Piac&Profit cikkei


Piac&Profit cikkei

Céges bulik: már a karácsonyi káosztól retteghetnek a cégek?

Céges bulik: már a karácsonyi káosztól retteghetnek a cégek? 

A karácsonyi időszak eddig is izgalmas volt céges rendezvények szempontjából, ám ez az esztendő nem a szokásos szerint alakul. A bizonytalanság érezhető, ám ha a tuti helyeket akarjuk becserkészni, akkor nem szabad késlekedni. A rendezvényszervezők gyorsan a nyakukba szakadó káoszra számítanak az év utolsó hónapjára.
Mi lesz a nyugdíjasévekben? Elszegényedéstől tartanak a középkorúak

Mi lesz a nyugdíjasévekben? Elszegényedéstől tartanak a középkorúak 

Hazánk legnépesebb nemzedéke, a mintegy 2,5 millió főt számláló X generáció anyagi helyzetéről, megtakarításairól, valamint az idősgondozással és saját nyugdíjas korukkal kapcsolatos hiedelmeiről készített átfogó kutatást a Generali Biztosító .
Fenyegető fellegként tornyosul a klímaváltozás – a vállalatok is megkezdték a felkészülést, de akad egy-két hiba

Fenyegető fellegként tornyosul a klímaváltozás – a vállalatok is megkezdték a felkészülést, de akad egy-két hiba 

Már a klímakockázatok elkerülésére készülnek a cégek.
Ingatlanpiac: melyek most a legvonzóbb területek?

Ingatlanpiac: melyek most a legvonzóbb területek? 

A belföldi népességmozgás évek óta nagyjából állandónak tekinthető iránya és mértéke is megváltozott az elmúlt évben. 2020-ban összességében kevesebben kerestek új állandó lakóhelyet, a városok vándorlási mérlege negatív volt, míg a községek népességvonzó ereje tovább nőtt. A legnépszerűbb megyék Pest, Veszprém, Győr-Moson-Sopron, Fejér és Somogy voltak. Az OTP Ingatlanpont szakértője a KSH népmozgalmi adatai alapján vizsgálja az ingatlanpiac változásait.
Három gyakori átverés: hogyan élnek vissza az üzleti e-mailekkel?

Három gyakori átverés: hogyan élnek vissza az üzleti e-mailekkel? 

A Kaspersky szakértői fokozottan figyelik az üzleti e-mailekhez kapcsolódó visszaéléseket (Business Email Compromise, BEC).
Hatalmas nyugdíjprémium jöhet: de mit is jelent mindez a gyakorlatban?

Hatalmas nyugdíjprémium jöhet: de mit is jelent mindez a gyakorlatban? 

A csapból is az folyik, hogy idén novemberben rekordösszegű nyugdíjprémiumot kaphatnak az idősek. De vajon mennyit segít a nyugdíjasokon ez a juttatás? Érdemben képes javítani a helyzetükön, vagy továbbra is nagyon súlyos problémát jelent az időskori elszegényedés? Milyen vészjósló jeleket kelekre kell figyelniük a mai aktívaknak? Ennek jártak utána a Bankmonitor.hu szakértői.
Gépjárműadó: a NAV figyelmeztetést adott ki

Gépjárműadó: a NAV figyelmeztetést adott ki 

Az adóhatóság emlékeztette az érintetteket arra, hogy hamarosan esedékes a második részlet.
Karikó Katalin és kutatótársa nyerte el a „tudományos Oscar-díjat”

Karikó Katalin és kutatótársa nyerte el a „tudományos Oscar-díjat” 

Komoly elismerést kapott a magyar tudós.
Koronavírus Magyarországon: újabb fertőzöttek és halottak

Koronavírus Magyarországon: újabb fertőzöttek és halottak 

A járvány továbbra is terjed, ez a pénteki adatokban is megjelenik.
Fontos változás: mire kell figyelnie az e-kereskedelemben szereplőknek?

Fontos változás: mire kell figyelnie az e-kereskedelemben szereplőknek? 

2021. július elsejétől új fogalmat kell megjegyezniük az internetes platformok üzemeltetőinek.

Hiába egyre stabilabb a nők gazdasági helyzete, a járványt így is megszenvedték 

Előrejelzések szerint 2030-ban a jelenleginél 100 millióval több nő lesz aktív kereső. Világszinten a nők jelenleg 23 százalékkal kevesebbet keresnek, mint a férfiak, és továbbra is nagyobb valószínűséggel vesznek ki szabadságot gyermekeik vagy idős hozzátartozóik gondozása céljából.

Döcögve nő az amerikai gazdaság - a munkaerőhiány nagy probléma 

Az amerikai gazdaság növekedése "mérsékelt" ütemre váltott július-augusztusban.

Emelkedik a koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon 

Elhunyt 3 beteg, találtak 345 új korona-fertőzöttet.

Generációs kulcskérdéssé vált a fenntarthatóság – kié a felelősség? 

Egyre többen látják be a fenntarthatósági kérdéskör fontosságát, de abban, hogy melyik generációnak és mekkora áldozatot kellene vállalnia a megoldás érdekében, nincsen konszenzus az egyes korosztályok között.

Ismét a válság előtti szinten: megjött a magyarok kedve a hitelekhez 

Visszatért a gödörből a lakossági hitelkereslet augusztusban a Bank360 Lakossági Hitelkeresleti Index alapján, amely a főbb lakossági hiteltípusok iránti online keresletet méri. A normalizálódást továbbra is a személyi kölcsön iránt ismét fellángoló érdeklődés fűti, míg a lakáshitelek és a babaváró kölcsön iránti kereslet stagnált a nyár utolsó hónapjában.

Ismét deficites lett a költségvetés - így alakultak a hiányszámok 

Augusztusban is deficites volt a költségvetés, ám a hiány mértéke visszafogottabban alakult a korábbi hónapokhoz képest.

A kormány jó indulatán múlik a nyugdíjkompenzáció kompenzációja 

Fontos adat látott szerdán napvilágot, mely meghatározza, milyen mértékű nyugdíj-kiegészítésre számíthat a társadalom legidősebb rétege. A helyzet azonban most a szokottnál is bonyolultabb az inflációs alapfolyamatok miatt.

A logisztika jövője: digitalizálódás és Kína térhódítása 2030-ra 

A COVID-19 világszerte jelentős változásokat eredményezett a logisztikai szektorban. Ingadozó kereslet, a beszállítások egyenetlensége, az e-commerce drámai térhódítása, a logisztikai igények átrendeződése. Ipar 4.0 és 5G. Vajon hogy hat mindez egymásra, és milyen új világot hoz ez létre a logisztikában? A QLM piaci kitekintése.

Koronavírus Magyarországon: mit mutatnak a szerdai adatok? 

246 új fertőzöttet találtak egy nap alatt, a tesztek 2,3 százaléka pozitív lett. A kórházban ápoltak száma ezúttal nem nőtt.

Klímaváltozás: Magyarország eddigi haladása nem sok jót ígér 

Az EU az európai klímarendelettel – az európai zöld megállapodás részeként – kötelező célként tűzte ki magának a klímasemlegesség 2050-re történő elérését. Ehhez a következő évtizedekben jelentős mértékben kell csökkenteni az üvegházhatást okozó gázok jelenlegi kibocsátási szintjét.

Értékbecslés és hitelfelvétel: hogyan válhat egyszerűbbé a folyamat? 

Megtalálta álmai új otthonát, rendelkezésre áll az önerő és már a megfelelő hitelkonstrukciót is kiválasztotta a fizetéshez? Ilyenkor sokan fellélegeznek, hogy a nehezén már túl vannak, ám van még pár sarkalatos pontja az ingatlanvásárlásnak. A folyamat következő lépcsője is például ilyen: az értékbecslés.

Szijjártó Péter bejelentette: újabb döntéseket hozott a gazdasági operatív törzs 

A Liszt Ferenc repülőtér kifutóján beszélt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a gazdasági operatív törzs legújabb döntéseiről, amelyek közül a legfontosabb a támogatott hitelprogram keretösszegének látványos emelése.

Kúsznak felfelé az adatok: tovább nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon 

Újabb elhunytakat és fertőzötteket hozott az elmúlt 24 óra.

Hitelesek, figyelem! Mi történhet szeptember végén a moratóriummal? 

A hitelmoratórium előreláthatóan jelen formájában megszűnik szeptember végén. De mire számíthatnak az adósok, mi fog történni októbertől? A Bankmonitor.hu szakértői megvizsgálták a lehetőségeket.

Pörgés az albérletpiacon: hogy hatott mindez a bérleti díjakra? 

Idei csúcsot döntött a forgalom a budapesti albérletpiacon augusztusban, a kínálat bővülése miatt ugyanakkor az átlagos bérleti díjak a júliusi 150 ezres csúcsról 147 ezerre mérséklődtek – derül ki a Rentingo.com legfrissebb albérletipiaci elemzéséből.

Megvan a friss lista a világ legjobban kereső sportolóiról 

Hiába a koronavírus-járvány és a miatta bekövetkezett visszaesések, a világ ötven legjobban kereső sportolójának összesített jövedelme rekordot döntött.

Csak óvatosan: mire kell odafigyelni a munkahelyi beléptetőrendszerek kialakításakor? 

A Deloitte szakértői megvizsgálták, hogy használható-e munkaidő-nyilvántartásra a kártya, és melyek a beléptetőrendszerek adatvédelmi vonatkozásai.

Méregdrága viharszezon: tíz éve nem fizettek ki ennyi pénzt a biztosítók 

Káresetek számában nem az idei év volt a bajnok, azonban a biztosítóknak így is rengeteg dolga volt.

Jelentős bővülést tapasztaltak a hazai lízingpiacon 

A jelentős bővülés mellett érezhető átrendeződést is hozott a koronavírus-járvány a magyarországi lízingpiacon, hiszen 2021. első fele leginkább a termelőeszközök finanszírozásában jelentett nagy növekedést.

Nem született új rekord, de így is szárnyal a hazai hitelpiac 

Júliusban négy hónap után először nem döntött rekordot a havi lakáshitelezés az MNB múlt csütörtökön közzétett információi alapján.

Koronavírus Magyarországon: ismét megugrottak a számok hétvégén 

Megérkezett a koronavírus-járvány hétvégi összesített adatsora. 

Összegzés: hogy zárta a budapesti lakáspiac a nyarat? 

Vége a nyárnak, itt az összegzés ideje. Ráadásul az augusztus mindig különleges időszak a belvárosi ingatlanpiacon, mind a kiadó, mind az eladó, mind pedig az Airbnb lakások piacát tekintve.

Fontos hétre ébred Magyarország – kiderül, mennyit drágult az életünk 

Több statisztika is megjelenik a jövő héten, közöttük az augusztusi infláció, a szálláshelyek júliusi forgalma, vagy az ipar júliusi teljesítménye.

Egyes lakáshiteleknél drágulást hozott a szeptember 

A jegybanki alapkamat 0,3 százalékpontos emelésével a BUBOR értéke is nőtt, ami közvetlenül befolyásolja a változó kamatozású lakáshitelek árát.

Hogyan hatott a koronavírus a takarékoskodási szokásainkra? Most kiderül 

Továbbra is többségben vannak azok, akik lényegesnek tartják a hosszú távú pénzügyi tervezést, megtakarítást: a 30-59 évesek 76 százaléka látja így a helyzetet a koronavírus-járvány fényében – közölte a K&H a biztos jövő indexhez készült reprezentatív kutatás alapján.

Lezárások, videojátékok és rosszfiúk: több mint 5 millió támadást észleltek tavaly 

A 2020. harmadik negyedéve és a 2021. második negyedéve közötti időszakban a Kaspersky megoldásai több mint 5,8 millió – malware-ek és népszerű számítógépes játékoknak álcázott nem kívánt szoftverek általi – támadást észleltek és előztek meg.

Felnőtté válás: milyen lakásokba repülnek ki a fiatalok? 

Az európai fiatalok átlagosan 26 évesen hagyják el a szülői háztartást és kezdenek önálló életet. Az Eurostat adatai alapján egyre fiatalabb korban kerül sor erre a vízválasztó lépésre, a magyar fiatalok életkor szempontjából Európa középmezőnyében helyezkednek el.

A járvány után: megjött a magyarok kedve a pénzszóráshoz? 

Az emelkedő fogyasztói árak ellenére is egyértelműen többet költekezünk most, mint korábban.

A nyár sem volt akadály – ismét több mint tízezer használtautó került a magyar utakra 

Augusztusban ismét csaknem 11 ezer importált használt személyautót regisztráltak az országban. A DataHouse adatai szerint a behozott használt autók száma 10 901 volt, ami 12 százalékkal haladja meg a tavaly augusztusi szintet.

Miben jók a családi cégek? Most kiderült 

A hatodik K&H családi vállalatok kiválósági díj nyertesei hosszú távú stratégiájukkal küzdötték le az utóbbi év akadályait.

Gépek a mezőgazdaságban: megjött a gazdák kedve az újításokhoz 

A Budapest Bank legfrissebb Agrárgazdasági Indexéből kiderült, hogy a gazdák elkötelezettek a precíziós technológiák mellett, a megkérdezettek fele már jelenleg is használja a legmodernebb eszközöket.

Koronavírus: ismét emelkedést hoztak a napi adatok Magyarországon 

Emelkednek a hazai járványügyi mutatók.

Felgyorsította a magánvállalatok átalakulását a járvány 

Az elmúlt év piaci kihívásai ellenére sok magánvállalat vezetője véli úgy, hogy a pandémiát követő piaci környezetben jó úton haladnak a rugalmasabbá válás folyamatában. A Deloitte Private most megjelent globális magánvállalatokat érintő jelentése szerint a válság katalizátorként hatott és felgyorsította a szegmens átalakulását. A megkérdezett vezetők több mint kétharmada pozitív cégének kilátásaival kapcsolatban a következő 12 hónapra vonatkozóan.

Óriási veszélyt jelentenek az otthonról dolgozó munkavállalók 

A szervezeteket célzó adathalász támadások száma jelentősen megnőtt a világjárvány alatt, mivel milliónyi otthonról dolgozó alkalmazott vált a támadók elsődleges célpontjává. Egy friss kutatásban megkérdezett IT csapatok döntő többsége nyilatkozta azt, hogy az alkalmazottak által kapott adathalász emailek száma nőtt 2020-ban.

2025-re aligha lesz ebben a szegmensben olyan cég, ahol nem alkalmaznak drónt 

Az építőipar, a rendvédelem és a biztonságtechnikai területek mellett ma már az agráriumban is egyre nagyobb népszerűségnek örvend a drónozás. A tendenciát jól szemlélteti, hogy míg becslések szerint néhány évvel ezelőtt a mezőgazdasági vállalatok körülbelül 80 százaléka elzárkózott a technológiától, ma már 80 százalék nyitott arra. Török Gyula drónszakértő arról beszélt, az eszközök felhasználása az agráriumban a multispektrális mérésektől a vadállomány megfigyeléséig szerteágazó, és az elvégzendő feladatoktól függően a megtérülési idejük rendkívül gyors. 

Kétéves jó hír érkezett a magyar cégekről – megjött a kedv a beruházásokhoz 

Majdnem két éve nem állt ilyen magasan a beruházási hajlandóság a kis- és középvállalkozások körében, derül ki a K&H bizalmi index kutatás legutóbbi eredményeiből.

Koronavírus Magyarországon: nőtt az új fertőzöttek száma, ezt mutatják az adatok 

Újabb ugrás az új fertőzötteknél, egy beteg pedig elhunyt.

Hogyan készülnek a cégek a tevékenységből adódó kockázatok kezelésére? 

Stratégiai prioritás a külső partnerekkel kapcsolatos kockázatok kezelése a pénzügyi szolgáltatók több mint háromnegyede számára. Egyebek mellett ezt állapította meg a KPMG Third Party Risk Management (TPRM) Outlook 2021 második negyedévében készült kutatása.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
 Inkább cowboyok szeretnének lenni az amerikai gyerekek, mint gyárakban dolgozni

Inkább cowboyok szeretnének lenni az amerikai gyerekek, mint gyárakban dolgozni 

Gyurcsik Attilával, a Privátbankár.hu idei befektetési alapkezelői szavazásán több dobogós helyezést elért Accorde Alapkezelő vezérigazgatójával beszélgettünk.

Pénzszerzés

Személyi kölcsön helyett a munkáshitel a nyerő

Személyi kölcsön helyett a munkáshitel a nyerő 

Az új személyikölcsön-szerződések száma stagnált, elsősorban azért, mert az arra jogosultak a kedvezményesen elérhető munkáshitelt választották.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo