Az MIT diákjai pontosan ezt valósították meg egyik fejlesztésükben: a NailO hüvelykujjra rögzítésével egy miniatűr trackpadet kapunk, ami vezeték nélkül kapcsolódik a mobilokhoz, notebookokhoz, táblagépekhez. A legnagyobb kihívást az jelentette, hogy három nélkülözhetetlen komponenst egy körömnyi kiterjedésű és nem különösebben vastag panelben helyezzék el. A hosszas tervezést és beszállítókkal való egyeztetést követően sikerült egy mikrokontrollert, egy Bluetooth chipet, valamint egy kapacitív érzékelőt olyan kis formában megépíteni, hogy az zavartalanul viselhető legyen a hüvelykujjon. Az egyik kulcsfeladat az antenna elhelyezése volt, hiszen azt kellően távol kell pozicionálni a többi alkatrésztől – írta együttműködő partnerünk, a Bitport.hu.
A NailO vezeték nélkül csatlakozik az eszközökhöz, amelyek a felületén elvégzett vezérlő gesztusokkal irányíthatók. Kao szerint a mini trackpad nem csak egy elszállt, teoretikus alapú ötlet: a tesztelés alatt kiderült, hogy nagy segítség, amikor a felhasználónak foglalt a keze, vagy csak egy tárgyalás közben feltűnés nélkül szeretne elintézni valamit a telefonján. A trackpad (lapozás) funkción kívül sok lehetőséget van a gesztusokban is (pl. szövegbevitel esetén kiegészítő felületként is szolgálhat), de a Bluetooth miatt elméletileg bármilyen eszköz elérhető vele.
Pár év múlva jönnek az okosgyűrűk és az okoskesztyűk isA hagyományos órakereskedők is megjelennek a következő évben az okosóráikkal, amelyeken mások applikációi is futni képesek, illetve a hagyományos divatórákat is felszereli az ipar okostelefonos tudással. Az egyre többet tudó készülékek többféle árkategóriában is megjelennek, ezért nem meglepő, hogy a vizsgált időszak végére az okosórák veszik át a vezetést a viselhető eszközök piacán. Az okosszemüvegek ez idáig még meglehetősen szerény növekedést mutattak fel a lakossági piacon éppúgy, mint a vállalati és egészségügyi szegmensben. Ez a termékkategória öt év múlva mégis dobogós esélyes lehet. A lehetőségek tára végtelen, a megjelenítő képesség javulásán keresztül a valós idejű kommunikáción át egészen a kiterjesztett valóságig.