Felnőttképzés cikkek
Olyan képzés indul, ami után biztos nyugati fizetést ígérnek
Indulnak a repülőgépes felnőttképzések Ferihegyen.
Népszerűbbek lettek a pandémia alatt a szakirányú továbbképzések
Mediátor, business és team coach, újmédia grafikus – az elmúlt években ezek voltak a legnépszerűbb felnőtteknek szóló szakirányú, vagy más néven másoddiplomás továbbképzések. A két-, illetve három féléves, egyetemi szintű képzésekkel a felsőoktatás gyorsan reagál a munkaerőpiaci igényekre, az oktatás pedig gyakorló szakemberek bevonásával történik. Nem véletlen, hogy a pandémia okozta változások a hasonló képzésekre jelentkezők számában is megmutatkoztak: a munkaadók a válsághelyzetre sok helyen a továbbképzés lehetőségének felajánlásával reagáltak.
A felnőttképzésben is lesz diákhitel
Új konstrukciókkal rukkol elő a Diákhitel Központ: a szak- és a felnőttképzésben is igényelhető lesz hitel május 31-től - írja a Magyar Nemzet.
Újévi ajándékot kaptak a felnőttképzők - mi változott?
Január első napjaiban jó hírt kaptak a felnőttképzők és a HR-szakemberek, mert – figyelembe véve a gyakorlati tapasztalatokat – módosították a felnőttképzési jogszabályokat. Érthetőbbek és egyszerűbbek lettek a követelmények.
Gyorsabban jutnak szakmához a felnőttek
A jelenleginél rövidebb idő alatt szerezhetnek szakmákat a felnőttek az ősszel induló új rendszerben.
Mi a gond a felnőttképzéssel? Ezt gondolják a hazai cégek
A cégek többsége nem tartja kellően rugalmasnak a felnőttképzés kereteit, formáit, így nem meglepő, hogy úgy vélik, hogy elsősorban a felnőttképzés rugalmasabb szabályozása ösztönözné a gazdasági szereplőket dolgozóik képzésére, továbbképzésére, illetve annak támogatására - derült ki egy friss felmérésből.
Mindig van kifogás a bliccelésre
A hazai munkavállalókban megvan a szándék, hogy tanuljanak, azonban a megkérdezetteknek csak 20%-a vett részt továbbképzésen az elmúlt évben – derül ki felnőttképzésben élenjáró Training360 kutatásából. A munkavállalói szándék azonban nem elegendő.
Pálinkafőző tanfolyam karácsonyra
Habár az ajándékok többsége még a megszokottabb ötletekre támaszkodik, egyre többen választják, hogy a karácsony alkalmával inkább az önfejlesztésben, továbbtanulásban segítik hozzátartozóikat.
Rohamra számítanak ősszel a felnőttképzők
A hazai oktatási piacon az ősz a legmozgalmasabb időszak. A nyári vakáció meghozza a tanulási kedvet a harminc és negyven esztendő feletti felnőttek körében is. Közülük évről-évre több ezren jelentkeznek, hogy új szakmát tanuljanak – derül ki a két vezető budapesti oktatóközpont, a Focus és a Ruander friss elemezéséből, ami rámutat arra is, hogy a középkorúak döntő többsége határozott elképzelésekkel, célirányosan vág bele a képzésekbe, hogy minél eredményesebben sajátítsa el az új ismereteket.
Felnőttképzésben alaposan le vagyunk maradva Európától
Nagyobb arányban tanulnak szakmát azok, akik külföldre költöznek, a legaktívabbak az EU-n kívülről érkező bevándorlók voltak tavaly – derült ki az Eurostat felméréséből.
16 hetes képzés után 460 ezres fizetés
Magyarországon is egyre népszerűbbek a néhány hónapos, intenzív szoftverfejlesztő tanfolyamok, az úgynevezett coding bootcampek, a PROGmasters ezekből mutat be példákat.
Nem csak a jobb fizetésért tanulunk új szakmát
Évről évre nő azoknak a felnőtteknek a száma, akik visszaülnek az iskolapadba, hogy új szakmát tanuljanak. Jelenleg is több ezren vesznek részt ilyen jellegű képzéseken országszerte – áll két budapesti oktatóközpont, a Focus és a Ruander friss piaci elemzésében.
„Egy orvost nem lehet online betanítani”
Merre tart az oktatás Magyarországon, mikor fogja mesterséges intelligencia tartani az órákat? Damjanovich Nebojsával, a hazai online marketing szakma egyik meghatározó személyiségével beszélgettünk az online oktatás magyarországi jelenéről és jövőjéről.
Az OKJ-ben még mindig a targoncakezelő a legnépszerűbb
Negyedével nőtt az ipari OKJ-s képzésekre jelentkezők száma 2017-ben – derül ki a felnőttképzéssel foglalkozó Perfekt Zrt. adataiból. Továbbra is a gépkezelői tanfolyamok a legkeresettebbek, de idén a targoncavezető és emelőgépkezelő mellé a gázcseretelep-kezelő képzés is felkerült a dobogóra.
Így oldanák meg az informatikushiányt
A gyorstalpaló informatikus képzők mellett úgy néz ki, az állami oktatási rendszer is hajlik rá, hogy változtasson a drámai szakemberhiány megoldása érdekében.
A pénznél is vonzóbb, ha tanulhatunk
A képzési lehetőségeket tartják a legfontosabbaknak munkahelyi ösztönzők között a magyarországi turizmus-vendéglátásban dolgozók, valamint a területen tanuló diákok – derül ki a Danubius Hotels Group és az Employ Your Brand hr-kommunikációval foglalkozó szakportál közös kutatásából.
Elvétette a lépést Európa
A digitális munkaerőhiány továbbra is jelentős probléma regionális és európai szinten is. Ahogy a Digitális Munkaerő 2017 konferencián felhívták rá a figyelmet, 2020-ra egymillió informatikus hiányzik majd az Európai Unió munkaerőpiacáról. A konferencia résztvevői elsősorban az oktatásban látják a megoldást, a szakképzések, felsőfokú képzések és felnőttképzések segíthetnek a jövő munkavállalóinak elmélyíteni a szükséges digitális tudást.
Gond lesz az agráriumban, ha nem változik az oktatás
Az agrár-felsőoktatásban tapasztalható képzési problémák az ágazat versenyképességét veszélyeztetik, ezért a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) felsőoktatási kerekasztal megbeszélést szervezett az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a főbb piaci szereplők részvételével. A találkozó legfőbb üzenete, hogy az oktatásnak a piaci igényekhez igazodva kell működnie, a kereslet és a kínálat hatékony összeegyeztetésével.
7 milliárd forintos pályázat a szakképzés és felnőttképzés fejlesztésére
A szakképzés és felnőttképzés fejlesztésére 7 milliárd forintos keretösszeggel kiemelt pályázati felhívás jelent meg a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) és a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP) keretében - közölte Rákossy Balázs az MTI-vel.
A legfontosabb tudnivalók a tanulmányi szerződésről
A jól képzett munkavállaló a munkáltatónak is érdeke. A munkáltató a munkavállaló által választott képzést is támogathatja tanulmányi szerződés keretében. Lássuk a legfontosabb szabályokat!
Akarnak tanulni, csak nem úgy...
Az Y generáció, azaz a mai harmincasok, már nem az iskolapadban ülnek, hanem fontos vállalati pozíciókban, és olyan lendülettel, motivációval és technológiai tudással bírnak, amelyek alapjaiban változtatják meg a cégek oktatási és oktatásszervezési gyakorlatát.
Aki felnőttképzésre adja a fejét jó eséllyel könyvelő lenne
2014-ben a mérlegképes könyvelő képzésekre jelentkeztek a legtöbben, ami nem véletlen, hiszen ez az egyik legkeresettebb, jól fizető szakma a hazai munkaerő-piacon. A tavalyi év összesített adataiból az is kiderült, hogy egyre több fiatal számára jelenti az OKJ az egyetemi vagy főiskolai tanulmányok alternatíváját, hiszen gyakorlatorientált tudást és tervezhető karrierutat kínál.
Hogyan válasszunk OKJ-s képzést?
Az OKJ-s képzések az iskolarendszeren kívüli oktatás legnépszerűbb típusai közé tartoznak. A több száz szakképesítést, részszaképesítést kínáló tanfolyam és sokféle képzőhely közül azonban nem egyszerű választani.
Egy utolsó roham az OKJ-s képzésekért
Az egész évben folyamatosan induló OKJ tanfolyamokra idén augusztusban jelentkezett a résztvevők 25 százaléka, hogy még a régi OKJ szerint, kedvezőbb feltételekkel (rövidebb idő alatt és olcsóbban) szerezhessen szakképesítést.