Vállalatfelvásárlás cikkek
Tombol az ESG-átvilágítási láz
Egyre fontosabb szempont lesz a felvásárlások és összeolvadások során.
Világszerte megrendítette a pandémia okozta krízis a vállalatokat
A koronavírus-járvány hatására szinte minden vállalatnak újra kellett értékelnie üzleti stratégáját – derül ki az EY 52 országból 2400 döntéshozó megkérdezésével készült globális kutatásából. A vállalatfelvásárlások fellendülése azt mutatja, hogy a vezetők optimisták, és megkezdték a felkészülést a további gazdasági növekedésre. A válaszadók elsősorban technológiai és digitális szolgáltatásaik fejlesztésével próbálják növelni versenyképességüket a piacon.
Milyen jövő vár az autóipari cégekre?
Konszolidációra, vállalatok felvásárlására és fúziókra számít az autóiparban az elkövetkező években a Bain üzleti tanácsadó cég.
Könnyebb lehet vállalatokat felvásárolni a veszélyhelyzet alatt
Jelentős könnyítést kaptak a közvetlenül, vagy közvetetten állami tulajdonban lévő kockázati tőkealapok és magántőkealapok, melyek egyedül vagy más vállalkozással közösen, befektetésvédelmi célú irányítási jogokat szereznek egy vállalatban. A koronavírus miatt kihirdetett veszélyhelyzet ideje alatt ugyanis azokat a tranzakciókat nem kell a Gazdasági Versenyhivatalnak bejelenteniük és engedélyeztetniük, amelyeknél a felvásárolt cég a járvány miatt került nehéz helyzetbe.
Egyre jobban tetszenek a befektetőknek a magyar startupok
Az IT, a telekommunikációs és a médiaiparban voltak a legaktívabbak a befektetők a vállalati felvásárlások (M&A) piacán idén. A tranzakciók száma és értéke is emelkedett a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva a nyilvánosságra hozott adatok alapján – derül ki az EY legfrissebb M&A Barométeréből.
Kedvez a felvásárlásoknak a gazdasági helyzet
A tavalyi év 11 százalékos növekedést hozott a vállalati összeolvadások és felvásárlások (M&A) piacán Magyarországon a darabszámot tekintve, míg a piac becsült mérete közel két és félszeresére nőtt. A befektetők elsődleges célpontjai továbbra is az IT és a technológiai vállalatok – áll az EY legfrissebb M&A Barometerében.
Pénz van, kedv nincs cégfelvásárlásra a világban
Továbbra is a felvásárlások számának és értékének növekedését vetíti előre a KPMG, de a tranzakciók száma és értéke a makrogazdasági környezetben rejlő kockázatok miatt bizonytalan.
Túl a mélyponton a vállalatfelvásárlási piac
A világ legnagyobb vállalatai az elmúlt két évben rendbe rakták mérlegeiket, csökkentették hiteleiket és növelték nyereségüket, vagyis megteremtették a későbbi vállalatfelvásárlások feltételeit. Nem meglepő ezután, hogy a növekedés első jeleire a kedvezőtlen felvásárlási hangulat villámgyorsan megváltozott, és a KPMG Global M&A kiadványa szerint minden szektorban erősödött a felvásárlási szándék.
Gyengélkedik a fúziók és felvásárlások piaca
A bizonytalan gazdasági környezet és a beszűkült finanszírozási lehetőségek erőteljesen visszavetette a vállalati összeolvadások és felvásárlások piacát (Mergers & Acquisitions - M&A): a tavalyi erőteljes növekedés után, az idén az üzletek számának csökkenése jellemző egész Európára, de különösen Magyarországra, ahol az esztendő eddig eltelt részében negyedével esett vissza a létrejött tranzakciók száma. A kitörési pontot a Niveus Consulting Group szakértői a kis- és középvállalati szegmensben látják.
Jó ötletre van tőke
A Day One Capital kockázati tőkealap 70 millió forintot fektetett a tartalomhirdetési szolgáltatást és adatvizualizációs tartalommenedzselő rendszert fejlesztő Flan Technologies Kft-be. A befektetés a külföldi terjeszkedést, valamint a termékfejlesztést segíti.
Magyarok veszik meg a távozó külföldiek érdekeltségeit
A hazai vállalatfelvásárlási piacon elsősorban a magyar befektetők aktívak, jellemzően e kör vásárol a távozó külföldi cégektől. Kereslet leginkább közepes méretű cégekre van. Ebbe a sorba illeszkedik az a napokban sikeresen lezárult tranzakció, amelynek során a tiszaújvárosi ARRK Hungary Kft. autóipari beszállítói céget a magyar magántulajdonban lévő CEPEI befektetői csoportnak értékesítette a japán ARRK Corporation.