Munkahelyi konfliktus: így kerüljük el őket!

Nem szabad mellébeszélni, következetlennek lenni vagy elmérgesedni hagyni egy vitát - néhány alapszabály, amelyek betartásával, vezetőként megúszhatjuk a nagyobb munkahelyi konfliktusokat. Íme 5 dolog, amire ügyeljünk.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Kép: Pixabay

A megfelelő munkahelyi hangulat nem csak azért fontos, mert így kellemesebben telik az idő, hanem mert ez egy fontos pontja az alkalmazottak-munkatársak motivációjának. Ennek egy sarokköve, hogy a problémákat nem szabad a szőnyeg alá söpörni, viszont fontos, hogy cégvezetőként hogyan kezeljük a felmerülő konfliktushelyzeteket, mivel a főnök dühe ragadós lehet. Ezért adunk most öt tanácsot, hogyan mit tegyen és mit kerüljön el a jobb hangulat érdekében. Így csökkentheti a munkahelyi stresszt és vidámabb lesz nemcsak munkatársai, de az Ön napja is! (Külön kategóriát képez, amikor barátok indítanak közösen vállalkozást!)

Avatkozzunk be időben!

A konstruktív problémamegoldás szempontjából fontos, hogy a konfliktusok forrását időben felismerjük és tudatosan beavatkozzunk. Ne hagyjuk odáig fajulni egy konfliktushelyzetet, hogy például puszta féltékenységből egyik dolgozónk be akarja bizonyítani, mennyire rosszul végzi a munkáját a másik. A döntést és a konstruktív megoldást azzal segíthetjük elő, ha sokat beszélgetünk a beosztottunkkal, és ezáltal megfelelően megismerjük őt.

Fojtsuk el csírájában!

A bérfeszültség az egyik leggyakoribb probléma minden kezdő vállalkozásnál. Ne hagyjuk, hogy beszédtéma legyen, kinek, mennyi a fizetése, ez könnyen fölösleges sértődéshez vezet, ráadásul rontja a munkamorált. Próbáljuk meg személyre szabottan motiválni dolgozóinkat, hogy valamennyien úgy érezzék, munkájukat megbecsülik. Persze ez nem könnyű feladat, hiszen a legtöbb magyarnak a fizetés számít a legtöbbet.

Az érzelmi intelligencia a cégen belüli jó viszony kulcsa
Egy adott egyén intellektuális teljesítménye különböző alkalmakkor, különböző területeken, más-más körülmények között változhat. Az „intelligencia” koncepciói arra tesznek kísérletet, hogy ezt a bonyolult jelenségrendszert átlássák és rendszerbe szedjék. A Piac&Profit szakértője, dr. Poór Ferenc segít áttekinteni a lényeget!
Legyünk következetesek!

Ha egyszer a-t mondunk, ne mondjunk b-t, vagyis tartsuk magunkat ahhoz, amit már egyszer számon kértünk. Ne változtassuk folyton a véleményünket, mert nem leszünk hitelesek. Legyen következménye annak, ha hibázik egy dolgozó és nem először teszi. Jó, ha ezt valamennyi munkavállaló látja, tudja, és tapasztalja.

Beszéljünk nyíltan!

Ne kendőzzük el a problémákat. Beszéljünk egyenesen és nyíltan a problémákról, jó példát mutatva ezzel a munkatársainknak. Ha azt látják, lehet kérdéseket feltenni, kapnak válaszokat is rá, akkor nem kezdenek el találgatni és ki sem alakul a feszültség. De amennyiben például késik a fizetés és nem szólunk egy szót se, akkor  nemcsak a munkakedv hagyhat alább, de el is veszíthetjük a lojális munkavállalók bizalmát is. Legalább ennyire fontos, hogy tájékoztassuk a dolgozóinkat arról, ha egy pozícióra hirdetést adunk fel, hogy ne érezzék veszélyben saját állásukat.

Vállaljuk  a következményeket!

Ahogy mondani szokás a fejétől bűzlik a hal, vagyis olyanok a cég dolgozói, mint a vezetője, legalábbis, ami a mentalitásukat illeti. Ezért, ha elrontunk valamit, vállaljuk a felelősséget, jó példát mutatva ezzel minden munkatársunknak. éreztessük, hogy a vállalati filozófiánkba nem fér bele a sumákolás.

5 veszélyes pont a családi vállalkozásban
Igaz a mondás: az üzletet és a magánéletet nem jó összekeverni. Bár a családi vállalkozás mellett sok érv szól, az is igaz, hogy könnyen rámehetnek a baráti kapcsolataink, összeveszhetünk családtagjainkkal. Vállalkozni egyébként sem stresszmentes, családtagokkal vagy barátokkal tenni ezt pedig még több konfliktust rejthet magában. Íme 5 érv, amiért jobb vigyázni a családi vállalkozással.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo