A Kisalföld a hét közepén számolt be arról, hogy többhetes termeléscsökkenés után leállt a négyszáz embert foglalkoztató kapuvári húsgyár. Későbbi sajtóhírek szerint leállás nem volt, csak a termelést csökkentették, az alkalmazottakat felváltva hívják be munkára. Pénteken a Privátbankár Zsobák Péterre, a gyár tulajdonosára hivatkozva arról számolt be, hogy hétfőn újraindul a vágás és a feldolgozás az üzemben, s a cég nagy kereskedelmi partnerei sem pártoltak el a vállalattól.
A kormány szerdán jelentette be, hogy kiemelt jelentőségű vállalattá nyilvánította a kapuvári húskombinátban érintett mindkét céget: Kapuvári Hús Zrt-t és a Kapuvári Bacon Húsipari Kft-t. Giró-Szász András kormányszóvivő a döntés indoklásakor hangsúlyozta: az elmúlt években súlyos pénzügyi nehézségei voltak a kapuvári cégnek, és "az adatok alapján felmerül a gyanúja a pénzügyi visszaéléseknek alapvetően a korábbi felelőtlen garanciavállalások okán". Ezen helyzet tisztázására és az ott lévő mintegy 400 munkahely megőrzése érdekében a döntött a kormány arról, hogy a gyulai húskombinát után a kapuvári vállalkozás mögött álló mindkét céget kiemelt vállalattá nyilvánítják.
A döntéssel a cél a kormányszóvivő elmondása alapján az volt, hogy az állam nélkül senki ne tudjon nyerészkedni a megszorult helyzetben lévő cégeken, ne történjen vagyonkimentés, és ezáltal ne kerüljenek veszélybe munkahelyek.
A munkavállalóknak mindezzel együtt egyelőre aggályaik vannak a napi szintű működés bizonytalanságai miatt - mondta Pászli Tibor helyi szakszervezeti vezető, a Húsipari Dolgozók Szakszervezetének alelnöke pénteken az MTI-nek. Attól tartanak, hogy ha a beszállítók bizalma megrendül a vágóhíd többnapos leállása miatt, csak készpénzért lesznek majd hajlandóak átadni árujukat, ami újabb nehézséget jelenthet.