Sárközy cikkek
Etanolhívő terminátor és klímaszkeptikus elnökjelölt
A 69 éves Schwarzenegger etanolt és hidrogént tankol óriási terepjáróiba. A filmsztárból kormányzóvá lett, majd újra színésszé visszavedlett terminátor-gubernátor nem válik meg hatalmas Hummerjétől. Sarkozy pedig az elnökségre gyúr, és klímát ignorál.
Csalókra nem lehet társasági jogot szabni
A vállalkozók, vállalkozások életét hogyan érinti majd az a változás, hogy a társasági jog átkerül a polgári törvénykönyvbe, és nem lesz önálló a társasági törvény? Erről kérdeztük Dr. Sárközy Tamást, a Budapesti Műszaki Egyetem üzleti jog tanszékének professzorát, aki az 1989-ben hatályba lépett első, majd az azt követő két társasági törvény kodifikációs bizottságát vezette, és részt vett a 2013 végén, 2014 elején életbe lépő új polgári törvénykönyvet kimunkáló bizottság munkájában is.
Megszűnik a társasági törvény. Mi változik?
Bő egy év múlva megszűnik a gazdasági társaságokról szóló törvény, a társasági jog az új polgári törvénykönyvbe kerül át. A kódex tervezetét ősszel kezdi tárgyalni a parlament. Dr. Sárközy Tamás, a Budapesti Műszaki Egyetem üzleti jog tanszékének professzora részt vett a 2013 végén, 2014 elején életbe lépő új polgári törvénykönyvet kimunkáló bizottság munkájában. Az 1989-ben hatályba lépett első, majd az azt követő két társasági törvény kodifikációs bizottságát vezető neves jogászt arról kérdeztük, mi indokolta a változtatást, és a hatálybalépést követően mire számíthatnak a vállalkozások.
Befellegzett az adóparadicsomoknak?
A kétnapos cannes-i találkozón a G20-ak elsősorban a görög válság továbbterjedését próbálták megakadályozni, amelynek veszélye továbbra is fennáll. Erőfeszítéseket tettek annak érdekében, hogy Olaszországgal kapcsolatban erősödjék a piaci bizalom. A csoport országai a Nemzetközi Valutaalap forrásainak növelésében is megállapodtak, a megoldást tekintve még nincs megegyezés. Az elnöklő Franciaország köztársasági elnöke azt is bejelentette: azokat az országokat, amelyek adóparadicsomok maradnak, ki fogja közösíteni a nemzetközi közösség.
Mégsem lesz görög népszavazás
A görög kormányfő visszavonta az adósságcsomagról kiírandó népszavazás tervét, miután a legnagyobb ellenzéki pártelnöke közölte vele: támogatja az újabb eurós mentőcsomag fejében a parlament elé terjesztendő takarékossági csomagtervet.
Görögország mehet, az euró marad
Teljesen felborította a görög népszavazásról történt hétfői meglepetésszerű bejelentés a G20-ak csütörtökön kezdődő csúcstalálkozóját, amelynek első fele a világgazdaság helyzetével foglalkozott volna. Ehelyett a görög válság és az eurózóna kérdéseit vitatják meg Cannes-ban a világ vezető politikusai. Szerda este az uniós vezetők világossá tették: Görögország a referendum előtt nem jut európai uniós pénzhez.
Válságfesztivál Cannes-ban
Rendkívüli válságtanácskozást tartanak ma Cannes-ban a G20-ak csütörtök-pénteki csúcstalálkozója előtt a görög válság kiéleződése miatt, jelentette be kedd délután a berlini kormány. A rendkívüli válságcsúcsról Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia elnök telefonon állapodott meg. A referendum bejelentése sokak szerint egyenes út a görög államcsődhöz, amely az euróövezetre is nagy veszélyt jelenthet.
Így oldanák meg az euroválságot
Rendkívüli megbeszéléseket folytatott Berlinben vasárnap este Angela Merkel és Nicolas Sarkozy, elsősorban Görögországról. A görög államcsődtől az ország adósságainak átütemezésig terjedő legkülönbözőbb híresztelések közepette lefolytatott, válságtanácskozásnak minősített találkozó előtt elterjedtek hírek szerint Merkel és Sarkozy a görög adósságok átütemezésére készül. A tárgyalásokat követő sajtóértekezleten mindketten hangsúlyozták, hogy az adósságválságra tartós megoldást kell találni. Közölték, hogy a hónap végéig csomagtervet terjesztenek elő az euroválság rendezésére, és ennek keretében a bankok támogatására.
Ez valamiféle új európai rend születését sugallja
A német miniszterelnök és a francia elnök arról beszélt, hogy nem bocsátanak ki közös eurókötvényeket, az adósságválságot a szorosabb gazdasági integráció és a szigorúbb ellenőrzés útján kívánják megoldani. Ráadásul azt is elmondták, hogy ezentúl komolyabb következményei lesznek a fiskális fegyelem be nem tartásának.
"A kormányra aztán várhatnék…"
A franciáknak már csak 42 százaléka bízik a kormány válságkezelő politikájában, és a megkérdezetteknek a 69 százaléka elsősorban önmagára számít a recesszió átvészelésében, derül ki a CSA közvélemény-kutatóintézet felméréséből, amelyet hétfőn ismertetett a Le Parisien című párizsi napilap.
Sarközy "kiverte a biztosítékot"
A gazdasági válság leküzdéséről február végén tartandó rendkívüli EU-csúcsnak az a célja, hogy a résztvevők elutasítsák a protekcionizmust - szögezte le az unió soros cseh elnöksége nevében Miroslav Kalousek cseh pénzügyminiszter.
Az uniós lépett: 53 ezer milliárd élénkítésre
Példa nélküli gazdaságélénkítési programot fogadott el az Európai Unió a pénteken befejeződött állam- és kormányfői találkozón, összesen 200 milliárd euró értékben - jelentette be az elnöklő francia államfő a csúcsértekezletet lezáró sajtótájékoztatóján.
Sarkozy: Itt az ideje egy közös kormánynak
Nicolas Sarkozy az Európai Parlament keddi (2008. október 21.) strasbourgi plenáris ülésén tartott beszédében egy "közös gazdasági kormány" létrehozására tett javaslatot az eurózóna számára. A francia államfő emellett állami alapok felállítását is kezdeményezné a bajba jutott európai vállalatok megmentésére. A német gazdasági miniszter, Michael Glos, mindkét javaslatot határozottan visszautasította.
Gyurcsány nem akar ráijeszteni a lakosságra
Ma nincs szükség az átdolgozott költségvetés újra átdolgozására, de ha szükségesnek látnám, nem haboznék egy percig sem - jelentette ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Kossuth Rádió Ütköző című műsorában. Nicolas Sarkozy francia elnök szerint állami befektetési alapokat kellene létrehozni, hogy a pénzügyi válság miatt bajba került cégek ne kerüljenek külföldi kézbe.
Milyen legyen a "jövő kapitalizmusa"?
Az Egyesült Államok, az Európai Bizottság valamint a Franciaország (és egyben a Tanács) elnöke szombaton Camp Davidben tárgyalt az amerikai piacok után Európába is begyűrűző pénzpiaci válságról. A találkozón a felek megállapodtak arról, hogy tárgyalássorozatot indítanak a jelenlegi gazdasági rendszer megújítására.
Nemzeti helyett nemzetközi csúcsok következnek
A pénzügyi válsággal foglalkozó csúcstalálkozók egész sorát fogják megrendezni a jövő hónaptól, legalábbis erről állapodott meg az amerikai elnök, a francia államfő és az Európai Bizottság elnöke.