Bét cikkek

Felrázná a kkv-kat a BÉT
Nagy Márton BÉT elnök a sajtó nyilvánossága előtt kifejtette, hogy a tőzsde új stratégiával igyekszik fejleszteni a hazai tőkepiacot. A cél az, hogy a magyar vállalatok ne csak kifejezetten a banki hitelekből, hanem tőzsdei forrásbevonásokkal is tudjanak növekedni.

Csalódtak a nagyok a régióban - Mi jöhet ez után?
Jóval kevesebb az intézményi befektető a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), sokat fogyott az alapkezelői, vagyonkezelői megbízások száma és volumene is a magyar tőkepiacon, aminek szerepe van a Budapesti Értéktőzsde forgalmának két év alatt bekövetkezett 60 százalékos visszaesésében is. Az új piaci helyzetben a költséghatékonyság kerül a középpontba, amely átformálja a piaci kapcsolatokat.

Jön az újabb 150-200 milliárdos megszorítás?
Tovább folytatódik a spanyol ügy, s pozitívak a fejlemények. Az EU jól fogadta azt a tervet, hogy csak elővigyázatossági keretet kérnének a spanyolok, de felhívták a figyelmet, hogy akkor is folytatni kell a megkezdett költségvetési kiigazításokat. Na ennek megörült a piac, de azért nem kell túlzásokba esni, hiszen csak a támasz szintekről indultak meg az árfolyamok - kezdték reggeli kitekintőjüket az Erste elemzői.

Amerikába vándorolnak a magyar megtakarítások
Számottevő lakossági forrás áramlott az év első felében tőzsdei befektetésekbe, amely a megtakarítási hajlandóság javulására utal. A kedvező folyamatot ugyanakkor nem tükrözi a Budapesti Értéktőzsde rendkívül alacsony forgalma, amelynek hátterében egyrészt a külföldi befektetők kivárása húzódik meg, másrészt a magyar kisbefektetők egyre inkább a külföldi értékpapírpiacokon keresnek vonzó célpontokat - derült ki a KBC Securities elemzéséből.

2012-től váltás, de nem tudni mire
2012 januárjában kezdődik a rendszercsere projekt a Budapesti Értéktőzsdén, ám a konkrét üzleti modell elfogadásáról egy későbbi időpontban döntenek majd - határoztak az érintettek a keddi közgyűlésen. A társaságban a brókercégek közül legnagyobb tulajdoni hányaddal rendelkező KBC Securities Magyarországi Fióktelepe szerint megfelelő döntés született.

Belharcok a magyar tőzsdén
Hétfőn este lemondott a Budapesti Értéktőzsde elnöki tisztéről Patai Mihály, az UniCredit Bank elnök-vezérigazgatója. Ezt megelőzően a magyar befektetési szolgáltatók a felügyelet, a jegybank és a kormány közbenjárását kérték annak érdekében, hogy a BÉT osztrák főtulajdonosa halassza el az új kereskedési rendszer bevezetését. Több sajtóorgánum értesülése szerint kedd délelőtt a tőzsde felügyelőbizottságának elnöke, Cselovszki Róbert, az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatója is lemondott .

A gyengeség jeleit mutatja a BÉT
Nap végére összeszedték magukat az amerikai indexek. Esett az olaj ára tegnap, az arany alig mozdult. A Nikkei kivételével a pozitív tartományban vannak az ázsiai indexek. Stagnál a forint, tovább gyengült tegnap a dollár. Kismértékű emelkedés várható ma a BÉT-en.

Tőzsdére megy az Őrmester
Több éves előkészítő munkát és felkészülést követően, várhatóan még az idén tőzsdei céggé válik az Őrmester Nyrt. az Erste Befektetési Zrt. segítségével. A teljesen magyar tulajdonban lévő vállalat papírjainak bevezetése a tőzsdére nem mindennapi esemény, hiszen az utóbbi 3 évben mindössze 12 új bevezetésre került sor. A tranzakcióban a vállalat nem bocsát ki új részvényeket és nem emel tőkét.

BUX: ez nem a mi napunk volt
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1.380,15 pontos, 9,58 százalékos zuhanással, 13.019,42 ponton zárt csütörtökön.

Nyolc százalékot emelkedett a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 598,40 pontos nyitás után tovább emelkedett kedden kora délutánig.
Hullámvasút a tőzsdén
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1.164,80 pontos, 9,78 százalékos csökkenéssel, 10.751,23 ponton zárt hétfőn. A Mol árfolyama 14,58 százalékkal 8.200 forintra csökkent, az OTP részvények ára 5,52 százalékkal 2.550 forintra esett.
Tőzsde: mi történt a héten?
A BUX a tavaly júliusban elért 30.118 pontos történelmi csúcsához képest kevesebb mint a felére esett. Továbbra is likviditásszűke van, a hitelpiac befagyott, a tőzsdék vegyesen zártak.
Zuhanó tőzsdék, pesszimista elemzők
Budapesten a reggeli nagy zuhanások után megnyugodni látszik a piac, a részvényárfolyamok csökkenése mérséklődött és 10.20-kor minden részvénnyel folyamatos volt a kereskedés.
Ismét pesszimista a hangulat a tőzsdéken
Az előző héten tapasztalt hatalmas pánikból való "visszapattanás" után negatív nyitásra és a befektetők iránykeresésére számítanak az MTI által megkérdezett elemzők szerdán a Budapesti Értéktőzsdén.
Jó nyitás és optimista hangulat a tőzsdén
A hétfői növekedéshez hasonló, vagy akár még nagyobb emelkedést várnak az MTI által megkérdezett elemzők kedden a Budapesti Értéktőzsdén.
Emelkedés a tőzsdéken
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 767,58 pontos, 5,27 százalékos emelkedéssel, 15.345,04 ponton nyitott hétfőn.
Esik a forint és a tőzsde
Eséssel indul a kereskedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén.