A nők pesszimistábban látják a jövőt

Többen félnek attól, hogy nem lesz pénzük nyaralásra, mint a munkanélküliségtől - derül ki a K&H biztos jövő indexének rövid távú anyagi kockázatokat vizsgáló felméréséből. A jelenlegi anyagi helyzetével a megkérdezettek közel fele elégedett, a fiatalok az átlagnál is sokkal pozitívabban látják a helyzetüket. A nők viszont pesszimistábban gondolkodnak jó néhány kérdésben: jobban tartanak a munkanélküliségtől, az egészségromlástól és kisebb esélyt látnak a nyaralásra is.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A jelenlegi anyagi helyzetét a fiatalabb korosztály kevésbé látja negatívan: míg a 30-asok körében csak 16 százalék gondolkodott kifejezetten negatívan az anyagi helyzetéről, addig a 40-esek körében 21 százalék, az 50-es korosztályban pedig már 33 százalék értékelte kifejezetten pesszimistán a helyzetet – derült a K&H biztos jövő indexből. A többség, 30 százalék a jelenlegi anyagi helyzetét inkább pozitívnak látja, 19 százalék pedig kifejezetten pozitívan gondolkodik róla.

Kép: Pexels

Idén sem megyünk nyaralni

Az eddigi negyedévek eredményeihez hasonlóan a megkérdezettek a rövid távú anyagi kockázatok közül a legvalószínűbbnek azt tartják, hogy pénz hiányában elmarad a nyaralás. A válaszadók több mint harmada – 35 százaléka – gondolja így. Leginkább a nők és az 50 év felettiek látják pesszimistán a kérdést: 42, illetve 41 százalékuk mondta azt, hogy nem tudják majd finanszírozni a pihenésüket.

A megkérdezettek 30 százaléka tart attól, hogy egy esetleges betegség kezelésére nem lenne elég pénze. Ettől legjobban a nők (38%), a kisebb településeken élők (38%), valamint az alacsony jövedelműek (43%) félnek, míg a harmadik helyre az egészség megromlása került, ezt a megkérdeztettek 27 százaléka tartja rövid távon komoly anyagi kockázatnak.

A munkahely elvesztésének lehetőségét a válaszadók összességében alacsonynak tartják, a munkanélküliség miatt romló életszínvonaltól 25 százalék, míg a munka elvesztésétől 22 százalék tart. A pesszimisták aránya a nők és a kisebb településeken élők körében magasabb. A munkanélküliségnél csak a maradandó egészségkárosodástól tartanak kevesebben (20 százalék) – olvasható a K&H közleményében.

Kis cégeket vezetnek a nők, ráadásul kevesebbet keresnek
Magyarországon átlagosan minden harmadik cégben találkozhatunk legalább egy női vezetővel, ami önmagában szép számnak tűnik. Árnyékot vet rá viszont, hogy ez az arány nem nagyon nő és, hogy a nagyobb vállalatok esetében sokkal rosszabb az arány - derül ki a Bisnode elemzéséből.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo