1. Legyünk büszkék a sikerélményeinkre és magunkra! Írjunk össze legalább 10 sikerélményt. Az elkészült listát, jól látható helyre rakjuk ki és naponta olvassuk át.Ezzel megtanuljuk megünnepelni sikereket, örömöket, és tisztelni magunkat.
2. Tűzzünk ki célokat! Ez fontos, hogy kiaknázzuk lehetőségeinket. Ha vannak céljaink, több értelmét látjuk a reggeli felkelésnek. Kutatások bebizonyították, hogy azok az emberek, akik megfogalmazzák céljaikat tudatosabban és magabiztosabban élik az életüket! Az elért célok pedig, akármilyen aprók legyenek is, mindig építik az önbizalmat. Kezdjük 3 könnyen kivitelezhető céllal, melyek mégis fontosak. Minden cél elérését ünnepeljük meg!
3. Fogalmazzunk meg pozitív megerősítéseket! Ezeket érdemes reggel felkelve azonnal hangosan elmondani magunknak. A nap során ismételjük meg párszor, különösen, ha éppen elbizonytalanodunk magunkban. Fontos a megfogalmazás! a. mindig jelen időben, b. egyes szám első személyben, c. kijelentő módban fogalmazzunk, d. használjunk motiváló, lelkesítően ható szavakat, e. egy-egy jól megválasztott jelző bekapcsolja az érzelmeket, melyek felerősítik a megerősítő mondat hatását.
4. Vizualizáljuk a kitűzött célt! Nézzük végig, mint egy belső filmet, majd lépjünk bele a filmbe. Az a legfontosabb szabály, hogy minél több érzékszervet vonjunk be belső képek megalkotásába.
5. Küzdjük le félelmeket! Nézzünk szembe velük, értsük meg, hogy miért alakultak ki.Próbáljunk arra gondolni, hogy a kudarcok egy tanulási folyamat részei. Ha legyőztük egy félelmünket, azt azonnal fel is írhatjuk a sikerlistára. Gondoljunk úgy félelmeinkre, hogy mindegyik legyőzésével erősödünk, és közelebb kerülünk céljaink megvalósításához.
6. Mindenhez úgy álljunk úgy hozzá, hogy meg tudodjuk csinálni!
7. Mosolyogjunk!
8. Öltözzünk úgy, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben!
Siklós Barbara Coaching Team