Kormányprogram cikkek
Miért nem szereti a külföldi tőke a hazai megújuló energiákat?
A Regional Environmental Center (REC) megújuló energiaszektorról szóló négy országra kiterjedő elemézését bemutató konferencián érdekes módon egyedül egy külföldi személy, Sandrine Dixson-Decléve merte nevén nevezni a problémát: hogy a nagy zöld energia-beruházásokra nem szeret Magyarországra jönni a tőke. A jelentésről egyelőre csak az összefoglalót elolvasó Kovács Pál klíma- és energiaügyi felelős államtitkár semmitmondó, protokoláris beszéde adós maradt a problémák és kihívások felvázolásával. Viszont kedélyesen fotózkodott az ökotudatos multikat Brüsszelben képviselő brit szakemberrel.
A kormány beismerte, hogy csődöt mondott a gazdaságpolitikája
Ez a program a kormány egész eddigi gazdaságpolitikája csődjének teljes beismerése: négy év alatt évi másfél százalékos GDP-, félszázalékos fogyasztásnövekedés, a beruházások mínuszban vannak, az államadósság csak a magán-nyugdíjpénztári pénzekkel csökken, nincs foglalkoztatásbővülés, nincs reform, csak némi kiadáscsökkentés, az intézkedések 65-70 százaléka adóemelés. S hiába a csőd beismerése, a kormány ugyanazokkal az eszközökkel folytatja tovább, mint eddig – értékelte a Széll Kálmán Terv 2.0-t a Piac & Profit online-nak Vértes András, a GKI elnöke.
Egy megtermelt dollárból 41 cent a kár
2020-ig évente 300 milliárd dollárba kerülne, hogy megőrizzék a bioszféra genetikai gazdagságát, s ezzel az emberi életet támogató ökoszisztémák épségét, az élelmiszer- és ivóvíz-források bőségét, a gyógyszeralapanyagok tárházát. A kormányok azonban csak ennek tizedét költik környezetvédelmi és ökoszisztéma-megőrzési programokra.
Így magyarázkodik a kormány
Nagy Reformkönyvet jelentetett meg és küldött meg elemzőknek a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a napokban azzal a céllal, hogy bemutassa az elmúlt másfél évben Magyarország gazdasági felemelkedése érdekében hozott kormányzati intézkedéseket és a jövőben tervezett lépéseket.
Folytatja a reformokat a kormány
A kormány reformlépései a magyar gazdaság, a vállalkozások versenyképességét segítik - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára csütörtökön a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK), valamint a Piac és Profit szaklap közös konferenciáján, Budapesten.
Adósmentés: mi gond a kormány terveivel?
Csak a kormányon múlik, hogy képes lesz-e okos, megfontolt stratégiát kidolgozni az eddigi látszat-intézkedések helyett anélkül, hogy viharokat kavarna, mint ezt a végtörlesztéssel tette - Kovács László a Banki és Végrehajtási Károsultak Fogyasztóvédelmi Egyesületének főtitkára szerint.
A legújabb Orbán-csomag részletei
Az ország megújítása is nehéz feladat, de az euroválság tovább szaporítja a teendőket, kezdte az őszi ülésszak első napján napirend előtti felszólalását Orbán Viktor miniszterelnök, aki - az előzetes információknak megfelelően - országvédelmi akciótervet jelentett be. A kormány lényegében változtatás nélkül támogatja a Fidesz-KDNP frakciónak a devizahitelek végtörlesztéséről szóló elképzelését. A kormányfő ezenkívül még számos javaslatot ismertetett a képviselőkkel.
Aki tud dolgozni, az dolgozzon is!
A miniszterelnök szóvivője és a Fidesz frakcióvezetője szerint Magyarország nincs abban a helyzetben, hogy lemondhasson "negyvenegynéhány éves", tapasztalt, életerős emberek munkájáról, éppen ellenkezőleg, a nyugdíjkorhatár eléréséig biztosítani kell számukra a munkalehetőséget.
Véleményezze Ön is a kormány elképzeléseit!
Vitára kész állapotban van a Nemzeti Energiastratégia, amelyet nyilvános társadalmi véleményezésre bocsátnak. A következő egy hónapban lehetősége lesz mind az energiagazdaság szereplőinek, illetve a természet- és környezetvédelmi szervezetek delegáltjainak, és mindazok álláspontjának a befogadására, akik fontosnak tartják a stratégia véleményezését - jelentette be Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium klíma- és energiaügyért felelős államtitkára pénteken Miskolcon tartott sajtótájékoztatóján.
Jelentősen változhatnak a vállalkozások kötelezettségei
Jelentősen csökkentené a vállalkozások adminisztratív tervei a kormány, azon belül is a foglalkoztatás adminisztrációjának egyszerűsítése kapna nagyobb hangsúlyt - derül ki a bürokrácia-csökkentő program részletes anyagából, amelyet a Nemzetgazdasági Minisztérium csütörtökön közölt a honlapján.
Elküldték az EU-nak a kormány elképzeléseit
A Nemzetgazdasági Minisztérium április 15-én elküldte az Európai Bizottságnak és az Európai Tanácsnak a Konvergencia Programot - közölte lapunkkal a tárca.
Íme, a Jobbik tervei Magyarország felemelésére!
A Jobbik elnök-frakcióvezetője pénteki sajtótájékoztatóján bemutatta pártja 30 pontból álló, IV. Béla Tervét, amely a párt megoldási javaslatait tartalmazza az ország problémáira.
Kihívások 2011: nem kizárt a további megszorítás sem
A GKI Gazdaságkutató Zrt. előrejelzése szerint 2011-ben a kormány arra kényszerül, amit eddig el akart kerülni: egy strukturális változtatásokat ígérő programot kell megvalósítania. A magyar gazdaságpolitika a Széll Kálmán Terv meghirdetésével 10 hónap után jutott el azoknak a kérdéseknek a feltételéig, amelyekre adott válaszokkal 2010 nyarán kellett volna előállni.
Mit mond a kormány, az a lényeg
A magyar gazdaság megítélése, a pénzügyi folyamatok alakulása szempontjából az lesz a döntő a GKI Gazdaságkutató Zrt. szerint, hogy mennyire hiteles strukturális változásokat indít be a kormány a 3 százalék alatti államháztartási hiány középtávú fenntarthatósága céljából.
Sok minden eldől februárban
A magyar gazdaság megítélése és a pénzügyi folyamatok alakulása szempontjából döntő jelentősége lesz annak, hogy mennyire lesz hiteles a 3 százalék alatti államháztartási hiány középtávú fenntarthatósága, amely nagymértékben függ a kormány februárban meghirdetendő 600-800 milliárd forintos intézkedési csomagjától - áll a GKI Gazdaságkutató Zrt. friss elemzésében.
Ezeket a hibákat vétette a Fidesz az MSZP szerint
Az MSZP szerint gyötrelmes, sok kárt okozó kilenc hónap telt el a kormányváltás óta, mivel a kabinet a legfontosabb ígéreteit nem teljesítette - jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Gúr Nándor országgyűlési képviselő.
Sok-sok milliárd sorsa dől el februárban
A kormány február 16-án tárgyalja első olvasatban a Növekedési és Stabilitási Programot, amelynek a ciklus végére kell biztosítania a 600-650 milliárd forintos megtakarítást.
1,6 %-kal túlteljesítené a kormány a megújuló energiaarányt
A kormány ismertette a Nemzeti Megújuló Energia Hasznosítási Cselekvési Tervet. A "szakmai és civil egyeztetéseken megvitatott és elfogadott" program irányvonalai "segítséget kívánnak nyújtani", hogy a megújuló energiaforrások 14,65 százalékos részarányát érhesse el Magyarország 2020-ra. Az uniós középmezőny alsó részébe ugrana ezzel hazánk.
Nagy a "zöld potenciál" Magyarországon
Nagy átalakulások előtt áll a nemzeti energiagazdálkodás, hogy a következő tíz évben az Unió zöld irányvonalai által megszabott szintre és állapotba kerüljön. Az ágazatban gyors az innováció, sok a kérdőjel, és sok a teendő is. A kormány stratégiája már merőben új irányokba mutat. - mondták az Első Magyar Fenntarthatósági Csúcs, a fosszilis energia és az alternatív, megújuló energia egymással szembeni esélyeiről, a sürgető tennivalókról, illetve a hazai problémákról szóló kerekasztal-beszélgetésén.
Matolcsy: államadósság, deficit és euró a célkeresztben
A parlamenti bizottságok megkezdték kedden a miniszterjelöltek meghallgatását, a kormánypárti képviselők igen szavazataival a bizottságok támogatták a jelöltek kinevezését.