Ezek a trendek nagyot durranhatnak az idén

Bődületes sebességgel fejlődik a startup-világ, sorra jönnek az újabb és újabb tech-mikrocégek. De melyek azok a trendek, amelyek az idén nagyot durranhatnak? Bemutatunk hat nagy jövő előtt álló területet, amelyekbe érdemes befektetni.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Mindegyik nagy durranás lehet - kép: Pixabay

Ma már gyakorlatilag bárki indíthat egy sikeres vállalkozást – (mint korábban megírtuk, még a legfurább ötletek is találnak támogatást) azonban érdemes szem előtt tartani azokat a piaci trendeket, amelyek nagyobb sikerrel kecsegtetnek, mint a más területeken végzett fejlesztések. A világ egyik leghíresebb kockázati tőkebefektetési cége, az Andreessen Horowitz összegyűjtötte azokat a területeket, amikre idén érdemes lesz befektetni, ebből szemezgettünk.

Virtuális realitás

Eljött a pillanat, amelyet a sci-fi írók és a számítógépes játékpiac olyan régóta vár: hamarosan berobban a piacra a virtuális realitás. Az okostelefonok robbanása után ez lehet a következő nagy dobás, nem véletlen, hogy az Apple, a Google és a Microsoft is erre az évre ígért új termékeket ezen a piacon. A lehetőségek a technológiában óriásiak, akár a játékokra, akár az oktatásra, akár szabadidős tevékenységekre gondolunk, hiszen „élőben” sárkányrepülőzhetünk majd a Grand Canyon felett, a virtuális realitásban a Mars hegyeit, vagy lemerülhetünk az óceán legmélyére.

Big data és üzleti intelligencia

Már a tavalyi évben is sokan megjósolták a big data aranykorának eljövetelét, de az már most is látható, hogy a sok adat hatékony feldolgozása csak a tanulóképes szoftverekkel lehetséges. Ezért ezeknek a programoknak a fejlesztése, minél inkább a felhasználók által használható tulajdonságokkal ellátása lesz az idei év egyik legnagyobb slágere a startupok világában.

Oszd meg és uralkodj!
A közösségi hálóknak köszönhetően mára bármit bárkivel megoszthatunk a világon. Ez egyrészt a túlfogyasztás korszakának végét jelentheti, sokak számára viszont a túlélés eszköze lehet. A megosztás gazdasága megváltoztathatja a világot.
Digitális egészség

Az előző  trend egyik legfontosabb eleme a digitális – és mobil – egészségvédelem lehet. Miért ne lehetne az összes egészségügyi feljegyzésünk, adatunk, fogászati kartonunk egyetlen helyen, amelyet zsebben hordozva – vagy akár a telefonunkon bárhol, bármikor alkalmazhatnánk? Ez a hatalmas adattömeg a modern adatfeldolgozással kombinálva az új egészségügyi applikációk és diagnosztikai eszközök forradalmát fogja elindítani az elkövetkező években.

Online piacterek cégeknek

Ma már nem az kecsegtet a legnagyobb sikerrel az online világban, hogy összekössük a fogyasztót a termelővel, vagy szolgáltatóval, hanem, hogy a cégeket kössük össze egymással. A B2B piacterek lehetőségei ugyanis még kihasználatlanok: nemcsak a fogyasztók keresik ugyanis a lehető legolcsóbb és legjobb termékeket, szolgáltatásokat, hanem a vállalkozások is.

Biztonság

Mivel 2014-ben több kibertámadás történt, mint valaha (felmérések szerint a felhasználók jelentős része érintett), amelyek egyre nagyobb károkat okoznak, 2015 egyik nagy durranása a biztonság lehet. (Hasonló indoklással a Business Insider is a biztonságot jelölte meg a 2015-ös év egyik legjobb startup indítási területeként)

Crowdfounding

Sokat várnak a szakemberek a közösségi finanszírozástól, amelyben komoly potenciál rejtőzik. Nem csak őrült feltalálók masinériáit támogathatjuk majd a jövőben, hanem gyakorlatilag bármit, az iskoláktól kezdve, alapítványokon és politikai csoportokon keresztül a természetvédelmi kezdeményezésekig. Erre egyre inkább valós igény mutatkozik, hiszen már egy-egy segélykérő felhívással a Facebook-on is milliókat lehet összegyűjteni. (A közösségi finanszírozásról itt olvashat részletesen.)

Az üzlet otthon van
Mondják, hogy a kreativitás nem ismer határokat. Ha kell, akkor kicsiben, „fű alatt”, nappaliról nappalira tör utat magának. A drága üzlethelyiségek helyett lakásokban virágzik számos kisebb-nagyobb vállalkozás.

Véleményvezér

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.
Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben

Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben 

A betegek is pórul járnak.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo