Jó ötlete van? Itt van rá 30 milliárd

Megjelent 30 milliárd forintos keretösszeggel a Nemzeti Technológiai és Szellemi Tulajdon kockázati tőkeprogram a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Kép: Pixabay

A jól működő hazai innovációs környezet kiépítéséhez szükséges a tudás- és technológiaigényes induló vállalkozásokat segítő környezet fejlesztése, az ilyen innovatív vállalkozások finanszírozáshoz való hozzájutásának elősegítése. A tőkeprogram célja, hogy az induló vagy fiatal, innovatív, nagy növekedési lehetőségekkel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) tőke-támogatás révén ötletek megvalósításával, prototípusok továbbfejlesztésével jelentősen innovatív termékeket, szolgáltatásokat hozzanak létre és vezessenek sikeresen a nemzetközi piacra – hangsúlyozta az NGM közleménye szerint Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára..

A program lebonyolításában kiválasztott pénzügyi közvetítőként a Hiventures (korábbi nevén Corvinus Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.) vesz részt. Elsődleges feladatuk olyan végső kedvezményezettek kiválasztása, amelyek kutatás-fejlesztési vagy innovációs tevékenységet végeznek és tőkeigényük jellemzően a 9-500 millió forintos sávban van.

A finanszírozás formája elsődlegesen tőkeemelés, ami kiegészülhet tulajdonosi hitellel, vagy konvertálható kölcsönnel is. A cégek életszakaszaihoz illeszkedve három csoportba tartozó befektetések végrehajtására kerülhet sor a tőkeprogram keretén belül. Az inkubációs életszakaszban történik az ötletfázisban lévő elképzelések megtöltése üzleti tartalommal, valamint az ötletgazdák felkészítése a későbbi tőkebevonásra. A magvető fázis alatt történik a termékfejlesztés jelentős része és néhány esetben elkezdődik a piacra lépés. A startup szakaszban vezetik be a termékeket a piacra, növelik az értékesítést, illetve megvalósul új piacokra való belépés. A tőkealap futamideje 13 év, a Hiventures várhatóan 2017 első negyedévében megkezdi a források kihelyezését.

Mit rontunk el az uniós pályázatokon?
Közel 573 milliárd forintra pályázhatnak még ebben az évben a kkv-k az infrastruktúrafejlesztéstől az eszközbeszerzésen át egészen az energetikai fejlesztésekig. Sok kkv azonban sikertelenül pályázik: az öt leggyakoribb hibára Harsányi Gábor, a Goodwill Consulting Kft. ügyvezető igazgatója hívta fel a figyelmet.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo