Jön az uniós magánnyugdíj

Páneurópai magánnyugdíjtermékek: bővülhet az európai fogyasztók rendelkezésére álló nyugdíjcélú megtakarítások köre – hívta fel a figyelmet szakértő partnerünk, a Saldo.

Az Európai Bizottság javaslata szerint hamarosan bővülhet az európai fogyasztók rendelkezésére álló nyugdíjcélú megtakarítások köre. Az új és innovatív páneurópai magánnyugdíjterméket (PEPP) a létező állami, foglalkoztatói és nemzeti magánnyugellátás kiegészítésére hívnák életre, a Bizottság ugyanakkor hangsúlyozza, hogy nincs szó a nemzeti magánnyugdíjrendszerek felváltásáról vagy harmonizálásáról – figyelmeztet szakértő partnerünk, a Saldo Pénzügyi Tanácsadó és Informatikai Zrt.

A páneurópai magánnyugdíjtermékek értékesítési helyüktől függetlenül ugyanolyan egységes jellemzőkkel rendelkeznek majd az EU-ban, és a szolgáltatók széles köre – biztosítók, bankok, befektetési vállalkozások és eszközkezelők – által lesznek kínálhatók. A Bizottság szeretné elérni, hogy a tagállamok a PEPP-ek számára ugyanazt az adóügyi kezelést biztosítsák, amely a meglévő, hasonló nemzeti nyugdíjtermékekre is alkalmazandó, így segítve a páneurópai magánnyugdíjtermékek nemzeti piacokra jutását.

Kép: PP archív

A PEPP-ek lehetőséget teremthetnek arra, hogy a fogyasztók önkéntesen kiegészíthessék nyugdíjcélú megtakarításaikat, egyszersmind kihasználhassák a megalapozott uniós fogyasztóvédelem, valamint a nagyobb és szigorúan ellenőrzött kínálat nyújtotta előnyöket. A páneurópai magánnyugdíjtermékek könnyedén átvihetőek lesznek a tagállamok között, a megtakarítóknak joga lesz továbbá ahhoz, hogy ötévente szolgáltatót váltsanak belföldön és határokon átnyúló módon egyaránt.

A páneurópai magánnyugdíjtermékekről szóló rendeletre irányuló javaslatot a magánnyugdíjtermékek adóügyi kezeléséről szóló bizottsági ajánlás kíséri, amelyben a Bizottság a jelenleg kínált magánnyugdíjtermékek adóztatásával kapcsolatos bevált gyakorlatok cseréjére ösztönzi a tagállamokat, így is igyekezvén elősegíteni az adórendszerek konvergenciáját.

Kiment a divatból az eltartási szerződés
A magyarok szinte egyáltalán nem rendelkeznek tartási vagy életjáradéki szerződéssel, és nem is terveznek ilyet kötni – derült ki a 4Life Direct biztosításközvetítő országos reprezentatív kutatásából. Az 50 felettiek körében végzett felmérés szerint e korosztály többsége havi 100 ezer forintot vagy annál kisebb összeget várna el életjáradékként ingatlanáért cserébe. A válaszadók közel fele ugyanakkor nincsen tisztában azzal, hogy pontosan milyen kötelező szolgáltatások járnának neki a tartási szerződés alapján.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo