Csaknem két évvel korábban jelentette be Matolcsy György akkori nemzetgazdasági miniszter, későbbi jegybankelnök, hogy az országban működő minden pénztárgépet be kell kötni a NAV-hoz. Az azóta eltelt időszakban az átállásra kötelezettek valószínűleg százszor is elátkozták azt a napot. 2014 szeptemberére – elméletileg – az átállásra kötelezetteknél csak online kasszák üzemelhettek, a régi pénztárgépeket már az üzlethelyiségben sem lehet tárolni.
Megszületett az Európai Bizottság és Magyarország közötti Partnerségi Megállapodás, így eldőlt, hazánk a 2014-2020 közötti uniós fejlesztési periódusban összesen több mint 34 milliárd eurónyi támogatásra lesz jogosult. A hónap végére az is kiderült, hogy milyen pályázatok indulhatnak el október elején.
Új hitelprogramokat indított Eximbank is mikrocégek és kkv-k számára, amelyek révén a határ mellett exporttevékenységet folytató kis cégek is hozzájutnak az Eximbank forrásaihoz. Nátrán Roland, az Eximbank vezérigazgatója szerint a bank exporttámogató hitelprogramjaiban a beszállítói tevékenység támogatása is hangsúlyos szerepet kap. Elmondta: továbbra is érvényben van az Eximbank exportélénkítési hitelprogramja (EHP), amely iránt olyan nagy volt az érdeklődés, hogy a 2012-ben 150 millió euró induló kerettel rendelkező programot idén tavasszal egymilliárd euróra emelték, és a bővítésnek nincs felső határa. Nátrán Roland hangsúlyozta, hogy míg a Magyar Nemzeti Bank növekedési hitelprogramja révén a hazai vállalkozások olcsó forintforráshoz, az Eximbank exportélénkítési hitelprogramja révén pedig olcsó devizaforráshoz jutnak. További információk itt olvashatók.
A szeptember a Piac&Profit számára is fontos évfordulót hozott: két éves lett a Piac&Profit Klub, az üzleti kapcsolatok klubja, ahol a vállalkozások exkluzív környezetben, barátságos hangulatban ismerhetik meg egymást és az együttműködésükből fakadó előnyöket. A klubról itt olvashat részletesebben!