Lízingelt diagnosztika: elérhetővé válik a legmodernebb technológia

A lízingkonstrukciók révén az egészségügyi intézmények, szolgáltatók komolyabb egyszeri befektetés nélkül juthatnak hozzá a legújabb és legmodernebb eszközökhöz. Ez a finanszírozási forma nem csak a betegek és a klinikák életét teszi könnyebbé, de társadalmi szinten is nyerhetünk vele. A modern CT-készülékeknél jóval kisebb sugárterhelés éri a betegeket, ezáltal a kockázatok is csökkenhetők – írja a Bank360.hu.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Körbejárta a nemzetközi sajtót egy friss tanulmány, amely szerint a CT-készülékek lehetnek felelősek a jövőben a rákos megbetegedések akár 5 százalékáért is a hatalmas sugárterhelés miatt. Ennek ellenére a gépeket nélkülözni nem lehet, hiszen a pontos, korai diagnózisokhoz szükség van az ilyen berendezésekre. Szerencsére a legmodernebb technológiát képviselő CT-készülékek már sokkal gyorsabbak az elődöknél, ezáltal kisebb sugárdózis éri a pácienseket. A mesterséges intelligenciának köszönhetően pedig minden korábbinál részletgazdagabb képminőséget produkál, amivel pontosabb és megalapozottabb diagnózishoz segíti hozzá az orvosokat.

Orvosi berendezések lízingben
Orvosi berendezések lízingben

Csakhogy egy mesterséges intelligenciát is használó CT-berendezés akár többszázmillió forintos nagyságrendű összegbe, egy MRI-berendezés pedig még ennél is többe kerülhet. Aligha meglepő, hogy a szolgáltatók ezeket nem mindig képesek önerőből megvásárolni – írja a Bank360.hu.

A cél a hazai ellátottság javítása

Az egészségügyi rendszer fejlettségének egyik kulcsfontosságú mutatója a diagnosztikai képalkotó berendezések elérhetősége és életkora. A magyar állami egészségügy ezen a téren elmarad az uniós átlagtól, bár árnyalja a képet, hogy a magánszektorban elérhető eszközök nem szerepelnek a hivatalos statisztikákban.

A Magyarországon üzemelő gépek átlagosan közel egy évtizedesek, de van olyan kórház is, ahol kétszer ennyi idős berendezések is működnek. Jól láthatók a különbségek az állami és magánszektor között. Utóbbiban a páciensek gyorsabban és jobb minőségben jutnak hozzá a vizsgálatokhoz, de ennek meg is van az ára. Ehhez képest az állami egészségügyi intézményekben korlátozottabb a diagnosztikai eszközök száma és technológiai fejlettsége, ami hosszabb várakozási időt jelent. Tény, hogy a teljesítményalapú állami finanszírozás enyhítette valamelyest ezt a problémát, ahogyan az is javíthat a helyzeten, hogy egy nemrég kiírt pályázat alapján a Kórházi Főigazgatóság 44 új képalkotó készüléket vásárolhat majd.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo