Mikro- és kisvállalkozások esetében bevett gyakorlat egy külön lakás bérlése, irodává átalakítása, de a legkisebb (2-3 fős) vállalkozások gyakran, legalább a kezdeti időszakban otthoni munkában, esetleg különféle kávézókban való munkavégzésben gondolkodnak. Kevéssé ismert megoldás még a közösségi iroda, ahol a munkateret másokkal megosztva nyílik lehetőség dolgozni, miközben értékes új kapcsolatokra is szert lehet tenni. Egy irodának már alkalmas méretű, elhelyezkedésű lakás bérlése rezsivel együtt, de az átalakítás költségeit nem is számítva havonta 120-150 ezer forintot tesz ki. Ebben természetesen többen is dolgozhatnak, ugyanakkor nem elhanyagolható az az utánajárási költség, ami a saját bérleménnyel jár (számlák, javítások), illetve az iroda kialakítása is költségigényes.
Saját lakást home office-nak használni meglehetősen nagy rugalmasságot jelent, és kényelmes megoldásnak is tűnik. Ugyanakkor érdemes látni, hogy fontosabb ügyfelet otthon fogadni nem a legelegánsabb, irodának átrendezni költséges, de még akkor is nehezen elkerülhető, hogy látszódjon a lakáson a használat. Ez – legalább megérzés szinten – csökkentheti komolyan vehetőségünket az üzletfél szemében. Végül otthonról ki sem mozdulva dolgozni egész nap, lelkileg és a munka hatékonysága szempontjából is hátrányosan hat, és több energiát is fogyasztunk, semmiképp nem tekinthetünk el tehát bizonyos költségektől ez esetben sem. (Márpedig a kkv-k a minél olcsóbb irodákat keresik.)
A home office-ból sokan kimozdulnak kávézókba egy-egy találkozó, vagy megbeszélés erejéig, azonban üzleti tárgyalásra diszkréció szempontjából biztosan nem ideális. Az egész napos kávézóban való munkavégzés pedig szintén nem olcsó: a divatos amerikai típusú kávézókban az átlagos 700 forintos termék mellé egy óra internethasználatot biztosítanak, ami egy 8 órás munkanap esetében már 5-6 ezer forintot tesz ki fejenként.
Egy jól elhelyezett közösségi iroda a városközpontban található, könnyen elérhető, bárhonnan érkezzen is az ügyfél. Rendelkezik tárgyalókkal, alkalmas üzleti megbeszélések, workshopok, ötletelések, előadások befogadására, és az ember érzi, hogy a napi munkájának dedikálja az ott töltött időt. Reprezentatív, ugyanakkor otthonos, a szükséges irodai infrastruktúrát biztosítja, de nem kerül többe naponta nettó 3-4 ezer forintnál, ami havidíj esetén fajlagosan még kevesebbet jelent. Mindemelett pedig akár új ügyfelekkel való megismerkedésre, székhelyszolgáltatásra, tapasztalatcserére is lehetőséget ad.
A neonomád szó a definíció szerint egy munkamódszert, illetve az ezt a munkamódszert követő társadalmi csoport tagját jelenti. Mivel azonban itt erős elkötelezettségről, a függetlenség alapvető életfeltétellé való előléptetéséről van szó, sok esetben inkább életformának, mint munkamódszernek tekinthető. Elfogadásához újfajta vezetői szemléletre is szükség van, de a működő módszer a cég és a munkavállaló érdekeinek is megfelel.