Piac&Profit cikkei


Piac&Profit cikkei

Hogyan kell adózni a KATA-adóalany eszközértékesítése után 2019-től?

Hogyan kell adózni a KATA-adóalany eszközértékesítése után 2019-től? 

Sok kisebb nagyobb változás lépett életbe az adózásban január elsejétől. Az Írisz Office adótervezői, most a KATÁ-s vállalkozók figyelmét hívták fel egy módosításra.
Min bukhat el az ügyfélszolgálat megtérülése?

Min bukhat el az ügyfélszolgálat megtérülése? 

Az, hogy miképp lehet az ügyfélszolgálatok működését költséghatékonnyá tenni, sok vállalat számára mind a mai napig kihívást jelent. Az Arenim Technologies Kft. szakértői most öt olyan tényezőt gyűjtöttek össze, amelyek eldönthetik, hogy megéri-e az adott vállalatnak call centerre költeni.
Öt pénzügyi fogadalom, amit könnyű lesz betartanunk

Öt pénzügyi fogadalom, amit könnyű lesz betartanunk 

Az új évvel mindenki tiszta lapot nyit. Alkalmat látunk benne arra, hogy jobban vezessük életünket, amivel gyerekeinknek is példát mutathatunk. A K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő szervezői most összegyűjtöttek öt olyan tanácsot, amelyek segítenek abban, hogy az új évben tudatosabban kezeljük pénzügyeinket.
Bemutatjuk az Év Madarát

Bemutatjuk az Év Madarát 

Egy igazi kozmopolitát választottak a 2019-es Év Madarának, a gólyatöcs ugyanis az Antarktisz kivételével minden kontinensen előfordul. A nálunk költő madarak március-áprilisban érkeznek és korán, már augusztusban útra is kelnek.
2019-es részvénypiaci kilátások

2019-es részvénypiaci kilátások 

Az idei év több szempontból is hektikus lehet a részvénypiacon. A vállalati nyereségek a tavalyi évben szokatlanul felfutottak, de ezeket egyszeri hatások okozták, és több jel is utal arra, hogy egy ciklus végéhez közeledünk.
Mennyit ingázunk, és mennyiért?

Mennyit ingázunk, és mennyiért? 

A magyarok többsége ugyanazon településen dolgozik, ahol lakik, harmaduk azonban még így is egy óránál többet utazik a munkába. Az utazási költségeket a túlnyomó többségnek még részben sem téríti meg a munkáltató.
Lehiggadt a kormányzati törvénygyár

Lehiggadt a kormányzati törvénygyár 

Bár több, nagy vitát kiváltó döntést hozott 2018-ban az Országgyűlés, a kormányzati törvénygyár szokatlanul nyugodt évet zárt 2018-ban. Alig több mint nyolcszáz új jogszabályt fogadtak el, mindössze harmincezer oldalnyi közlönyt kellett átböngészni tavaly.
Be lehetne tiltatni a tűzijátékozást?

Be lehetne tiltatni a tűzijátékozást? 

A tűzijáték az embernek szórakozás, az állatoknak rettegés. A szilveszteri tűzijátékok kapcsán merült fel a kérdés, hogy jogosultak-e az önkormányzatok betiltani a tűzijátékokat? Tatán ugyanis szilveszterkor már nem lehetett jogszerűen semmilyen tűzijátékot használni.
Az értékteremtés szimfóniája

Az értékteremtés szimfóniája 

Mi lesz, ha melléfogunk, vagy ha rossz ütemben mozdulunk és megbomlik az oly nagy műgonddal megtervezett harmónia? Lesz-e lehetőségünk javítani, vagy az eddig befektetett munka kárba vész?
Indul az NHP fix

Indul az NHP fix 

Hamarosan a legtöbb kereskedelmi bankban már elérhetővé válik az NHP fix, amelyfix kamatozású, kiszámítható forrást kínál a hazai kis- és középvállalatoknak. Ezúttal is jelentős érdeklődésre számítanak a bankok.

Mikor fizetünk áfát az utalványok esetében 2019-től? 

Komoly változások léptek életbe az utalványok utáni adózásban, ami okozhat némi fejtörést. Az Írísz Office adótervezőinek segítségével az ezzel kapcsolatos kérdések egyikére adtunk választ.

Újra a cégalapítások éve jöhet 

A tendencia kedvező, végre megállhat a magyar cégek számának csökkenése. 2018-ban még mindig több volt a megszűnő cég, mint az új, de 2019-re újra a cégalapítások dominálhatnak.

Órák alatt elkeltek a lakások 2018-ban 

A tavalyi év legdrágább ingatlanaiért legalább 1,7-2,8 milliárd forintot kértek az eladók. Köztük van egy Baranya megyei kastély, egy balatonfüredi ex-szálloda és egy budai villa. 2018 legkapósabb ingatlanai órákon belül gazdára találtak, és több mint 1000 olyan lakás és ház került be a kínálatba, amit a tulajdonosok 3 napon értékesíteni tudtak.

Majdnem 150 ezerre nőtt a minimálbér 

Már december 30-án megjelent a jövő évi minimálbért és a garantált bérminimumot rögzítő kormányrendelet a Magyar Közlönyben. A rendelet január 1-jén lépett hatályba, így keddtől bruttó 149 ezer frointra nőtt a minimálbér összege.

Egy sor jogszabályváltozás lépett életbe 

Azon már senki sem lepődik meg, hogy az adójogszabályok évről-évre akár többször is változnak, de egy sor másik jogszabály is változni fog az újév beköszöntével és új jogszabályok is hatályba fognak lépni, amelyek felett szintén nem érdemes szemet hunyni. Szakértőnk segítségével az üzleti életben leginkább meghatározó és 2019-ben esedékes jogszabályváltozást, illetve új jogszabályokat vettük sorra. A két részből álló cikkünk második részében többek között a munka törvénykönyvének módosítását, és a számviteli törvény változását mutatja be szakértőnk.

A nagy közösségi portálok nyakig benne voltak az orosz propagandában 

A nagy amerikai közösségi portálok nem szabtak gátat az orosz propagandának s amikor ezt számon kérték, tovább titkolództak, állapította meg a szenátusi vizsgálat.

Már jobb befektetés, mint az arany 

A palladium, a főként járművek katalizátoraiban használt nemesfém, az elmúlt napokban többe került, mint az arany. Tőzsdei szakértők az áremelkedést a csökkenő autóeladások miatt átmeneti jelenségnek tartják.

Várd a váratlant és készülj a lehetetlenre 

Fekete hattyúként emlegetik azokat az eseményeket, amelyekre nem lehet előre számítani, vagy annyira hihetetlenek, hogy senki sem számol velük. Ettől függetlenül azonban fel kell készülnünk rájuk.

Így változik az életünk 2019-ben 

Azon már senki sem lepődik meg, hogy az adójogszabályok évről-évre akár többször is változnak, de egy sor másik jogszabály is változni fog az újév beköszöntével és új jogszabályok is hatályba fognak lépni, amelyek felett szintén nem érdemes szemet hunyni. Szakértőnk segítségével az üzleti életben leginkább meghatározó és 2019-ben esedékes jogszabályváltozást, illetve új jogszabályokat vettük sorra. A két részből álló cikkünk első részében a 2019. évi hosszú hétvégék rendjét, illetve a külföldi befektetőkre vontakozó új szabályokat mutatjuk be.

Zenével népszerűsítik az újrahasznosítást a bécsi kukások 

Valószínűleg a bécsi köztisztasági vállalat használtcikk-kereskedése, az 48er-Tandler az egyetlen second-hand bolt a világon, amelynek saját zenekara is van. A vállalat öt munkatársa még 2014-ben állt össze, hogy az újrahasznosítást saját dalokkal népszerűsítse.

Jódolgukban megnőttek a macskák 

A vikingek kora óta vagy 16 százalékkal nagyobbak lettek a macskák. Feltehetően azért, mert jobban tápláltak. A Koppenhágai Egyetem kutatója macskacsontok százait vizsgálta meg.

Tíz meghökkentő előrejelzés 2019-re 

Lehet, hogy az előttünk álló év lesz az, amikor Németországban beköszönt a recesszió, az Apple tőkét juttat a Teslának, Trump kirúgja a Fed elnökét, és az Egyesült Királyságban a Munkáspárt elsöprő győzelmet aratva Jeremy Corbynt a miniszterelnöki székbe ülteti, a GBPUSD-t pedig az 1.00 szintre süllyeszti.

Belebukott a mohóságba a zseniális cégmentő 

Carlos Ghosn a Renault és a Nissan, majd a Mitsubishi páratlan, sikeres együttműködésének megszervezője volt. A világhírű menedzser azonban anyagiakban túl mohónak bizonyult, így most tokiói börtönben várja perét – miközben a franciák ártatlannak vélik.

Gigabírságok várnak az autógyártókra 

Az EU 2021-re szigorú határértékeket vezetett be az autók károsanyag-kibocsátására. Sok gyártót óriási bírságok fenyegetnek, mert nem fogják tudni tartani a megszabott értékeket.

Naponta milliókat veszítenek a pereskedéssel az elektronikai óriások 

Naponta milliós károkat okoz a Qualcommal folyó szabadalmi vita mind az Apple-nek, mind Kínának, állítja az Apple.

Vadonatúj csomagolásban érkezik az elektromos népautó 

A Volkswagen új, elektromos „népautója” több száz kilométert tud majd megtenni egy töltéssel – miközben az ára megközelíti a 30.000 eurót.

Ez a kaland már űrrepülésnek számít 

Richard Branson SpaceShipTwo nevű űrrepülőgépe a napokban 83 km magasságba emelkedett, ezzel egy lépéssel közelebb kerültünk a magán-űrrepülések bevezetéséhez.

Egy jó fotó már fél siker 

Szakmai kapcsolatteremtő portálok, mint az amerikai Linkedin vagy a német Xing, nem kevés embernek szolgáltak már munkalehetőséggel. Még többnek is szolgálhattak volna, ha azok megfelelő fotót tettek volna fel a portálra.

Te tudod, mit kell tenned egy balesetnél? 

Mit tenne Ön, ha egy közúti baleset kapcsán segítséget kellene nyújtania egy sérült részére? Egy közelmúltban készült kutatás lesújtó eredményekkel szolgálat arra nézve, hogy milyen a magyraok felkészültsége az elsősegélynyújtás terén.

Hozza a tőkét, de ne vigye a technológiát 

A kormány hozzájárulására lesz szükség, ha egy, az Unión kívüli beruházó egy német vállalkozás több, mint 10 százalékát megvenné. Az új rendszer Kína nyomulása ellen irányul.

Álljunk a lábunkra, ne a főnöktől várjuk a feladatokat 

Közép-vezetőként frusztráló lehet jól megszervezni a munkánkat, ha a felső vezető kiadja kezéből a dolgokat, vagy ha a cég nem jelöl meg pontos célokat. Ám magunkra utalva is sikeresek lehetünk.

Tusfürdőt kaptál? Nem baj, majd elajándékozzuk 

Alig akad karácsonyfa, ami alatt ne lenne valamilyen kozmetikum. Sajnos ezek egy jó része nem arat tetszést és elajándékozásra vagy kidobásra kerül. Pedig ennyi erővel akár jól is lehetne kozmetikumot ajándékozni. Csak egy kis tudatosságra lenne szükség hozzá – véli Varga-Darabos Andrea a Manna Natúrkozmetikum Kft. alapítója.

A gyerekbe fektetünk, nem a nyugdíjunkba 

A mozaikcsaládban élők számára a legnehezebb a nyugdíjas évekről való gondoskodás, 91 százalékuk szerint lesznek anyagi gondjaik idős korukban. A klasszikus családmodell nagyobb biztonságot ad, és még az egyedülálló szülők is bizakodóbbak jövőjükkel kapcsolatban – derült ki a Groupama Biztosító és az NRC reprezentatív, a különböző családmodellek nyugdíjstratégiáit vizsgáló kutatásából.

Szabad-e egy gyereknek fogyózni? 

Magyarországon minden ötödik gyerek elhízott, különösen a 6-8 éves korosztályt érinti a probléma. Az viszont kérdéses, hogy milyen korban kell, vagy lehet fogyókúrára fogni a túlsúlyos, esetleg elhízott kicsiket. Somogyi Krisztina, a Duna Medical Center dietetikusa elmondja, milyen jelekre figyeljünk, és mikor kérjük ki szakember véleményét.

Hét tipp a téli autóvezetéshez 

A téli hónapok kiszámíthatatlan, olykor akár extrém időjárása sok esetben azzal jár, hogy egyetlen autózás során is többféle útviszonyban kell helyt állnunk. A korai sötétedés, a csúszós útburkolat, a hó, az ónos eső, a karácsony előtt megnövekvő forgalom, vagy pusztán az év végi kimerültség akár balesethez is vezethetnek. Az Arval flottakezelő szakértője szerint azonban megfelelő felkészültséggel és a helyes vezetéstechnikai fortélyok elsajátításával jó eséllyel megelőzhető a baj.

Gyanús vegyületek és E-számok a szervezetünkben 

Ódzkodunk az E-számoktól, a furcsa nevű vegyületektől, ha pedig kiderül, hogy ezeket az anyagokat mesterséges úton állították elő, egy friss országos kutatás szerint meg vagyunk győződve arról, hogy veszélyesebbek a természetes vegyületeknél. Azt pedig szinte el sem tudjuk képzelni, hogy ezek a gyanús vegyületek az emberi szervezetben természetes módon éppen úgy megtalálhatók, mint például egy hétköznapi almában.

Letölthető Magyarország első online túravezetője 

A Magyar Természetjáró Szövetség elindította Magyarország első online térképes útikalauz szolgáltatását, a Természetjáró túravezető alkalmazást. Az applikáció az Európában jól ismert, német fejlesztésű Outdooractive programja alapján készült, amely magyar nyelven, hazai útvonalakkal, információkkal és különböző tartalmakkal érhető el.

Csak messziről zöldebb a szomszéd vasútja 

A német vonatok 70 százaléka késik, a távolsági szerelvények 20 százaléka használhatatlan. A kormány azonnal intézkedéseket követel. Az állami óriásvállalat 4 mrd. eurót igényel a szükséges reformokhoz.

Tényleg baj, ha nem reggelizünk? 

A tanács, hogy reggelizzünk, az örökzöldekhez tartozik, akárcsak az, hogy fogyasszunk sárgarépát, ha jól akarunk látni... Fontos-e tényleg a reggeli?

Sikeresebbek a gyerekek, ha nem hajtják szét őket 

Az amerikai Seattle városában kerek egy órával később kezdődik az iskola. A változtatás bevált: pihentebbek, így sikeresebbek a gyerekek.

91 hazai település jut ingyen wifihez 

A több mint 13 ezer pályázó közül a Bizottság 2800 települést részesít WiFi4EU-utalványban. A kiválasztott települések (önkormányzatok vagy önkormányzati társulások) wifipontokat hozhatnak létre a városházákon, közkönyvtárakban, múzeumokban, parkokban, tereken és a közösségi élet egyéb olyan színterein, ahol még nem áll rendelkezésre ingyenes vezeték nélküli internetkapcsolat.

Fenyő nélkül nincs karácsony 

Minden évben az az érzése az embernek, mintha csupán pillanatok teltek volna el a legutóbbi karácsony óta. Ha már számba vetted az év végi feladataidat, a lista tetején biztosan szerepel a karácsonyfa beszerzése is. Hiszen fenyő nélkül nincs Karácsony! Gondolkoztál már azon, hogy vajon miért pont egy fenyőfa mellett ünneplünk minden esztendőben? Egyesek szerint ennek a története még a keresztény hagyománynál is ősibb időkre nyúlik vissza, ám számos különböző történet kering a köztudatban ezzel kapcsolatban. Tarts velünk, és lessünk be együtt a régmúlt karácsonyaiba!

Egyre többször rendelünk ételt is online 

Új termék vásárlásakor a magyar fogyasztók egyötöde lehetőleg az egész család számára használható termékeket vásárol, míg a többfunkciós termékekre egytizedük kíváncsi. Az egyéni, személyre szabott termékek csupán a vásárlók öt százalékához találnak utat – derül ki a Nielsen piackutató és -elemző jelentéséből.

Kezdjük megszeretni a halat 

Az étkezési haltermelésünk 2017-ben 24 ezer tonna volt, az elmúlt tíz évet vizsgálva az egy főre jutó halfogyasztás egyenletesen emelkedő tendenciát mutat. 2007-hez képest 18 százalékos, az elmúlt öt évet nézve pedig 29 százalékos növekedés mutatható ki. Az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) által végzett számítások szerint az egy főre jutó hazai halfogyasztás 2017-ben 6,4 kg volt.

Karácsonyfadíszek: az édenkerti almától a műanyag gömbig 

Honnan származik a fényfüzérek szokása, miért rakunk műanyag gömböket a karácsonyfákra, és miért csúcsos a csúcsdísz? Ha eddig még nem volt alkalmad ezen gondolkodni, mi most Megyeri Szabolcs segítségével utánajártunk annak, hogy mi az eredete az ünnepi díszeinknek.

Elfoglalják a parkolókat az „ingyenélő” zöld rendszámok 

Drasztikusan megugrott a zöld rendszámos autók száma, egyre több fizetős parkolóhelyet foglalnak el ingyen, a tapasztalatok szerint nem mindig korrekten. A parkolási szakember szerint keresztbe tesznek a kedvezményezettek a többségben lévő autósoknak, ő például elvenné mindenkitől a zöld rendszámot – írja az Infostart.

A karácsonyi lézerfények zavarhatják a repülést 

A HungaroControl figíelmeztet, hogy egy rosszul kihelyezett berendezés az akár 10 kilométerre közlekedő légijárművek pilótáinak látását is megzavarhatja. A léginavigációs szolgáltató azt kéri, hogy az ilyen eszközök tulajdonosai figyeljenek a karácsonyi lézerfények elhelyezésekor.

Lassuló ütemben, de jövőre még bővül az építőipar 

2018-ban az építési piac várhatóan 2.8%-os növekedésre számíthat, mely növekedés az előrejelzési időszakban (2019-2021) átlagosan évi 1,6%-ra lassul majd le. A 2021-es építési piac volumene azonban 15%-kal még így is elmaradhat a 2007-es szinttől - olvasható az EUROCONSTRUCT 19 országra vonatkozó jelentésében.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo