Az már korábban eldőlt, hogy a betakarításkor nem kell útdíjat fizetniük a gazdáknak. Azok a mezőgazdasági termelők mentesülhetnek az útdíj megfizetése alól, akiknek az éves árbevételük legalább 50 százaléka mezőgazdasági főtevékenységből származik. A most bejelentett engedmény a 36/2007. GKM rendelet 6. § (4) bekezdése alapján jár a mezőgazdasági erőgépek (például traktor, kombájn) és vontatmányuk után.
Az e-útdíj rendszer július 1-jén indult. A hazai közúthálózat 6513 kilométer hosszú szakaszait érinti. A díjköteles autópályák, autóutak, valamint egy, kettő és három számjeggyel jelölt számozott országos közutak elemi díjköteles szakaszait az útdíj mértékéről és az útdíjköteles utakról szóló 25/2013. (V.31.) NFM rendelet melléklete tartalmazza.
A tarifákat a tengelyszámtól függően határozták meg, amelyhez a jármű környezetvédelmi besorolásától függő szorzó tartozik. Ezek szerint a gyorsforgalmi utakon a legalsó, J2 díjkategóriába tartozó gépjárművek kilométerenkénti infrastruktúra díja 49,90 forint, a középső J3 kategóriában 70,02 forint, a legfelső J4 díjkategóriában pedig 108,38 forint lesz. A díj járműkategóriánként főúton 21,23 forinttól 36,75 forinton át a felső kategória szerinti 67,60 forintig emelkedik. A gépjármű környezetvédelmi kategóriába sorolástól függő szorzó a legrosszabb környezetvédelmi kategóriába sorolt járműnél 1,2, a legkedvezőbbnél 0,8.
A jogszabályok alapján tehergépjárművek a nem díjasított mellékúthálózatot csak célforgalomra vehetik igénybe. A települések lakott területen belüli útszakaszai díjmentesek.