1. Jobb alkalmazottnak lenni, mint munkaadónak
Egy kezdő vállalkozót gyakran keríti hatalmába ez az érzés. Munkavállalóként csak a saját fizetésünkért , állásunkért aggódtunk. Mert kevesebb felelősséggel jár, ráadásul tervezhető a bevétel avagy a fizetésünk megérkezik minden hó végén a számlára. (Kevesen tudják, hogy az első vállalkozás szinte mindig kudarc. Ám fel a fejjel, ez a siker előszobája!)
2. "Visszasírjuk" egyszer a fix munkaidőt
Egy munkanap vállalkozóként néha 24 órából áll és örülünk, ha sikerül az ebédszünetet belezsúfolnunk. Hervasztó, amikor egy íróasztal mellett kell ülni akkor is, ha épp nincs semmi dolgunk, de ennél csak az rosszabb, amikor nem tudunk felállni onnan, mert annyi van. (A siker titka bizony a napi 16 óra munka!)
3. Nem mindig mellébeszélés, hogy nincs pénz béremelésre
Hányszor hallottuk az év végi bértárgyalásokon, hogy sajnos nem tudnak emelni a fizetésünkön, pedig nagyon szeretnének. Olyan hihetetlennek tűnt, mikor azt láttuk, hogy közben új eszközöket vett a cég. Pedig megesik, hogy még a fizetésre is nehéz összegyűjtenie egy cégtulajdonosnak. (Ha ilyet észlel egy cégvezető, akkor a legfontosabb, hogy ne csapja be magát, mert ez az adósságcsapda egyik figyelmeztető jele is lehet!)
4. Van értelme a meetingnek
Már megint egy újabb óra, „észosztás”ami a munkától veszi el az időt, gondoljuk sokszor beosztottként. Pedig lehet úgy csinálni, hogy legyen értelme, hogy segítse a munkát és enélkül nem is nagyon lehet céget működtetni. Persze heti egy találkozás bőven elég.
5. Nem filléreskedés, ha a cégvezető azt is megnézi, milyen papírra nyomtatunk
Emlékezzünk csak vissza, milyen pitiánernek tartottuk, amikor az ásványvízen vagy a papíron spórolt a főnökünk, pedig máshonnan nézve, sokkal érthetőbb, hogy minden fillér számít, amikor a bérleti díj kifizetése is gondot okoz néha.