Öt év múlva rá sem ismerünk a vállalatunkra

Gyökeresen átalakul a vállalati informatikai az elkövetkező években – jósolja az IDC. Az új generációs mobilalkalmazások és a felhő alapú technológia alkotja majd a cég it-gerincét, amihez szorosan integrálják a közösségi oldalakat is.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Teljesen megváltozik a mai vállalati informatika - Kép: Pixabay

Két éven belül gyökeresen megváltozik a vállalati informatikai vezetők (CIO) szerepe. Velük kapcsolatban az prognosztizálható, hogy innovációs szakértővé lépnek elő és legfőbb feladatuk az lesz, hogy értéknövelt IT szolgáltatásokat vezessenek be a cégeiknél. Ugyanakkor egyre inkább kiveszik a részüket a stratégiai tervezésből is. Köszönhetően annak, hogy Big Data elemzéseik nélkül a jövőben elképzelhetetlen lesz a releváns üzleti döntések meghozatala – derült ki az IDC kutatásából.  (A big data lehet az idei év egyik legfontosabb trendje a vállalati informatikában!)

Az IDC kitért arra is, hogy a felhő-szolgáltatások reális kockázatot jelentenek a vállalatoknak, azzal együtt, hogy felhő-szolgáltatások nélkül ma már elképzelhetetlen a jól működő vállalati IT infrastruktúra. Részben azért, mert a felhő-alkalmazások nagyságrendekkel csökkentik a céges költségeket, és reális megtakarítások érhetőek el velük már rövidtávon is.

Számolni kell azzal is, hogy a vállalati informatika a mainál sokkal rugalmasabbá válik 3 éven belül. Ez annak eredményeként valósulhat meg, hogy a jövőben az új generációs mobil alkalmazások, illetve a felhő-alapú szolgáltatások fogják az IT rendszerek gerincét jelenteni. Az informatikai vezetőknek azzal is számolniuk kell ezzel párhuzamosan, hogy a közösségi médiát integrálniuk kell a meglévő rendszereikbe, mert az egyre fiatalabb és mobilabbá váló ügyfeleik részéről ez alapvető követelmény lesz. (Nem mindegy, melyik közösségi oldalt használjuk.)

Az IDC rámutat arra a tényre is, hogy a vállalati informatikai rendszerek biztonsági fenyegetettsége növekedni fog a jövőben. Ennek tudatában viszont kijózanító az az adat, hogy az IT támadások kivédésére fordított (csökkenő) vállalati büdzsék nem lesznek elegendőek a hatékony védelem megteremtésére.

Az IDC úgy látja, hogy az elkövetkező négy-öt esztendőben a harmadik platformos technológiák fogják adni a vállalati informatika legfontosabb területeit, ahová a legtöbb erőforrást kell csoportosítani. Az átalakulás következtében az harmadik platformos IT szaktudás kialakítása kiemelten fontossá válik és ennek sikere meghatározza azt is, hogy az adott vállalkozás milyen mértékben képes kihasználni a harmadik platform nyújtotta üzleti előnyöket, lehetőségeket.

5 közösségimédia-trend, ami “annyira 2014″
2013-ban előretörtek a fényképek: hódított az Instagram és a Pinterest. 2014-ben máshogy blogolunk, és még több selfit posztolunk. Ahogy a Facebookon egyre többen megjelentek a középkorosztály tagjai közül, a digitális bennszülöttek új csatorna után néztek.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo