állnak a magyar gazdák
Történelmi léptékű vidékfejlesztési program nyújt finanszírozási segítséget a magyar agráriumnak – hangzott el a Budapest Bank online rendezvényén, ahol a jelenleg elérhető mezőgazdasági és élelmiszeripari támogatásokról, valamint az agrárium digitalizációjáról volt szó.
Évek óta nem jut dűlőre az EU a multicégek adatainak beszedésével
Már több mint 5 éve elfogadta az Európai Bizottság azt a javaslatot, amely alapján az EU-ban működő, 750 millió eurónál nagyobb éves árbevétellel rendelkező multinacionális cégek számára adatszolgáltatást írnának elő.
Nem félnek a fiatalok a számoktól: hogyan helyezkedne a Z generáció a pénzügyi területen?
A magyar fiatalok, más közép- és kelet-európai országok munkavállalóihoz hasonlóan vonzónak tartják a könyvelési és pénzügyi karriert – derül ki az ACCA (Okleveles Könyvvizsgálók és Mérlegképes Könyvelők Nemzetközi Egyesülete) által a ’Z’ generáció tagjai körében végzett kutatásból.
Dúl a szerelem: mikor fognak kiábrándulni a magyarok a nagyvárosok vonzáskörzeteiből?
Pest megye lakosságának 40 százaléka ingázott az otthona és munkahelye között az Eurostat felmérése szerint 2020-ban. Ezt az arányt két folyamat befolyásolta ellentétes előjellel: az agglomerációba költözők növekvő, valamint a home office terjedése miatt napi szinten ingázók csökkenő száma.
Aggasztó jelek: fordulóponthoz ért az építőipar?
A 2020 nyári mélyponthoz képest sokáig javulni látszott az építőipar helyzete, de idén tavasszal újra az akadozás jelei tapasztalhatók.
Ki jár jól az új csődtörvénnyel? A bankok nevethetnek a végén
Bár a jó irányba tett lépés, ugyanakkor kérdéses, hogy a magyarországi csődeljárások legfőbb problémáit képes lesz-e orvosolni a július 1-jén hatályba lépő új csődtörvény. A jogszabály vállalatokra gyakorolt várható hatásait elemezte Dr. Győrfi Attila, az Euler Hermes hitelbiztosító kár- és követeléskezelési igazgatója.
Hatalmas károkat okozott a tavaszi fagy – alig lesz barack
Az átlagoshoz képest 80 százalékkal kevesebb őszibarack terem idén – derül ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) körképéből.
Hány beteg halt meg? Kijöttek a magyar koronavírus-adatok
Összesen 66 új fertőzöttet igazoltak.
Segítség a nehéz időben: mire szerezhetnek pénzt a cégek mostanában?
Számos kedvezmény segíti a kis- és középvállalkozásokat, naponta jelennek meg újabb és újabb támogatások. A könnyebb eligazodás érdekében most ezeket gyűjtöttük össze egy cikkbe.
Beleugrottak a magyarok a lakásfelújításba – ennyi hitelt vesznek fel rá
A lakásfelújítás, mint konkrét hitelcél került egyre inkább fókuszba a hiteligényléseknél az év első felévben – közölte a K&H. A felújításra igényelt jelzáloghitelek 63 százalékát már az idén februártól elérhető államilag támogatott otthonfelújítási kölcsön adja.
Milliárdokat adott a kormány a Boschnak
A legmodernebb technológiákkal felszerelt új gyártócsarnokot adott át a Bosch Miskolcon. A kormány által több milliárd forinttal támogatott beruházásnak köszönhetően a vállalat elektromos kéziszerszámgyára az eddiginél nagyobb területen folytatja a termelést, bővül a telephely gyártási kapacitása és hatékonysága.
Új vezetőt kap a NAV – Varga Mihály őt bízta meg
Fejcsere történt az adóhivatal élén.
Kft-ből GmbH? Új segítség a vállalkozások szabad letelepedéséhez
Megszűnés nélkül, jogi személyiségét megőrizve változtathat társasági formáján és helyezheti át a székhelyét is valamelyik uniós tagállamba egy magyar kft. vagy zrt. A lépésre egy tavaly óta hatályos uniós irányelv ad lehetőséget, amely jelentős újításokat hoz a társasági jogban. Az irányelvet legkésőbb 2023. január 31-től kell alkalmazni Magyarországon is.
Nagyon nem mindegy Magyarországnak, mi történik a német autóiparban
A magyar ipar és külkereskedelem számára kiemelten fontos a német autóipari cégek helyzete. Bár a német állam jelentős támogatásokat nyújtott az ottani vállalatoknak, az autóipari cégek egy része nem felelt meg a kritériumoknak, ennek eredményeként 32 százalékkal nőtt a fizetésképtelenségi eljárások száma – derül ki a Coface hitelbiztosító elemzéséből.
Koronavírus az országban: mindösszesen 1 beteg halt meg
Miközben 69 új fertőzöttet igazoltak.
Hogyan hatott a járvány a vállalkozások működésére? Cégvezetők árulták el
A koronavírus-járvány gazdasági hatásait vizsgálja a hazai vállalkozások válságkezelő intézkedései és árbevételének változása szempontjából friss elemzésében az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI).
Öröm a köbön a Tisztelt Ászon
Felfokozott hangulatban találkoztak egymással a huszonhárom éves hagyományú Tisztelt Ász! társasági tenisztorna résztvevői. Örültek annak, hogy a pandémia harmadik hullámának lecsengése után végre együtt teniszezhetnek, egyben a hatása alatt voltak a magyar labdarúgó válogatott által előző napon a franciák ellen elért bravúros döntetlennek.
Dávid és Góliát: a legdrágább csapatokkal küzd meg a nemzeti tizenegy?
A hazai válogatott továbbjutási esélyei annak ellenére is megmaradtak, hogy Európa második, harmadik és ötödik legértékesebb csapatával kell megküzdenie. A francia, a német és a portugál tizenegy piaci értéke több mint tízszerese a magyarénak, Kylian Mbappé pedig eurókban kifejezve egymaga több mint kétszer annyit ér, mint a magyar keret együttesen. A pályán persze nem eurók fociznak, így a gigantikus értékbeli különbség nem garantálja a győzelmet – mint ahogy azt szerencsére szombaton is láthattuk.
A nyugdíj- és utasbiztosítások voltak a járvány nagy vesztesei?
A pandémia hatására a nyugdíj- és az utasbiztosítások estek vissza a legjobban.
Újabb pénzcsapot nyit a kormány – erre pályázhatnak a cégek
A kormány célja, hogy segítse a magyar gazdaság újraindulását, ennek egyik eszköze az Irinyi Terv is, amellyel a legkiválóbb vállalkozásokat támogatja.
Az élre tört a Lidl a kiskereskedelmi láncok rangsorában
A magyarországi tizenegy kereskedelmi üzletlánc 2019-ben összesen 4943 milliárd, míg 2020-ban 7,3 százalékkal több, 5306 milliárd forint bruttó forgalmat ért el – közölte a GKI.
Megjelent a Piac & Profit nyári száma!
A legfrissebb lapszámban többek között exkluzív fotógalériával mutatja be a jelenleg zajló állami nagyberuházásokat. Körképünkből az is kiderül, hol tartanak és mennyibe kerülnek a gigaépítkezések, amelyekben a „baráti” cégek egymásnak adják a kilincset, hol fővállalkozóként, hol konzorciumi tagként.
Fizetőterminál okostelefonokon – óriási előnyt jelenthet a myPOS Glass alkalmazás
A Fintech Breakthrough egyik innovációs díját is begyűjtő alkalmazást talán úgy lehet a legegyszerűbben bemutatni, hogy ez az app képes arra, hogy az okostelefonokat POS-terminállá változtassa, ezáltal lehetővé téve azt, hogy a kereskedők fizikai terminál nélkül is biztosíthassák a kártyás fizetés lehetőségét.
Koronavírus: új fertőzöttek, halottak - miként alakultak a magyar adatok?
A legfrissebb adatok szerint összesen 91 új fertőzöttet igazoltak, meghalt 8 beteg.
A budapesti üzlethelyiségek áraiban is látszik a nyitás
Folyamatosan emelkedett a koronavírus-járvány ideje alatt a fővárosi eladó helyiségek átlagos négyzetméterára – írja a Világgazdaság az Ingatlan.com adatai alapján.
Nyáron sem pihennek a NAV-osok - ezeken a helyeken készülnek ellenőrzésekre
Ezúttal is frissült a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Adótraffipax listája, ahol megyei bontásban közlik, a következő napokban kik számíthatnak a revizorokra.
Adatszolgáltatás – évek óta húzódik és még mindig nincs vége
Már több mint 5 éve elfogadta az Európai Bizottság azt a javaslatot, amely alapján az EU-ban működő, 750 millió eurónál nagyobb éves árbevétellel rendelkező multinacionális cégek számára adatszolgáltatást írnának elő. Országonkénti bontásban kellene közzé tenniük, hogy az EU mely tagállamaiban termelnek nyereséget, mely tagállamokban fizetnek adót, illetve ezt az EU által adóparadicsomnak tekintett EU-n kívüli országokkal kapcsolatban is közöljék. A javaslatot azonban még mindig nem sikerült elfogadni, többek között Magyarország és Németország is blokkolja.
Lerövidül a beruházásösztönző pályázatok átfutási ideje
A kormány a járvány utáni újrainduláshoz 587 milliárd forint vállalkozásfejlesztési forrást, 2000 milliárd forint államilag támogatott kedvezményes hitelt és tőkét biztosít a cégeknek, valamint megújította a vállalkozásfejlesztés eszköztárát is – mondta György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár a Vállalkozásfejlesztési Tanács mai ülésén.
Három év múlva már 7500 magyar lesz milliárdos
Nem csak a lakossági megtakarítások szintje jár történelmi csúcson, jókora vagyongyarapodásra tett szert a magyar háztartások egy része az ingatlanok drágulása révén. Mindez persze korántsem azt jelenti, hogy széles rétegek lépnének a meggazdagodás útjára. Míg a milliárdosok szűk köre dinamikusan bővül, és 3 éven belül már 7500-an lesznek, a magyarok elsöprő többsége semmilyen valódi, szükség esetén mobilizálható megtakarítással nem rendelkezik.
Néhány nap, és nagy változás jön a külföldről rendelt csomagoknál
A jelenlegi szabályozás szerint az Európai Unión kívülről érkező áruk 22 eurós összeghatárig vám- és áfamentesek, míg a 22 és 150 euró közöttiek vámmentesek, de áfát kell fizetni utánuk. Július 1-jétől azonban megváltozik a szabályozás, az e-kereskedelemben az elmúlt években lezajlott fejlődés következményeként – derül ki Dr. Bákonyi László adójogi szakjogász elemzéséből.
Szaporodnak a tulajdonosok lakcímén működő vállalkozások
Közel 200 ezer vállalkozás székhelye egyezik a tulajdonosok lakcímével, de nem csak a mikrovállalkozások száma nő.