Gazdasági növekedés cikkek
Negatív meglepetés a tengerentúlon
A vártnál kissé gyengébb lett az első negyedévi amerikai GDP-növekedés.
Nem várt meglepetés jött Amerikából
Az első negyedévben a vártnál kevésbé nőtt az Egyesült Államok évesített bruttó hazai terméke.
Lassabb tempóban, de gyarapszik az amerikai gazdaság
Az amerikai gazdasági aktivitás lassuló ütemben nőtt márciusban.
Gyenge évkezdés Európában
A tavalyi visszafogott növekedést követően az Európai Unió gazdasága a vártnál gyengébben kezdett 2024-ben és lassan vesz csak lendületet.
Mégsem annyira borús a globális helyzet, mint pár hónappal ezelőtt tűnt
Az OECD némileg derűlátóbban ítéli meg a globális gazdaság idei helyzetét előző, novemberi előrejelzéséhez képest.
Magyarországnak is rossz hír, ami a német gazdaságban történik
Németország gazdasága a folyó negyedévben valószínűleg ismét zsugorodni fog.
Átírták a számokat: visszafogottabb növekedés vár a világgazdaságra
Az IMF nem változtatott idei globális gazdaságnövekedési előrejelzésén.
Nagyon messze az Orbán-kormány álma: közel 20 százalékos inflációt várnak a 2023-as évre
Minimálisan felfelé módosította a 2023-as világgazdasági növekedésre vonatkozó előrejelzését az OECD. A hazai számokat rontották.
Összekapta magát az euróövezet gazdasága
Nőtt az euróövezeti GDP az első negyedévben a tavalyi negyedik negyedévben regisztrált stagnálás után.
Kilőttek a gazdaságok tőlünk nyugatra
A vártnál jobban élénkült a gazdasági aktivitás az euróövezetben.
Jobb a gazdasági helyzet, mint korábban gondolták
A Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő feljavította az idei világgazdasági növekedésre vonatkozó előrejelzését.
Kapott egy jó és egy rossz hírt a magyar gazdaság
Az OECD 6 százalékra emelte Magyarország idei gazdasági növekedési prognózisát az előző, júniusi jelentésben szereplő 4 százalékról.
Sokkal rosszabb a helyzet, mint korábban gondolták
Jelentősen romlottak a világgazdaság idei kilátásai a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden ismertetett, legfrissebb előrejelzése szerint a szervezet előző, áprilisi előrejelzése óta.
Sokkal rosszabb a helyzet, mint azt elsőre gondolták
Az IMF rontja az idei világgazdasági előrejelzését.
Átírták a számokat: alacsonyabb növekedés és nagyobb infláció vár ránk
A koronavírus-járvány, illetve Oroszország Ukrajna elleni háborúja is negatív hatással van az Európai Unió gazdaságára, amely a tavaszi előrejelzéshez képest alacsonyabb növekedési pályán mozog - közölte az Európai Bizottság a csütörtökön közzétett nyári időközi gazdasági előrejelzésében, amely szerint magasabb lesz az infláció is a korábban vártnál.
Nehezen találnak magukra az OECD-országok
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) tartozó országok GDP-je az első negyedévben 0,1 százalékkal nőtt az előző három hónaphoz képest, amikor még 1,2 százalékos bővülést jegyeztek fel.
Kijött a GDP-adat: pörgött az ipar és a szolgáltató szektor
Az első negyedévben 8,2 százalékkal bővült a gazdaság teljesítménye.
Egyetlen izgalmas nap lesz a jövő héten
Csaknem üres a jövő heti statisztikai tájékoztatási naptár.
Komoly meglepetést okozhat Magyarország
A Világbank javította idei magyar GDP-prognózisát.
Rosszabb a helyzet, mint gondolták - átírták a számokat
A Világbank rontotta a globális gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a koronavírus-járvány, a csökkenő fiskális ösztönzők és az ellátási láncokban tapasztalható folyamatos fennakadások miatt.
Elszálltak a magyar gazdaság egyensúlyi mutatói
Az idén várhatóan 6,7 százalékkal nő a magyar gazdaság, aminek köszönhetően megtörténik a kilábalás a járvány okozta válságból, majd 2022-ben 4,7 százalékra lassulhat a bővülés - tájékoztatott a GKI Gazdaságkutató Zrt. A gazdaság pörgetésének ugyanakkor nagy ára van.
Drámai romlást jósoltak az egyik magyar gazdasági adatnál
Ezért lefelé módosította idei GDP-növekedési előrejelzését a Kopint-Tárki.
Varga Mihály elárulta, mekkora gazdasági növekedéssel számolnak jövőre
A magyar gazdaság Európában az egyik leggyorsabban indult újra, az év közepére már meghaladta a járvány előtti szintet; idén 6,8 százalékos, jövőre pedig 5 százalék feletti növekedés várható - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter éves meghallgatásán a gazdasági bizottság ülésén.
Már biztosan jöhet idén a pénzosztás
Hiszen akár a 7,5 százalékot is meghaladhatja idén a GDP-bővülés.
Visszahúzhatja a magyar gazdaságot a negyedik hullám
Továbbra is 7 százalék körüli gazdasági növekedést vár erre az évre szerdán kiadott legfrissebb negyedéves előrejelzésében a GKI Gazdaságkutató. A korábban gondoltnál gyorsabb második negyedévi növekedést a járvány negyedik hulláma ellentételezi - jegyezte meg a kutató.
Varga Mihály elárulta, mit vár idén a magyar gazdaságtól
A pénzügyminiszter úgy látja, az újraindítás célja nem a 2019-es szint, hanem a koronavírus kitörése előtti lendület elérése.
Szijjártó Péter elárulta, mi pörgetheti fel a magyar gazdaságot
Beruházásokra van szükség ahhoz, hogy év végére létrejöjjön az 5,5 százalékos gazdasági növekedés Magyarországon, a kormány napi szinten azon dolgozik, hogy ezt a célt elérje - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Tihanyban zajló Tranzit című közéleti évadnyitó rendezvényen.
Többet vártak az amerikai gazdaságtól
Vártnál kevésbé emelkedett az amerikai gazdaság teljesítménye a második negyedévben.
Felülmúlja a várakozásokat a gazdaság újraindulása Európában?
Az európai gazdaságban a vártnál valamivel gyorsabb fellendülés várható.
Átírták a számokat - komoly növekedést várnak a magyar gazdaságtól
Javította az idei évre vonatkozó előrejelzését az OECD.
Varga Mihály hatalmas gazdasági növekedésre számít
A pénzügyminiszter szerint 12-14 százalékkal nőhet a gazdaság a második negyedévben.
Mit vár Magyarországtól az EU? Elárulták
Jelentősen javultak az Európai Unió és az euróövezet növekedési kilátásai az Európai Bizottság (EB) tavaszi gazdasági előrejelzése szerint a februárban közölt, téli prognózishoz képest; noha a növekedés üteme tagállamonként eltérő lesz, 2022 végére a tagállamok gazdasági teljesítménye visszatérhet a koronavírus-járvány okozta válság előtti szintre.
Bizakodik az államtitkár: fenntartható a gazdasági aktivitás
Magyarország fenn tudja tartani gazdasági aktivitását, és ezt segíti egyebek közt a nemrégiben megjelent vállalati fehér könyv, és az üzleti célú be- és kiutazások gördülékenyebbé tétele - hangsúlyozta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Matolcsy: szörnyű számok jönnek - mégis növekedéssel számol az MNB
Magyarországon nem visszaesés, hanem növekedés lesz idén, a jegybank tartja a 2-3 százalékos növekedési prognózisát - mondta Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában.
Gondolta volna? Megdöbbentően sokat tud számítani csupán négy nap
Az idén a tavalyinál néggyel több munkanap lesz, ami az elemzők szerint 0,2-0,3 százalékponttal emelheti a gazdasági növekedés ütemét - írja a Világgazdaság.
Elégedett az állam: jól halad a magyar gazdaság fehérítése
Szemlátomást működik a fenntartható kifehérítés modellje, ezt támasztja alá az is, hogy tavaly a költségvetés bevételei 6,2 százalékkal, 750-800 milliárd forinttal haladták meg a tervezettet - mondta Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke a Növekedés.hu-nak adott interjújában.
Varga Mihály megnevezte, mi lesz a kormány feladata 2020-ban
Az unió nemcsak a bevándorláspolitikát rontotta el, hanem a gazdaságpolitikát is - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság műsorában.
Még mindig optimista a magyar gazdaság
A tavalyi év utolsó negyedévében folyamatosan emelkedett, 2019 első két hónapjában viszont csökkent a GKI konjunktúraindexe. Februárban az üzleti várakozások közül csak az építőipariak javultak, a fogyasztói várakozások pedig a februári javulás ellenére is elmaradtak a múlt év végitől. A magyar gazdaság szereplőire azonban összességében továbbra is erős optimizmus jellemző.
Volt már nagyobb is a lelkesedés
Csökkent a közép-európai régióban a pénzügyi igazgatók optimizmusa egy év alatt, de összességében még mindig bizakodóan tekintenek a jövőbe. A Deloitte friss felmérése szerint a magyar pénzügyi vezetők közül a legtöbben 2,6 és 3,5 százalék közötti GDP-növekedéssel számolnak és kevésbé tartanak a gazdasági bizonytalanságoktól, mint régiós társaik.
Trump, a repülőgépek és a teherautók miatt nőtt az USA emissziója
Szinte rekordszámban csuktak be széntüzelésű erőműveket az Egyesült Államokban, mégis nyolc éve nem nőtt olyan mértékben az ország légszennyezése, mint 2018-ban. Főleg a légi közlekedés és a földi teherszállítás emissziója felelős ezért.
Év végére magához tért a magyar gazdaság
A nyár végi megtorpanást követően decemberben már harmadik hónapja növekedett a GKI konjunktúraindexe. Egyaránt javultak kissé az üzleti és a fogyasztói várakozások, mindkettő erős optimizmust tükröz.
Bod Péter Ákos: véget ér a kegyelmi állapot
Egy gazdasági ciklus ívének teteje felé tartunk, előbb-utóbb elérünk arra a pontra, ahonnan már csak lefele vezet az út – figyelmeztet Bod Péter Ákos közgazdász. A nemzetközileg elismert szakember szerint túl nagyra hízott az állam, ez pedig kockázati tényező lehet egy nehezebb időszakban.
Éles fordulat jön gazdaságban
Tízéves rekord után lassulhat a kelet-közép-európai régió gazdasági fejlődése: a 2017-es 4,5 százalékos növekedés után mérsékeltebb tempó várható, részben azért, mert fokozódnak a fizetésképtelenségből adódó kockázatok - derül ki a Coface hitelbiztosító elemzéséből.
Drágább lesz az életünk: emelkedő inflációt hoz 2019
Inflációból és gazdasági növekedésből egyaránt 3% feletti éves átlagos értékre számítanak 2019-re a CIB Bank elemzői. A kevésbé támogató külső környezetben a gazdaság motorja a belső felhasználás marad, amelyet a feszes munkaerőpiac, a dinamikus bérkiáramlás és az élénk hitelfelvételi kedv is támogat.
A háztartások húzzák a gazdaság szekerét
Alaposan átírta a háztartások fogyasztási és megtakarítási szokásait az elmúlt időszak. Az Aegon Prémium Ügyfélklubjának utóbbi előadásán elhangzott, hogy a jövedelmek szintjétől kezdve az élelmiszerre költött összegek arányán át a felvett hitelek összetételéig és a biztosításra költött kiadásokig szinte minden téren fontos elmozdulások történtek.
Mindenkit meglepett a magyar gazdaság, de miért?
A korrigált adatok szerint éves szinten 5 százalékkal, az előző negyedévhez képest 1,2 százalékkal nőtt a GDP a harmadik negyedévben. A piaci szolgáltatások adták a lendületet. A következő időszakban viszont inkább lassulás várható, az idei 4,5 százalék körüli GDP-növekedést jövőre 3,4 százalékos többlet követheti.
Idén száguld, jövőre a fékre tapos a magyar puma
Várhatóan egy százalékkal visszaesik a magyar gazdasági növekedés üteme 2019-ben, az idén viszont régiós összevetésben is kiugróan magas lesz a GDP-emelkedése – derül ki a GKI Gazdaságkutató legfrissebb prognóziásból.
Magyar gazdaság: még mindig van feljebb?
A Takarékbank megerősítette a magyar gazdaság idei növekedésére vonatkozó 4,6 százalékos prognózisát, alapvetően a beruházások fellendülésére alapozva. 2019-re a korábban jelzett 3,8 százaléknál magasabb, 4,1 százalékos GDP-bővülést várnak a kedvező áthúzódó hatások, a reálbérek további dinamikus emelkedése, és a fogyasztás ennek köszönhető markáns növekedése miatt, 2020-ra pedig 3,5 százalékot 0,2 százalékponttal többet a korábbinál - ismertette Suppan Gergely, a hitelintézet vezető elemzője.