Képzett munkaerő cikkek
Szeretnének bővíteni a munkaadók, csak nincs miből
A magyar munkaadók 2018. első negyedévében továbbra is pozitív felvételi szándékot jelentenek. A felmérésben részt vevő 750 munkaadó 15%-a növekedésére számít, csupán 4%-uk tervez elbocsátást, míg 78% semmiféle változtatásra nem készül az első negyedévben.
A szezonálisan kiigazított adatok alapján a Munkaerő-piaci mutató értéke +14%-os. Létszámnövekedésre lehet számítani minden iparágban, régióban és szervezeti méret kategóriában. A felvételi szándék így 4 százalékponttal gyengébb az előző negyedévhez képest, de 3 százalékponttal csökkent a 2017-es első negyedéves eredményekhez viszonyítva.
A robotizáció nem jelent megoldást a szakemberhiányra
A folyamatosan bővülő feladatkörök miatt egyre több villanyszerelő szakembert várnak a cégek. Közel 45 százalékkal több végzős diákra lenne szükség évről évre. Az utánpótlásképzés azért is nélkülözhetetlen, mert a robotizáció nem jelent megoldást egyes munkafolyamatok esetén – olvasható a Magyar Elektrotechnikai Egyesület közleményében.
Két vizes vb jönne ki a vállalatok munkahelyteremtés-támogatási igényéből
Nemcsak Magyarország, de egész Európa munkaerőhiánnyal küzd, ami egyes ágazatokban intenzívebben érezhető (jellemzően a kétkezi, illetve a szakképesítéssel elvégezhető munkák esetében). Ugyanakkor a magyar kormány nagy foglalkoztatási igényű külföldi vállalatokat próbál bevonzani az országba. Ez sokszor költséges, mivel ezek a megállapodások gyakran csak több évre szóló adómérséklés ígérete mellett, állami támogatással valósulnak meg.
Így mentenék a munkaadók a szakképzést
A törvényi keretek adottak az eredményes szakképzéshez a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) szerint, hiszen a foglalkoztatáspolitika legfontosabb eszköze az oktatáspolitika, de számos, jórészt örökölt, illetve hosszabb idő alatt kialakult komplex probléma terheli a rendszert jelenleg, melyekre komplex válaszok szükségesek.
A növekedés 7 feltétele
A magyar vállalatok versenyképessége messze elmarad a kívánatostól Pitti Zoltán szerint. De mi kéne a sikerhez és a növekedéshez? A szakember hét pontban foglalta össze.
Mit csináljunk a perfekcionista dolgozóval?
Mindent a legjobban elintézni, mindenkinél jobbnak lenni a csapatban. Melyik főnök ne szeretne tökéletességre törekvő beosztottakkal dolgozni? Az idegen szóval perfekcionistának hívott munkatárs azonban sokszor nincs irigylésre méltó helyzetben. Az állandó erőn felül teljesítés korai kiégésben és depresszió formájában is kijöhet.
Egyre többen váltanak szakmunkára
Az elmúlt időszakban megemelkedett a fizikai igényű szakmunkát tanulók tömege. A hegesztő, a villanyszerelő és a cukrász szakma a jó kereseti lehetőség és az önálló időbeosztás miatt vonzzák a fiatalokat.
Már ezer főt foglalkoztat itthon a British Telecom
A British Telecom (BT) hazánkban működő Európai Szolgáltató Központjában a munkavállalók száma elérte az ezer főt. Az elkövetkező tizenkét hónapban újabb 150-200 magasan kvalifikált, fiatal magyar munkaerő felvétele a cél.
A kirúgás művészete
A "lassan alkalmazni, gyorsan kirúgni" elv embertelennek tűnhet, de ha megfontolás van mögötte, valószínűleg mindenki jobban jár így.
A munkaadók és a csábítás művészete
Egyre nehezebben találnak a vállalatok megfelelő munkaerőt, miközben a regisztrált álláskeresők száma harmadára csökkent, a bejelentett üres álláshelyek száma pedig másfélszeresére nőtt a 2014. januári statisztikák szerint.
Nem azt tudjuk, amit kéne
A világgazdaság komoly problémával szembesül a munkaerő-kínálat és kereslet közötti eltérések miatt, hiszen a 30 vezető gazdaság közül 18 küzd a készségek hiányának valamilyen formájával, miközben a munkanélküliség szintje és a betöltetlen állások száma is növekszik. Számos piacon a rendelkezésre álló munkaerő nem felel meg a munkaadók által támasztott követelményeknek a készségek terén.
Brüsszel segíti a munkaerővándorlást
Megjelenik a szakmai képesítést igazoló virtuális kártya, amelynek segítségével európai szakemberek kevesebb papírmunkával vállalhatnak munkát más uniós országban - döntött az Európai Parlament szerdán.
Önbizalomban nincs hiány a magyar munkavállalónál
A magyarok többsége a munkahelyi terhek növekedése ellenére is úgy gondolja, hogy minden feladatot el tud majd végezni időre, ezzel mi vagyunk a legmagabiztosabb nemzet a Randstad Workmonitor kutatásban szereplő 32 országból. A készség alapú munkavégzésben azonban rosszul állunk.
Az országkockázat és a fluktuáció a szárnyaló iparág mumusa
A magyarországi szolgáltató központok a legnagyobb kockázatként a nyelvismeret hiányát és a munkaerő-fluktuációt jelölik meg, de közülük sokaknak nem mindegy az ország kockázati besorolása sem.
Lépjenek színre a pénzes boríték láthatatlan hősei!
Idén hagyományteremtő céllal rendezik meg az Országos Bérügyviteli Bajnokságot. A verseny célja, hogy szakmai megmérettetést és komoly elismerést adjon a bérügyvitel területén dolgozóknak. A versenyre való jelentkezési határidő 2013. június 20.
A bevételeket is csökkenti a szakemberhiány
Világszerte okoz problémát, hogy a képzett munkaerő iránti igényt a munkaerő-kínálat képtelen kielégíteni. Egyszerűen nincsen elegendő megfelelően képzett szakember, ez pedig bevételkiesést okoz, rontja a produktivitást, és akadályozza a cégek növekedését.
Képzés a jövő vállalkozóinak
Valós üzleti környezetben, valódi projekteken dolgoznak azok a hallgatók, akik a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) Team Business szakirányán tanulnak. A finn Team Academy oktatási modell alapján meghonosított képzés során megszerezhetik azokat a készségeket, amelyek elindíthatják őket a sikeres vállalkozóvá válás útján.
Alábecsülik a családi vállalkozások erejét
Az elmúlt évben a családi vállalkozások kétharmada növelte értékesítéseit világszerte, és még ennél is többen remélik, hogy a kitűzött, ambiciózus növekedési céljaik 5 éven belül valóra válnak. Gondot jelent viszont a képzett munkaerő toborzása, valamint az örökítés megtervezésének folytonos problémája.