Ingyenes tanulási platformmal és online adakozással nyertek magyar startupok

Két magyar startup cég, a Skillio.net és Colibri Charity is díjat nyert idén az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljainak teljesüléséért létrehozott World Summit Awards-on.

A tavalyi évben immár a 13. alkalommal került megrendezésre, a környezeti-, társadalmi és fenntarthatósági innovátorok számára a világ első számú versenye, a World Summit Awards. A World Summit Awards győztes pályamunkái, olyan digitális megoldások, amelyek hozzájárulnak az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak eléréséhez. Az idei versenyben 29 ország 45 megoldását díjazta a nemzetközi zsűri. A salzburgi székhelyű szervezet évről évre keresi a legjobb digitális termékeket és szolgáltatásokat, ahol 8 kategóriában lehet benyújtani a jelentkezést.

Az elmúlt évek eseményei kifejezetten rámutattak a digitális megoldások fontosságára, és az idei nyertesek kiváló példát mutatnak arra, hogy ezek a megoldások és alkalmazások, hogyan segíthetnek a környezet védelmében, az egészségügyi ellátás támogatásában, a befogadó és magas színvonalú oktatás biztosításában, az emberek összekapcsolásában és a releváns információk megosztásában.

A legújabb évad győztes csapatainak kihirdetésére februárban volt. Az idei versenyre 69 ENSZ-tagállamból érkeztek jelölések, Kanadától Indonéziáig, Finnországtól Mozambikig;  a beérkezett projektek száma pedig meghaladta a 290-et. A zsűri több hónapos munkát követően – egy két körös értékelési folyamatban, melynek része volt a shortlistre került cégek élő online bemutatkozása a nemzetközi, 41 fős WSA Grand Jury részére –, kiválasztotta a 45 legkiemelkedőbb digitális megoldást, ami két magyar csapat kategória győzelmével zárult.

Az üzleti modell innováción keresztül ingyenes közösségi tanulási platformot nyújtó Skillio.net  a Learning & Education kategóriában győzedelmeskedett, míg a Colibri Charity az online adakozás ingyenessé tételével és megreformálásával a World Summit Award speciális, Young Innovators kategória győzteseként végzett a több mint 377 beérkezett pályázat közül.

“Skillio elindítása óta az a misszió lebeg a szemünk előtt, hogy találjunk egy olyan “disruptive” közösségi média üzleti modellt, amin keresztül egy teljesen ingyenes, viszont minőségi szakmai tanulási platformot nyújthatunk az élethosszig tartó tanuláshoz. Ez a mostani elismerés is megerősített abban, hogy ez egy fontos út, amin jól haladunk előre. És mondhatni az időzítése is tökéletes: épp most csaptunk bele a fundraisingünkbe, talán pár “social impact” befektető felfigyel majd ránk WSA miatt.” – jegyezte meg Kaizer Gábor, a Skillio társalapítója.

Az aktuális  versenysorozat hivatalos zárásaként, március 22-24 között rendezik meg a WSA Globális Kongresszusát, ahol a győztes csapatok mutatják be innovatív megoldásaikat. Az online esemény keretében, ami egyben egy díjátadó gálaműsor is, a két hazai győztessel is megismerkedhet a közönség. A kategória nyertesek pitch-eit, kapcsolódó tematikájú panelbeszélgetések követik többek között olyan témákban, mint egészség és jólét, kultúra és turizmus, okos városok, környezetvédelem és zöld energia, fenntartható üzlet és kereskedelem, inclusion & empowerment, e-kormányzat, illetve a kongresszus “Connect 4 Impact” szlogenjének megfelelően a networking lehetőségek sem maradhatnak el természetesen. A világjárvány miatt a kongresszus a tavalyihoz hasonlóan az idei évben is online kerül megrendezésre, a rendezvényhez így bárki teljesen ingyenesen csatlakozhat nézőként.

A World Summit Awards ország managere, Horváth Balázs, aki egyben a Startup Grind magyarországi szervezetéért is felel, és emellett több nemzetközi startup közösség és versenysorozat elindításában vett részt. A szervezők szándéka, hogy kiemelt támogatásban részesítsék az idehaza működő, vagy szárnyait bontogató fenntarthatósági-, környezeti- és társadalmi innovátorokat, vállalkozásokat, fiatal ötletgazdákat.

A World Summit Awards-ról
A WSA mögött álló szervezet a 2003-as indulása óta azon dolgozik, hogy olyan digitális megoldásoknak adjon nyilvánosságot és bemutatkozási lehetőséget, amik jobbá teszik a világot. A WSA a social impact vállalkozások és társadalmi innovátorok legnagyobb globális hálózatává nőtte ki magát, így segítve az ENSZ munkáját, hogy a kitűzött Fenntartható Fejlődési Célok, az úgynevezett SDG-k teljesüljenek. A több mint 180 ország részvételével megrendezésre kerülő verseny a legrégebben futó ilyen kezdeményezés.