Kínában nyilatkoztak legnagyobb valószínűséggel úgy a cégvezetők, hogy egyszerűen nem találnak megfelelő szakembereket, és ez negatív hatással van a vállalatuk előmenetelére. Oroszországban kötik a legtöbben a munkaerőhiányhoz a cég bevételeinek elmaradását. Az Egyesült Államokban a képzett munkaerőt hiányolók leginkább a termelékenység csökkenésére panaszkodtak. A japán vezetők a vállalat növekedésének elmaradását kötötték a jelenséghez a CareerBuilder nevű HR-tanácsadó cég online felmérése szerint, amelyet a HRPortál közöl.
A cég ügyvezetője, Matt Ferguson elmondta, a magasan képzett munkavállalót igénylő állások betöltetlensége káros hatással van a teljes cég teljesítményére és a gazdasági növekedésre, és hátráltatja az alacsonyabb képzettséget igénylő munkahelyek létrehozását is.
Arról is megkérdezték a cégeket, hogy volt-e negatív hatása annak, hogy tartósan nem találnak munkaerőt. A BRIC országokon kívül Franciaország és Olaszország vállalatai panaszkodtak leginkább a károkra, mint például kevésbé hatékony működés, alacsonyabb minőségű munkavégzés, rosszabb morál és nagyobb fluktuáció. A legtöbben azonban a termelékenység hanyatlásáról, bevételkiesésről és az üzlet növekedésének stagnálásáról számoltak be.
Forrás: HRPortál