Bár a kormány radikális adócsökkentést ígért, az adóváltozásokkal csak a legtehetősebb 10 százalék járt jól. Bár rendet ígértek, a közbiztonság "minden statisztikai adat szerint romlik", korlátozták a sztrájkjogot, az Alkotmánybíróság jogkörét, a médiára "megpróbálták rátenni a szájkosarat", az állam magáévá tette a nyugdíj-megtakarításokat, fideszes politikusok "majdnem bebuktatták a forintot" - sorolta Gúr Nándor, megjegyezve: a kormány most csökkenteni akarja a nyugdíjkassza kiadásait, a gyógyszerár-támogatásokat és a munkanélkülieknek járó juttatásokat.
Az utóbbiról szólva kifejtette: a munkanélküliek ellátása biztosítási jogviszony, a járulékként befizetett összeg messze meghaladja azt, amit az állam ellátásként kifizet. Hol a nagyvonalúság? - tette fel a kérdést, utalva rá, hogy a miniszterelnök januárban azt mondta, vége a nagyvonalú és hosszan tartó munkanélküliségi juttatásoknak. A parlament foglalkoztatás és munkaügyi bizottságának szocialista elnöke hozzátette: nem nagyvonalúságra utal, hogy a kilenc hónapig tartó ellátás alatt az állástalanok fél éven keresztül legfeljebb a minimálbér 60 százalékát kapják kézhez.
Gúr Nándor kifogásolta a közfoglalkoztatásra jutó összeg csökkenését is. Mint mondta, az idén erre a célra szánt 64 milliárd forint "félpénz" ahhoz képest, amit a szocialista kormány ráfordított. Ez azzal jár szerinte, hogy az eddig átlagosan 5-6 hónapig tartó közfoglalkoztatás helyett majd csak 1-2 hónapra adnak munkát, 6-8 óra helyett 4 órában foglalkoztatnak, minimálbér helyett nettó 32-33 ezer forintért. A szocialista politikus véleménye szerint mindez újból a segélyezési rendszer felé tereli az embereket. Ez az út a szegénységből a mélyszegénységbe, a mélyszegénységből a nyomorba taszítja a rászorulókat - összegzett, hozzáfűzve: a gazdagok támogatása helyett a munkahelyteremtést ösztönző járulékcsökkentésre van szükség.