Itt az energiatermelő falfesték

Az új festék hidrogént termel, amit hidrogénüzemű autókban hasznosíthatnak. Hatékonyság ez a javából: olyan fal- és tetőfelületekre is felvihető, amelyeket nem ér elég fény ahhoz, hogy szolárpanelekkel borítsuk be. Az épületek szinte minden felülete az energiatermelés szolgálatába állítható így.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ausztráliában fejlesztették ki azt az új festéket, mely az ilyen termékekben már használatos titániumoxidot ötvözi egy új alkotóelemmel, a molibdenum-szulfiddal. Ez utóbbi szintetikus anyag, ami nagyjából úgy viselkedik, mint a szilikagél, ami fogyasztási cikkek csomagolására használnak, mert megvédi őket attól, hogy magukba szívják a párát és megromoljanak. A festék a napfény energiáját és a levegő páratartalmát vonja magába, s a vizet hidrogénné és oxigénné választja szét, az így nyert hidrogént üzemanyagcellákba lehet tölteni, amiket hidrogénüzemű autók meghajtására használnak.

Hidrogén és esztétika.
(fotó: Flickr / Christopher Rose)

A Royal Melbourne Institute tudósainak új vívmánya még nem tart ott, hogy piacra lehessen dobni. Ehhez becsléseik szerint 5 évre van szükség, de a tudósok már most bizonygatják, hogy a festék nem lesz drága. További előny, hogy a befestett ház elhelyezkedése sem számít majd akadályozó tényezőnek, a fülledt, párás levegőjű helyeken éppúgy működni fog a festék, mint a szárazabb és melegebb klímában lévő házakon. Bárhol, ahol van legalább némi pára a levegőben -akár távolabbi folyók, tavak vagy tengerpartok révén-, működni fog a festék.

Az ausztrál innováció is része annak a trednek, hogy a cégek igyekeznek olyan megoldásokat kínálni, melyekkel vagy csökkenthető a lakóépületek és a lakások energiaigénye, vagy maguk termelik meg a szükséges energiát - így kisebb a működtetésük emisszióvonzata. A Tesla például olyan cserepeket fejlesztett ki, melyek energiatermelő szolárpanelek is egyben.

Forrás: futurism.com

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo