4. Az ellátási lánc támadásainak nagyobb hatása van
A szoftver-ellátási láncot sújtó támadások, amelyek következményei messze túlmutatnak az egyes vállalatok üzletmenetén, egyre fontosabb elemét képezik a kiberbűnözők támadási stratégiájának. A lehető legnagyobb nyomást akarják elérni, hogy váltságdíj-követeléseiknek még nagyobb súlyt adjanak és növeljék a kizsarolt összegeket.
5. Az összetett kibertámadások LLM multi agent rendszereket használnak
A kiberbűnözők profitálnak az LLM-ek használatának jelenlegi fejlesztéséből, amely a modellek összekapcsolásából áll, hogy összetettebb feladatokat oldjanak meg. Például ahelyett, hogy csak a ChatGPT-t használnák egy kódsor megírásához, a kiberbűnözők már több LLM-et is kombinálhatnak, hogy kiterjedtebb projekteket hozzanak létre, például MI által generált weboldalakat, videókat vagy deepfake-eket.
6. A kiberbűnözők nagyobb megtérülést (ROI-t) keresnek
A vállalatba való sikeres beszivárgás utáni kizsákmányolás többé már nem egyirányú folyamat. A támadók egyre gyakrabban támaszkodnak a „double dip” (szabad fordításban “kettős merítés”) megközelítésre, hogy befektetéseikhez jobb megtérülést (ROI-t) érjenek el. Például ha kriptovalutát lopnak, akkor sütikre és azonosító dokumentumokra is szert tesznek, hogy azokat további bűncselekményekhez használják fel.