Hazánkban több mint 2 millió felhasználó van a Revolutnál, azonban arról nincs információ, hogy közülük mennyien használták a kriptoszolgáltatást a platformon, vagy éppen mennyi kriptoeszköz áll most a szolgáltatónál, amivel nem tudnak semmit sem csinálni a felhasználók. Bár a RevB.hu fintech blog szerzője, Kovács Ádám érdeklődött a Revolutnál ezzel kapcsolatban, a kapott válasz túl sok érdemi információt nem tartalmazott.
Revolut, de nem az a Revolut
A felhasználók egyetlen alkalmazáson belül számos különböző „Revolut” szolgáltatásait vehetik igénybe. A banki szolgáltatásokat a Revolut Bank UAB szolgálja ki, egy Litvániában bejegyzett bank. Azonban a kriptoeszköz szolgáltató már a Revolut Digital Assets Europe Ltd. (RDAEL), egy Cipruson bejegyzett és a Ciprusi Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletnél (CySEC) regisztrált vállalat. A részvényekkel kapcsolatos befektetési szolgáltatásokat pedig már a Revolut Securuties Europe UAB kínálja, ez szintén Litvániában van bejegyezve.
Szóval amikor most a Revolutra haragudnak a felhasználók, akkor valójában a Revolut Digital Assets Europe Ltd. (RDAEL) az, amely miatt fájhat a fejük.
Így érintheti a felhasználókat a felfüggesztett szolgáltatás
Gyakorlatilag minden, kriptóra vonatkozó szolgáltatást leállított Magyarországon a Revolut. Ez azt jelenti, hogy nem lehet venni, eladni, fogadni és küldeni sem. Tehát a kriptó ott van a számlán befagyasztva. Ha holnap minden eszköz értéke a földbe áll, akkor a felhasználók nézhetik, ahogy elolvad a pénzük és semmit sem tehetnek, persze ha kilőne az árfolyam, akkor azt nézegethetnék, hogy hirtelen akár meg is gazdagodnak, de ez inkább olyan mint egy délibáb, hiszen semmit sem tehetnének a vagyonnal.