BUX: ez nem a mi napunk volt

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1.380,15 pontos, 9,58 százalékos zuhanással, 13.019,42 ponton zárt csütörtökön.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A részvénypiac forgalma 21,2 milliárd forint volt, a vezető részvények jelentősen veszítettek értékükből az előző napi záráshoz képest. A nemzetközi piacokon egész nap tapasztalható negatív hangulat miatt zuhanhatott zárásra a napi minimumáig a BUX - jelentette ki Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője.

Az amerikai és a távol-keleti börzék gyenge zárása már a BÉT nyitásakor éreztette hatását: a BUX csaknem hat százalékos eséssel nyitott, jóval meghaladva a főbb nyugat-európai indexek gyengülését. A pesszimizmus a teljes csütörtöki kereskedési napra rányomta bélyegét, ezen még olyan pozitív események sem tudtak javítani, mint a magyar kormány 600 milliárd forintos bankmentő csomagja, vagy a Bank of England kamatvágása - tette hozzá az üzletkötő.

Az OTP piacán a kereskedés utolsó óráiban kissé pozitívabb volt a hangulat a nap folyamán tapasztaltnál. Vélhetően a befektetők már túlzottnak értékelték a legnagyobb hazai bank papírjainak esését, amelynek árfolyama napközben 2.970 forinton is állt.

Az Erste üzletkötője szerint a pénteki kereskedés során is a pesszimizmus lehet az uralkodó a BÉT-en, változás csak akkor jöhet, ha megfordul az amerikai börzék esésének negatív trendje.

A Mol árfolyama 1.555 forinttal, 12,01 százalékkal 11.390 forintra csökkent, 4,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 360 forinttal, 10,47 százalékkal 3.080 forintra esett, forgalmuk 12,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 37 forinttal, 5,83 százalékkal 598 forintra gyengült, forgalma 1,5 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 2.660 forinttal, 9,17 százalékkal 26.340 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,9 milliárd forintot ért el.

A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 158,4 millió forintos forgalom mellett 390 forinttal, 3,55 százalékkal 10.610 forintra gyengült. Az árfolyam tíz százalékot meghaladó esése miatt a csütörtöki kereskedés folyamán rövid időre felfüggesztették a Mol és az OTP, valamint számos kisebb forgalmú papír, így a Bookline, a Csepel, a Genesis, a Quaestor és a Synergon kereskedését is.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.569,24 ponton zárt csütörtökön, ez 106,08 pontos, 6,33 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

A régió többi tőzsdéje kisebb veszteséget könyvelhetett el Budapestnél: a prágai PX Index mínusz 4,13 százalékkal, a varsói WIG-20 mínusz 4,36 százalékkal, a bécsi ATX mínusz 6,18 százalékkal zárta a kereskedést.

Véleményvezér

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.
Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között 

A közélet újabb mélypontjához értünk, persze keresztény szellemben.
Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem?

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem? 

A pedofília terjedése új kérdéseket vet fel.
Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo