Piac&Profit cikkei
Piac&Profit cikkei

Feledékeny autósok figyelem
Beváltotta a hozzá fűzött reményeket a 60 perces türelmi idő. A bevezetése óta összesen közel 3 millió esetben éltek a közlekedők ezzel a könnyítési lehetőséggel, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ Zrt.) Üzleti Intelligencia Osztályának adatai szerint.

A hétvégén 84 halálos áldozat
A járvány ötödik hulláma visszavonulóban, ennek ellenére nyárig nem árt a fokozott óvatosság.

Csökken a cégek száma, kivétel az építőiparban
Az építőipar rendhagyó viselkedése 2022-ben sem áll le, februárban is 65 százalékkal több cég jött létre az ágazatban, mint amennyi megszűnt. A 64 ezret közelíti a szektorban a működő társas vállalkozások száma.

A bruttó átlagkereset majd félmillió forintra nőtt Magyarországon
2022 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 467 300 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 322 100 forint volt.

Áremelési kényszer, súlyosbodó pesszimizmus - siralmas hónapokat vetítenek előre a hazai vállalkozások
A GKI konjunktúraindexe márciusban 2021 késő tavaszi szintjére esett, ami elsősorban a fogyasztói bizalmi index romlásának következménye. Az üzleti várakozások csak az iparban és a szolgáltató szektorban lettek rosszabbak, az építőiparban és a kereskedelemben nem. Minden ágazatra jellemző, hogy a magyar gazdaság helyzetének megítélése a Covid-járvány megjelenésekor tapasztalt, drámai mértékben lett pesszimistább, de a cégek a maguk helyzetén ezt még alig érzékelik.

Most már hirdetési webshop is van kkv-knak
A gazdasági Versenyhivatal (GVH) friss kutatása szerint a kiskereskedők online kampányaiban még mindig a közösségi média dominál. A banner hirdetések egyelőre a kis- és középvállalkozások körében kevésbé népszerűek, pedig a márkaismertség építése révén az értékesítésben is megmutatkozik a hatásuk. A DisplayNOW hirdetési webshop a fentiekből kiindulva a kkv-k marketingköltési szokásainak tudatosítását célozza meg.

Siemens mozdonyok jönnek Magyarországra
Eredményesen zárult a 115 villamos mozdony beszerzésére kiírt közbeszerzési eljárás. A MÁV-START ezt követően a nyertessel keretmegállapodást köt. Így 90 darab két és 25 darab három áramrendszerű villamos mozdony beszerzésével újulhat meg a 40 éves átlagéletkorú vontató járműállománya.

Szereti a rögös túrót? Nemzetközi karrier előtt a magyar különlegesség
A Tej Terméktanács 70 százalékos vissza nem térítendő támogatásban részesül „A hagyományosan sokszínű Rögös túró - élmény az édestől a sósig és a főfogástól a desszertig” című 330 millió Ft összköltségvetésű kétéves programjának végrehajtására.

Kánaán a személyi kölcsönök piacán
Megjelent, hogy a Magyar Nemzeti Bank milyen mértékű inflációt vár az elkövetkező években. Természetesen a jelenlegi helyzet miatt - háború, szankciók, nyersanyagok drágulása - az MNB magasabb áremelkedésre számít a jövőben. Ez egy nagyon érdekes helyzetet okozhat a személyi kölcsönök piacán.

Jövő héttől igényelhető az új, jövedelempótló kocatámogatás
A hazai sertéskoca-tartók az új, jövedelempótló támogatási kérelmüket 2022. március 28. és április 1. között nyújthatják be a Magyar Államkincstárhoz. A sertéspiaci válságcsomag keretösszege 4 milliárd forint, amelyet a nemzeti költségvetésből biztosít a kormány - közölte Nagy István agrárminiszter.
Újra tombol a koronavírus Ausztriában
Az osztrák fővárosban még mindig napi tízezer körül van az új koronavírus-fertőzöttek száma. Ezért a bécsi közlekedési vállalat, a Wiener Linien izolálja irányítóközpontjának hat munkatársát, hogy biztosítani tudják Bécs közösségi közlekedését. A dolgozók önként vállalták az elkülönítést.
Rossz hír, sokáig fog tartani az ukrajnai háború
Az ukrajnai háborúban hosszú küzdelemre kell felkészülni, de az Egyesült Államok kiáll az ukránok mellett - hangsúlyozta Joe Biden amerikai elnök a varsói Király Vár előterében mondott beszédében.
Túl sokan akarnak zöld hitelt? Közbeszólhatnak a bankok
Egyes pénzintézetek nem fogadnak be zöldhitel-igényt, míg más bankok arról tájékoztatnak a fiókokban, hogy március vége - április első napjai között tudják még kiszolgálni a friss igénylőket - jelezték ügyfelek fióki tapasztalatok alapján a Grantisnak.
A vállalkozásban nincs helye a politikának?
A hazai fogyasztók 8 százaléka eláll a vásárlástól, amikor egy vállalkozás politizálni kezd. Ezzel szemben elenyésző, nem egész egy százalék azoknak a vevőknek az aránya, akik kifejezetten politika miatt döntenek a vásárlás mellett – állapítja meg egy friss országos közvélemény-kutatás.
Éjjel ellopnak egy órát
Kezdődik a nyári időszámítás, ennek megfelelően az órákat hivatalosan hajnali kettőkor három órára állítják. Mit jelent ez a közösségi közlekedőkre nézve?
Új járatokat indít a Wizz Air
Júniustól.
Melyik áruházláncot szeretik legjobban a magyarok?
A 2020-ban kirobbant koronavírus-járvány a feje tetejére állította a világot: a járvány kezdetén kirobbant pánikhangulat kiemelt szerepbe helyezte az élelmiszerláncokat, az áruházak felé fordított rendkívüli figyelem pedig 2021-ben sem csökkent. A megváltozott élethelyzetben, a folyamatosan változó korlátozások közepette szinte társadalmi eseménnyé vált a bevásárlás, az ezzel kapcsolatos problémákat, változásokat és élményeket pedig idén is előszeretettel vitattuk meg az interneten.
45 milliós bírságot kapott az a magyar magánszemély, aki tőzsdei részvényekkel trükközött
Az MNB feljelentést tett az ügyben.
Betiltották az orosz gyémántok vásárlását
A Tiffany & Co amerikai ékszerkereskedő ideiglenesen leállította az oroszországi termékek vásárlását. Egy másik amerikai kiskereskedő pedig a weboldaláról is leszedte az orosz eredetű gyémántokat.
1,3 millió banki ügyfélnek különösen indul majd az április
Április első napjaiban a Budapest Bank és az MKB Bank március 31-i egyesülése miatt több mint 1,3 millió ügyfél változásokat tapasztal az informatikai átállás miatt.
MagyarBrands: kiváló üzleti márka lett a Piac&Profit
A MagyarBrands díjazási rendszer 2010 óta értékel magyar vonatkozású márkákat. A program küldetése az elmúlt 12 év alatt sem változott: a vásárlók és az üzleti világ figyelmét ráirányítani a legsikeresebb hazai fogyasztói, üzleti vagy innovatív márkák termékeire, szolgáltatásaira.
Igazi rémálom, ami az olajjal történik
A JPMorgan 100 dollár fölötti olajárat vár az év végéig.
Visszavonták az orosz adósbesorolást
Lépett a Fitch Ratings.
Közel duplájára nőtt a csok szerepe a használt ingatlanok piacán
A lakáspiacnak támaszt adtak a családi otthonteremtési kedvezmény keretében elérhető támogatások. A vissza nem térítendő és visszafizetendő támogatások összege hat és fél év alatt 1533 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Nemzeti Bank orosz részvényalapokat függesztett fel
Az MNB a forgalmazást ellehetetlenítő okok megszűntéig, de maximum egy évre meghosszabbította az Aegon és az OTP alapkezelők orosz részvényalapjainak felfüggesztését. Az alapkezelők az orosz-ukrán háború következményeként jelenleg nem tudják biztosítani a folyamatos forgalmazás feltételeit. A magyarországi teljes orosz kitettségű befektetési alap állomány mértéke minimális.
Két giga cégben szerzett jelentős tulajdont a magyar állam
Sikeres tranzakció után a magyar állam 45 százalékos tulajdont szerzett az Aegon Biztosítóban és az Union Biztosítóban. Február 21-én írta alá Varga Mihály pénzügyminiszter az erről szóló szerződést Vienna Insurance Group képviselőivel, mára pedig a folyamat a végéhez ért.
Bajban a fuvarozók
Azonnali és jelentős áremelés jelenthet kiutat a fuvarpiac súlyos helyzetéből, a fuvarszerződések felülvizsgálatával, a fuvardíjak azonnali emelésével őrizhető meg az alágazat versenyképessége és az ellátási lánc biztonsága - közölte a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete (NiT Hungary).
Európa egyik legnagyobb vasútijárműgyárát kezdik építeni Magyarországon
Európa legmodernebb vasútijármű-gyártó üzemét építi meg Nagykanizsán a cseh Nymwag, amely közel 1500 embernek biztosít majd munkahelyet - jelentette be a helyszínen az innovációs és technológiai miniszter.
A kamatemelések miatt több tízezer forinttal is drágulhatnak a hitelek havi törlesztői
Az MNB folyamatosan emeli a kamatokat, hogy a nyárra tetőző inflációt csökkenteni tudja. Ennek hatására viszont egyre többe kerül a hitelfelvétel is. A Bank360.hu kiszámolta, mennyit drágult mostanáig egy 10 milliós lakáskölcsön, és meddig emelkedhetnek még a törlesztőrészletek a közeljövőben.
A használt autók 9 százalékkal drágultak a háború miatt
Az utóbbi egy hónapban, vagyis az orosz-ukrán háború kezdete óta átlagosan 9 százalékkal drágultak a használt autók - közölte a joautok.hu.
2439 az új fertőzöttek száma Magyarországon, elhunyt 38 beteg
Az elhunytak száma 45 258-ra emelkedett.
Két állami támogatás is segíti a napelem építést
2021-ben gyorsuló ütemben növekedett a háztartási méretű kiserőművek (HMKE) beépített kapacitása és darabszáma. A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai szerint 2021 végén összesen 134.625 háztartási méretű kiserőmű üzemelt 1127 MW beépített kapacitással.
Nagy a baj Oroszországban
A Gajdar Gazdaságpolitikai Intézet (IEP) az orosz ipari vezetők körében végzett felmérése szerint az ágazat kilátásaira vonatkozó márciusi index példátlan összeomlást mutat, a legnagyobbat az IEP ilyen jellegű felméréseinek 1995. évi kezdete óta. Ez az első mutató, ami már az Ukrajna ellen indított orosz háború kezdete után készült - közölte a Kommerszant orosz lap.
Egyetlen lépésre vagyunk a világháborútól
Az Egyesült Államok nem hagyná válasz nélkül, ha Oroszország vegyi fegyvert alkalmazna Ukrajnában - jelentette ki az amerikai elnök Brüsszelben, az észak-atlanti szövetség rendkívüli csúcstalálkozóját követően.
Vállalati csalások bejelentése - az év végéig Magyarországnak is eleget kell tennie a jogi szabályozásnak
Globálisan egyre fontosabb téma a vállalaton belüli visszaélések bejelentésének megfelelő kezelése, olyannyira, hogy az Európai Unió irányelvben tette kötelezővé az ilyen rendszerek bevezetését. Első ránézésre ez újabb teher a cégeknek, azonban valójában mindenkinek érdeke, hogy megfelelően működő mechanizmust alakítson ki az ilyen bejelentésekre, amely hatékony, így csökkentheti a visszaélésekkel kapcsolatos károkat.
70 millió vásárlás: elképesztő év van az online kiskereskedelem mögött
32,4 százalékos éves növekedés után 1203 milliárd forintos forgalommal zárta 2021-et a belföldi online kiskereskedelem. A teljes kiskereskedelmi forgalomból 10,4 százalékkal részesedő online piac a 2020-as rekord év után vesztett ugyan a sebességéből, de még mindig kétszer gyorsabb volt a 2021-es bővülés, mint a Covid előtti években. A növekedés motorja immár a vásárlási gyakoriság folyamatos emelkedése – derül ki a GKI Digital és az Árukereső.hu közös, kilencedik éve készülő Online Kiskereskedelmi Index kutatásából.
Minden adófizető több mint 100 ezer forint értékű támogatást kap az energiaköltségei csökkentésére
Az energia drágulásának ellensúlyozását szolgáló újabb intézkedési csomagról állapodtak meg a német kormánypártok.
Három fontos tényezőt akarnak látni a munkavállalók az álláshirdetéseknél
Régóta tartó tendencia, hogy a munkaerőhiány miatt a cégek részéről egyre növekvő erőbefektetést igényel a meglévő kollégák megtartása mellett a megfelelő munkaerő megtalálása, az új tehetségek toborzása. Ennek a leggyakrabban használt formája továbbra is az álláshirdetés feladása: a cégek 96 százaléka, míg a munkavállalók 72 százaléka tartja az állásportálokat a toborzás elsődleges felületének – hangzott el a Profession.hu Kiút a HR bullshitek világából elnevezésű online konferenciáján, ahol az álláshirdetésekkel kapcsolatos pozitív és negatív gyakorlatok, valamint ezek hatásai és eredményei álltak a fókuszban.
Módosíthatják-e az oroszok egyoldalúan a nemzetközi szerződéseket?
Az orosz gázszállító nem módosíthat a Jamal-gázvezetékről szóló szerződésben rögzített fizetési feltételeken, Lengyelország az érvényes kötelezettség-vállalásaival összhangban tartja be a megállapodást - közölte a PGNiG lengyel állami gázszolgáltató.
Őrült tempóban nő a mobiltelefonba regisztrált bankkártyák száma
A múlt év végén már több mint 1,3 millió bankkártya volt túl a mobiltelefonba történő költözésen.
A háború miatt újfajta veszély fenyegeti a cégeket
A szomszédunkban zajló események következtében számíthatunk-e a kibertámadások növekedésére? Ez az egyik leggyakoribb kérdés, amit feltesznek Oroszország ukrajnai offenzívája óta.
Oroszországban szabad lopni azoktól, akik barátságtalanok Putyinnal Ukrajna miatt
Miközben a nyugati országok sorra hozzák a politikai és gazdasági szankciókat Oroszország ellen az Ukrajnával szemben tanúsított agressziója miatt, addig az orosz kormány egy új rendelettel köszöntötte a tavaszt, amelynek értelmében az orosz állam, állampolgárok vagy cégek ellen ún. barátságtalan cselekményeket elkövető külföldi országokból származó szabadalmak, használati és formatervezési minták jogosultjai nem követelhetnek semmilyen díjat szellemi tulajdonjogaik Oroszországban történő használatáért – derül ki a Taylor Wessing nemzetközi ügyvédi iroda szellemi tulajdonjogi szakértőinek összefoglalójából.
Kijött a tavalyi számokkal a Spar
A vállalat a pandémia ellenére 791,8 milliárd forint forgalmat realizált a tavalyi évben, amely 7,2 százalékos növekedést jelent 2020-hoz képest.
Ismét drágult Magyarország számára a hitel
A meghirdetett mennyiségnél 4 milliárd forinttal kisebb összegben, 36 milliárd forintért értékesített 5, 10 és 20 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Négy hét szünet után újranyitott az orosz tőzsde, szárnyal a rubel
Az orosz rubel tovább erősödött csütörtökön, 96 közelében mozog az árfolyam a dollárral szemben, és az egy hónap szünet után újranyitott orosz tőzsdén is emelkednek az árfolyamok, bár a kereskedés nagyon volatilis, vagyis változékony, bizonytalan.
Súlyos nehézségekkel néznek szembe a családi cégek
A családi vállalatoknak idén az infláció, a munkaerő- és az alapanyaghiány jelenti a legnagyobb kihívást, derült ki a K&H családi vállalatok klub legutóbbi rendezvényén. Utóbbi feltehetően még súlyosabb lesz az Ukrajnában zajló történések miatt. A problémára rövid távon a magasabb készletszint, hosszabb távon pedig a helyi termelés felfuttatása lehet a megoldás, ami a lokális gazdasági teljesítmény és a fenntarthatóság szempontjából is kedvezőbb, mint az import.
Dübörög a magyar e-mobilitás
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) legfrissebb negyedéves statisztikai jelentése szerint 33,6 százalékkal nőtt a nyilvánosan elérhető elektromos töltőberendezések száma 2021 végére az előző évhez képest. Ezeken 2021-ben 10 907 MWh áramot, töltöttünk autóinkba, 3 942 MWh-val többet, mint 2020-ban.
Koronavírus Magyarországon: megjelentek a mai adatok
2651 új fertőzöttet találtak és meghalt 35 beteg.