Friss cikkeink

Nemzetközi díjat kapott egy magyarországi startup
Az egyik legrangosabb francia startup verseny, a Graines de Boss nyertesei közé került a B-cube.ai, a Start it @K&H inkubátor által mentorált győri startup.

Új vezérigazgató a Xerox Magyarország élén
Verbán Jánost nevezték ki a posztra.

Járvány Magyarországon - kijöttek a legfrissebb adatok
5002 főre nőtt a beazonosított betegek száma.

Hamarosan eldőlhet, hogy kapnak-e pluszpénzt a nyugdíjasok
Tavaly is augusztus közepén közölték a Kormányinfón, hogy lesz év végi pluszpénz, így hamarosan érkezhet a bejelentés.

Döntéskényszerben a cégek: hogy és mikor érdemes koronavírusra tesztelni?
Közeledik a nyár vége, ismét felmerül a kérdés, teszteljenek-e a vállalatok, avagy bízzák a természetre a koronavírus hatásainak a kezelését. A cégvezetők döntő része eddig kivárt, mondván, hogy a nyáron tapasztalt minimális fertőzöttség miatt irracionális nagyobb összegeket fordítani tesztelésre. Más nagyvállalatok viszont kötelező teszik beszállítóiknak a PCR-tesztelést.

Új Wizz Air bázis nyílik
Újabb bázist nyit a magyar kötődésű Wizz Air diszkont légitársaság brit leányvállalata, a Wizz Air UK London második legnagyobb forgalmú repülőtérén, Gatwicken nyit központot.

Dollármilliárdokat bukott egy nyugdíjalap
A norvég állami nyugdíjalap, a világ legnagyobb szuverén pénzügyi alapja 188 milliárd norvég koronát (21,27 milliárd dollárt) veszített befektetésein az első félévben a koronavírus-járvány következtében - derült ki az alapot irányító norvég központi bank beszámolójából.

Fontos körlevelet küldött a jegybank – erre kérik a bankokat
Az MNB vezetői körlevélben szólította fel a hazai hitelező és pénzforgalmi intézményeket, hogy hitelezési aktivitásukat továbbra is tartsák fenn.

Új buszok a magyar utakra - 800 millió forintot ad a kormány
Zöldbuszos mintaprojekt indul nyolc magyar városban.

Jut egy kis pluszpénz kutatásra
A 2020. évi Tématerületi Kiválósági Program keretében 27 tudományos intézmény - felsőoktatási intézmények és állami kutatóintézetek - 92 tématerületi kutatása kap támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból összesen 43,9 milliárd forint értékben - jelentette be Schanda Tamás.
Nem kerültek bajba a taxisok a koronavírus miatt?
A koronavírus ellenére sem indult tömeges megszűnési hullám a taxis cégeknél, viszont az egyéni vállalkozók jobban megfogyatkoztak
Jelöltesse cégét a 2020. évi Üzleti Etikai Díjra!
Várjuk azon vállalatok jelentkezését, melynek vezetői, munkatársai úgy érzik, hogy etikus, felelősségteljes magatartással vesznek részt az üzleti életben, és ezért pályázni szeretnének a 2020. évi Üzleti Etikai Díjra. Az Üzleti Etikai Díj 2000 óta, immár 21. éve kiemelkedő szerepet tölt be az üzleti életben etikusan működő cégek elismerésében.
Koronavírus: ezek a keddi számok Magyarországon
24 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4970 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Az autóiparban most komoly lehetőségek rejlenek?
A Covid-19 járvány nem kímélte a luxus fogyasztási cikkek piacát, és ez alól az autógyártók sem voltak kivételek. Jóllehet, kockázatok nyilván most is akadnak, a gépjármű-eladások látványosan magukhoz tértek, a cégek vezetői gyorsan léptek, hogy csökkentsék a költségeket, és a szabad pénzáramlás fokozatosan pozitívba fordul. A Fidelity International szakértői úgy vélik, hogy az ágazat most jó befektetési lehetőséget kínál.
Az Aldi Magyarországon - mire lehet számítani?
Csaknem duplájára növeli a pécsi IT-központ dolgozóinak létszámát az Aldi informatikai leányvállalata és az áruházakba is 100 embert vesznek fel. A kiszállítással egybekötött online értékesítést azonban egyelőre csak vizsgálják, mert még mindig jövedelmezőbb és hatékonyabb az áruházi eladás. A német áruházlánc magyarországi cégének ügyvezetőjével beszélgettünk.
Több tízezer munkahely tűnt el egy ágazatban
A német gépiparban 32 ezer munkahely szűnt meg az év első felében a koronavírus-válság, a kereskedelmi konfliktusok és az autóipar strukturális átalakulása miatt - ismerteti az ágazat szakmai képviseleti szervezete, a VDMA hétfői közleményében.
Bírság a Forbes-nak: mi volt a gond a családi vállalkozások listájával?
Jelentős bírságot szabott ki a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság a magyar Forbes magazint kiadó Mediarey Hungary Services Zrt.-re.
Kellenek a beruházások: erre ad milliárdokat a német kormány
Állami hitelgaranciával áll a német kormány a svéd Northvolt vállalat Volkswagen AG és a BMW AG befektetői részvételével épülő akkumulátorgyár-beruházásai mögé - jelentette be a berlini gazdasági minisztérium.
Elégedett a kormány a gazdaságvédelmi akciótervvel
A gazdaságvédelmi akcióterv rövid távon eredményes volt, hiszen kilenc hete folyamatosan csökken a regisztrált álláskeresők száma, a foglalkoztatottak száma pedig júniusban elérte a januári értéket - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstartégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Önvezető autók: mennyire áll készen Magyarország?
Mennyire állunk készen az önvezető autók közforgalomba való tömeges bevezetésére? A KPMG elemzői 30 országot találtak arra alkalmasnak, hogy érdemben vizsgálják az önvezetési technológia befogadására való felkészültségét. Magyarországnak az összesített ranglistán elért 25. helye azt jelenti, hogy a tempót ugyan nem mi diktáljuk, de fent vagyunk a térképen.
Zavaros szerelem: büntetett a GVH
A be2.hu és az academicsingles.hu oldalakat működtető társaság számos módon tisztességtelenül járt el a fogyasztókkal szemben, ezért büntetett a Gazdasági Versenyhivatal.
Tovább nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon
Még 30 fertőzöttet azonosítottak, újabb halálos áldozat viszont nincs.
Itt van a friss lista, kik készülhetnek NAV-ellenőrzésre a következő napokban
Fagylaltozóban, strandon, Balaton-parti szálláshelyeken, papír-írószer üzletben, de még óraboltban is megfordulnak mostanában az adóhatóság revizorai - legalábbis ez derül ki a legfrissebb Adótraffipaxból.
Ilyen lesz az orvoslás jövője: új technológiák, emberközpontúság és megelőzésre törekvő szolgáltatások
Milyen lesz a jövő egészségügye? Erre ad választ a Deloitte legfrissebb egészségügyi tanulmánya, amelyből kiderül: egyre nagyobb hangsúlyt kap az orvoslásban az emberközpontúság és a technológia, melynek segítségével éppen az interperszonális kapcsolatok javíthatók a diagnosztika mellett.
Ezt gondolják a magyarok a koronavírus elleni védőoltásról
A lakosság 55 százaléka nagy valószínűséggel beadatná magának a jóváhagyást kapott vakcinát – derül ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) megbízásából végzett országos reprezentatív kutatásból, amely megerősítette, hogy a magyarok bíznak az új fejlesztésű, innovatív gyógyszerekben. Magyarországon példaértékű az életkorhoz kötött védőoltások rendszere, a felmérésből pedig az is kiderül: a nem kötelező védőoltások közül az influenza elleni a leggyakoribb.
Koronavírus idehaza: újabb fertőzötteket találtak
39 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt egy idős, krónikus beteg.
Hányan fordultak az adóhatósághoz könnyítésért?
A koronavírus-járvány miatt bajba jutottaknak érdemes fizetéskönnyítési kérelemmel fordulni az adóhivatalhoz, a hatóság az esetek 80 százalékában hagyja jóvá a kérelmeket - tájékoztatta az MTI-t Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.
Közeleg az igazság pillanata - mire utazik a NAV?
Az energiahatékonysági célokat szolgáló beruházások utáni TAO kedvezményt 2017-ben vezették be, és mivel a NAV az adókedvezményt 3 éven belül legalább egyszer kötelezően ellenőrzi, ezért várható, hogy egyre több adózónál vizsgálják majd annak érvényesítését. Az elmúlt években a szabályokat többször változtatták, és a kedvezmény kizárólag akkor vehető igénybe, ha minden kritériumnak megfelel az igénylő, emiatt a hiányosságokat célszerű még az ellenőrzés előtt feltárni és orvosolni. A MAZARS tájékoztatójában arról olvashat, hogy várhatóan mire fókuszál majd a NAV a vizsgálat során.
Itt van a legveszélyesebb országok listája
Számos olyan ország szerepel a rosszindulatú IT támadások szempontjából legkevésbé biztonságos államok friss rangsorán, ahol magyar cégeknek is élénk üzleti kapcsolataik lehetnek. Azoknak a társaságoknak, amelyeknek alkalmazottai az itt található vállalatokkal, partnerekkel a közös munka miatt rendszeres kapcsolatban vannak érdemes nagy hangsúlyt fektetniük védelmi megoldásaikra. Ellenkező esetben könnyen a hazai működésük is veszélybe kerülhet.
Ilyen lesz a jövő irodája?
Egy friss felmérés szerint a hazai cégvezetők több mint fele úgy tapasztalta, alkalmazottai ugyanúgy teljesítettek otthonról dolgozva, mint korábban az irodában, 18 százalékuk szerint javított a vállalat hatékonyságán a home office. Így jogosan merül fel a kérdés: szükség van még egyáltalán irodákra? Ha igen, akkor milyenekre? Átalakuló munkaterek, újraértelmezett közösségi élet, agilis irodák – a Profession.hu összegyűjtötte a várható trendeket.
Figyelmeztet a hatóság: most a fagyizás is kockázatos lehet
A koronavírus-járvány miatt az utcai élelmiszer-fogyasztásnak is lehetnek kockázatai.
Mennyire durva a járvány az országban? Kijöttek a szombati számok
24 főnél mutatták ki a fertőzést és már harmadik napja nem hunyt el senki. Eközben Horvátországban és Ausztriában is a Covid-19 kitörése óta nem látott esetszámokat regisztráltak.
Éjjel véleményt mondtak Magyarországról - itt az eredmény
Változatlan stabil kilátással megerősítette pénteken Magyarország államadós-osztályzatát a Fitch Ratings és a Standard & Poor's.
Agrárvállalkozások beruházásai - mit terveznek a gazdák?
A hazai gazdák továbbra is kiemelkedően fontosnak tartják a beruházásokat, sőt, 22 százalékuk a tavalyinál nagyobb mértékben tervez fejleszteni – derült ki a Budapest Bank legfrissebb Agrárgazdasági Indexéből. A beruházások 31 százalékát banki hitel vagy pénzügyi lízing segítségével finanszírozzák, amely az elmúlt évek legmagasabb értéke. A koronavírus hatásának mérséklésére indított gazdaságvédelmi terv kedvezményes hitelprogramjai pedig különösen nagy segítséget jelentenek a számukra.
Kiberbűnözők célkeresztjébe kerültek a cégvezetők
Az üzleti levelezéshez hozzáférő, azt manipuláló kiberbűnözők jelentik mostanság a legkomolyabb fenyegetést a vállalkozások számára. A BEC (Business Email Compromise) típusú kibertámadás során profi bűnözői csoportok általában e-mailes kommunikáción keresztül, olyan pénzügyi tranzakcióra veszik rá az áldozatokat, amelyek során az eredeti partner helyett a csalók bankszámlájára utalják az összeget. A BEC-típusú támadásokat nehéz felismerni, ám szigorú kontrollal és gyors reakcióval megelőzhető a baj. A Deloitte üzleti podcastsorozatának legújabb epizódjában kiberbiztonsági és jogi szempontból járták körül a jelenséget a meghívott szakértők.
Kissé optimistábbak az amerikaiak
Összességében kevéssé változott, de a várt romlás helyett kissé javult augusztusban a fogyasztói hangulat az Egyesült Államokban a Michigan Egyetem havi rendszeres felmérésének előzetes adatai alapján.
Pocsék GDP-adatok érkeztek egész Európában
Zuhant a gazdasági teljesítmény és jelentősen csökkent a foglalkoztatottak száma a második negyedévben az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt az egész világon tomboló koronavírus-járvány következményeként.
NHP Hajrá: hány vállalkozás élt eddig a lehetőséggel?
285 milliárd forintot folyósítottak eddig az NHP Hajrá hitelprogram keretein belül a kis- és középvállalati szektor rendelkezésére álló 1500 milliárd forintos keretből – derül ki a termék hivatalos weboldalán közzétett adatokból.
Kiemelt szerep jut a koronaválság utáni fellendülésben a garanciakonstrukcióknak
Európai szinten is kiemelkedő kereslet van Magyarországon a garanciakonstrukciók iránt, amelyek segítségével a vállalkozások hitelforráshoz juthatnak. A Garanciaszervezetek Európai Szövetsége (AECM) tavalyi adatai szerint a GDP-hez mért garanciaportfolió Magyarországon 2,1 százalékot tett ki, ez a második legjobb eredmény a kontinensen.
Büntetett a jegybank - manipulálni akarták az árfolyamot
Félre akarta vezetni a befektetőket a SET részvény árfolyamáról a SET GROUP stratégiai igazgatója.
Kijött a magyar GDP-adat - ennél rosszabb nem is lehetne
Hatalmasat zuhant a magyar GDP a második negyedévben a koronavírus-járvány miatti leállások következtében.
Járvány: 40 újabb magyar fertőzött
Budapesten jelenleg 202, vidéken 454 aktív fertőzöttet regisztráltak. Az Operatív Törzs a hatósági házi karantén betartásának fokozott ellenőrzésére kérte fel a rendőrséget.
183 nap és hasonló tévhitek - mikor eshetünk ki tényleg a magyar adózás alól?
„Szlovák lakcímkártyám van, ezért Magyarországon nem kell adót fizetnem…” „Csak arra kell figyelnem, hogy 183 napnál ne töltsek itthon többet!”. „Digitális nomád vagyok, sehol sem adózom.” Nagyon sok hasonló tévhit kering Magyarországon az adóilletőség szabályai és joggyakorlata kapcsán. Az adószabályozásoknak ennél azonban egyszerűen sokkal „több az esze”. A hamis illúziókban élő érintettek pedig sok esetben akár büntetőjogi kockázatnak is ki lehetnek téve. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda segít tisztázni a félreértéseket.
Sok céget a kiszámíthatatlan kommunikáció vitt csődbe - mit csináltak másképp a nyertesek?
Hogyan állhatnak talpra a magyar vállalkozások a koronavírus-járványt követően? És vajon milyen kommunikációs eszközöket kell bevetnünk ahhoz, hogy akár karantén idején is versenyképesek maradhassunk? A szakember szerint a kulcsszó a stabil online jelenlét.
Szigorodó kata - mire érdemes figyelni?
Szigorodnak a kata szabályai, így 2021. január 1-jétől 40 százalékos adót kell fizetnie a megbízó cégnek, ha egy kisadózó számára 3 millió forintnál több pénzt fizet ki. A törvénymódosítás miatt kérdésessé válhat, hogy a kata szerint adózóknak mennyire lesz érdemes továbbra is ezt a formát választani. A K&H szakértői szerint a katások harmada lehet érintett, aki pedig adózási forma váltáson gondolkodik, annak az elszámolható költségeket, illetve a vállalkozókat érintő kedvezményeket is érdemes figyelembe vennie.
Javult a cégek üzleti helyzete
Magyarországon az üzleti bizalom szintje a tavaszi mélyponthoz viszonyítva javult, 2020 áprilisához képest a Negyedéves Konjunktúramutató -18-ról -6 pontra emelkedett. A 2010-ben megkezdett felmérés történetében az előző negyedévben fordult elő először, hogy negatív tartományba került a mutató, ami az emelkedés ellenére továbbra is fennáll.
Vásárol az orosz fővállalkozó Pakson - most erre van szükség
Rövid határidővel írt ki újabb tendert az orosz fővállalkozó Pakson, a cégek augusztus 18-ig jelentkezhetnek. Mindeközben az Országos Atomenergiai Hivatal zöld utat adott két újabb felvonulási épületnek is.
Pluszpénz jut a K+F alapba – örülhetnek a cégek
Az innovációs támogatások hatékony eszközei a gazdaság megerősítésének és hosszú távon is segítik a cégek fejlődését.