Magyar siker cikkek
Magyar startupot díjaztak a nemzetközi energetikai versenyen
Magyar szempontból hatalmas sikerrel zárult a technológiai innovációkra szakosodott startup vállalkozások legnagyobb kelet-és közép európai energetikai versenye.
Magyar cég a Top 100-ban!
Idén magyar vállalkozás, a felhő-alapú contact center szolgáltató Comforce Zrt. is szerepel a Red Herring médiacég Europe Top 100 versenyének díjazottjai között. A díj Európa vezető startup vállalkozásait értékeli, ki-emelve azok innovatív és technológiai jelentőségét a képviselt iparágakban.
A magyar pálinkának nincs vetélytársa Európában
Kiemelkedő magyar sikerrel zárult a 2015. évi Destillata, az Agárdi Pálinkafőzdét választották az Év Párlatfőzdéjének, egyik alapító-tulajdonosa, Vértes Tibort pedig az Év Főzőmestere lett.
8 magyar a világ 100-as innovátorlistáján
Nyolc magyar szerepel a régió világszínvonalú innovátorait felvonultató New Europe 100-as listán. Ezzel Magyarország a közép-kelet-európai régió élvonalában van.
Világszínvonalú magyarok
Nyolc magyar szerepel a régió világszínvonalú innovátorait felvonultató New Europe 100-as listán. Ezzel a számmal Magyaroszág a közép-kelet-európai régió élvonalában foglal helyet. A New Europe 100-as listát a Res Publica együttműködésben a Google-lal és a Visegrádi Alappal, a Financial Times-szal, és több tucatnyi közép- és kelet-európai intézménnyel állította össze.
Ugrás közben gyártani az ejtőernyőt – ez a startup
Sikersztoriként emlegetni talán még korai, mindenesetre ígéretes hazai fejlesztés indult el, hogy meghódítsa a világot. A SOPRESO a konferenciák életét kavarja fel: a közönség tagjainak okostelefonja segítségével teszi interaktívvá az előadásokat.
25 éves sikert díjaztak
Ismét kiosztották a Díj a sikeres vállalkozásokért elismerést, melyet Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter adott át a hónap díjazottjainak.
A cég, amely válogathat a piacok között
A legtöbb terméknek van egy, esetleg több piaca, amelyek nagyobbak vagy kisebbek, mindenesetre pontosan körülhatárolhatóak. A startup kiválasztja a legígéretesebb piacot, és arra koncentrál. Az OptoForce csapatának azonban más úton kell elindulnia, miután kiderült, az ötlet számtalan iparágban, számtalan módon hasznosítható, de még maga a piac sincs tisztában azzal, hogy mi mindenre.
Magyarok nyomják le a Dropboxot?
Dropbox, Google Drive, Microsoft SkyDrive, Tresorit – néhány a legismertebb felhő alapú fájlmegosztó és tárolószolgáltató közül. A felsorolásban a negyedik egy alig kétéves magyar startup. A három hazai egyetemista által alapított Tresorit célja, hogy a vállalkozás a titkosított felhőpiac egyes számú innovátora legyen világszinten.
Nem mind startup, ami kicsi
Bár a startup ma valamiféle varázsszóként működik, hatása nem tökéletes. Bár évente több tízezer magánember alapítja meg első vállalkozását, ám ezeknek a cégeknek a 99 százaléka a legjobb esetben is mikrovállalat marad, csupán töredékük válik a szó legszorosabb értelmében „startup” vállalkozássá.
Magyar sikerből tanul az Európai Parlament
A brüsszeli parlamentben a coworking technológiai startupokra és innovációra gyakorolt hatásáról tartott előadást decemberben Klementz Anna, a Loffice coworking társtulajdonosa – az Európai Bizottság és az Európai Parlament közös meghívására. Valamint megosztotta tapasztalatait arra vonatkozóan, hogy miként működtethető sikeresen a coworking modell.
"Büszke vagyok rá, hogy a saját ötletemből élek"
Igazi magyar sikertörténet Losonczi Ároné, aki találmányára, a Litracon fényáteresztő betonra létrehozott vállalkozásával már a nemzetközi sikereket tudhat magáénak.
Magyar siker amerikai módra
Kevesen merik felrúgni a biztosnak tűnő alkalmazotti létüket – különösen, ha az nem is mondható rossznak – azért, hogy belevágjanak az ismeretlenbe, és kifejlesszenek egy alkalmazást, amelynek a célja a vállalati innováció serkentése. A Be-novative ötletgazdáját és alapítóját azonban a szenvedélye hajtotta.
Magyar design Angliában
A tavalyi sikeres magyar megjelenés eredményeképpen idén tíz hazai tervező kapott lehetőséget a londoni szakmai zsűritől, hogy a szeptember 14–22. között megrendezett London Design Festival egyik legrangosabb eseményén, a TENT London szakkiállításon mutathassa be legújabb munkáit. A magyar standon a hazai design legjobbnak ítélt termékei jelentek meg, a kreatív alapanyagoktól az egyedi tervezésű bútorokon át a speciális üveg- és porcelánkülönlegességekig. A résztvevők által szakmai és üzleti szempontból egyaránt eredményesnek mondott magyar megjelenés a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) támogatásával valósult meg.
Válságból sikertörténet a csokibizniszben
Hat éven keresztül a Heineken Magyarország trade marketingmenedzsere, majd a 2009-es leépítési hullám őt is elérte. Majdnem egy év eredménytelen álláskeresés után Mészáros Gábor döntött: saját vállalkozást alapít. Mindent feltett a csokoládéüzletre, a ChocoMe pedig mára igazi sikersztori. A Piac&Profit a Díj a sikeres vállalkozásért első kkv nyertesével beszélgetett.
Lehetetlennek tűnt, mégis sikeres: tudomány és üzlet együtt
Szinte nincs olyan számítógép-felhasználó, aki rendszeresen vagy időnként ne élvezné a nyelvhelyesség-ellenőrző szoftver vagy a szótárprogram előnyeit. Természetesen használjuk az ingyenes programokat, pedig mögöttük üzleti vállalkozás áll. A MoBiMouse-technológia magyar fejlesztője, a huszonkét éve sikeres MorphoLogic a sokak által már az induláskor lehetetlennek tartott modellt teremtette meg: összehozta a tudományt és az üzletet.
Magyar kamerára válthat a filmvilág
A magyar Zinemath Zrt. olyan új filmkészítési technológiát fejlesztett ki, amely nagyban csökkenti a filmes utómunkálatok költségeit. A zLense egy kamerára rögzíthető hardver és hozzá tartozó szoftvermegoldás. Segítségével a kamera képes a valós teret virtuális objektumokkal kiegészíteni, ami hasonló szabadságot ad a filmalkotók kezébe, mint ha 3D animációt készítenének.
Nincs leküzdhetetlen akadály az Amerikában sikeres magyar üzletember szerint
IT szakemberek számára világszerte ismerős a LogMeIn, Magyarországon viszont alig hallottak róla. Holott az amerikai NASDAQ-on jegyzett, 500 alkalmazottal és 100 millió dollár feletti bevétellel rendelkező webes távelérési megoldást kínáló céget egy magyar programozó – Anka Márton – alapította 2003-ban. Az Amerikában sikeressé vált hazai üzletember szerint semmi nem indokolja, hogy ha valakinek van egy jó ötlete, azt ne próbálja meg megvalósítani. Nincs olyan akadály, amely leküzdhetetlen.
Európa legjobb cégei között egy magyar kisvállalat!
A GPS-es nyomkövetéssel foglalkozó iData Kft. felkerült a Red Herring médiacég által évről-évre összeállított Európa Top 100 cége listára. Ez idáig ez egyetlen magyar cégnek sem sikerült még. Ez olyan kapukat nyithat meg, amiket hazai cég nehezen érhet el.
Magyarok a világ legfontosabb informatikai kiállításán
Tizenkét magyar cég mutatkozik be Hannoverben a most megnyílt CeBIT információtechnológiai kiállításon a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) segítségével, összesen 50 négyzetméteren. A program egyedülálló lehetőséget nyújt a hazai vállalkozásoknak: a kiállítás ideje alatt kerül sor a "Future Match" üzletember találkozóra az Enterprise Europe Network hálózat szervezésében. Az esemény kiváló lehetőséget biztosít az ICT területen tevékenykedő vállalkozásoknak új üzleti lehetőségek, partnerek vagy K+F kapcsolatok felkutatásában, kiépítésében.
A magyar hotelek a legbarátságosabbak
Előkelő helyen állnak európai összehasonlításban a magyar szállodai szolgáltatások. A barátságos és szakszerű kiszolgálásról végzett felmérést a vendégértékelések alapján a hotel.info, az eredmények szerint Budapesten és Helsinkiben a legbarátságosabb a kiszolgálás.
A hit sikert terem
A garázsvállalkozás minden jellemzőjével rendelkeznek: két fiatal kikerülve az egyetemről céget alapít, és tíz év alatt nemzetközileg ismert informatikai biztonsági szoftverfejlesztő vállalattá nőnek. Egyszerűnek látszó sikertörténet, mégis csak keveseknek sikerül.
Öt magyar tervező a divat fővárosában
A Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) támogatásával öt magyar divattervező kapott lehetőséget a párizsi szakmai zsűritől, hogy a január 19-22. között Párizsban megrendezett Who’s Next szakkiállítás MR. Brown szekcióján belül mutatkozhasson be 2013-2014-es őszi/téli kollekciójával.
Az Educatio szoftvere a világ legjobbjai közt
Közép-Európából egyedüliként került be a 2011-es népszámlálás adatainak feldolgozáshoz használt, magyar programozók által továbbfejlesztett Datacap alapú alkalmazás a világ legjobbjaiként értékelt projektek közé az IBM Information On Demand éves konferenciáján. A technológiával az Educatio Nkft.-nél 11,4 millió kérdőívet dolgoztak fel.
Egyetemi projektből világszínvonalú termék
Adott egy jó ötlet és egy jó csapat. Ez azonban még nem elég az üzlethez. A termék elkészítéséhez pénz kell, és még több pénzre van szükség ahhoz, hogy a terméket piacra vigyük. A Clariton Kft. tagjai szívós munkával elsajátították azokat a képességeket, amelyek révén az egyetemi projektből világszínvonalú termék lesz. A hazai út hosszú és rögös, néhány ösvénye pedig még járatlan.
Magyar betyár sikere Amerikában
Tavaly karácsonykor a WAMP-on mutatkoztak be a nagyközönség előtt a magyaros mintájú, mégis modern Folqa figurák, idén pedig már külföldi megrendelőjük révén az USA boltjaiban is feltűnnek.
Újra díjazták a legjobb magyar termékeket
Immár 15. alkalommal adták át a Magyar Termék Nagydíj kitüntetéseket, melyeket idén minden eddiginél több, összesen 53 pályázó 58 pályázata érdemelt ki. A pályázat célja idén is az, hogy elismerje és díjazza a kiváló minőségű Magyarországon gyártott, és forgalmazott termékeket, szolgáltatásokat, elősegítse a minőségtudatos szemléletet, valamint hogy a gyártók, termelők és szolgáltatók ösztönzésével emelje a fogyasztóvédelem általános szintjét.
Magyar siker az olimpián
Az evezősversenyek pályajelölő rendszereinek szállítójaként a Polaritás-GM Kft. az egyetlen magyar vállalkozás, amely profitál az idei ötkarikás játékokból. Az ügyvezető véleménye szerint erről a cégek maguk tehetnek.
Magyar siker a nemzetközi mezőnyben
A Pálmöb Asztalosipari Kft. a bizonyíték, hogy nemzetközi nagyvállalatok által dominált piacokon is meg lehet találni a rést. Két ütemben, összesen 53 millió forintot fektet a Széchenyi Tőkebefektetési Alap a nagykanizsai székhelyű cégbe, mely immár húsz éve sikeresen működik.
Magyar cég védi az Isztambuli Egyetemet
Az Isztambuli Műszaki Egyetem (ITU) új épületének földrengésvédelmi eszközeit a magyar Star Seismic Europe Kft. fogja biztosítani a napokban Törökországban aláírt megállapodás értelmében - közölte a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) hétfőn.