Kockázati tőke bevonás cikkek
Energiahatékonyságba fektet a Primus
Az elsősorban korai szakaszú technológiai és szolgáltatási vállalkozások befektetője, a Primus Capital 350 millió forinttal száll be az elektromos áramanalizáló technológiát kifejlesztő Remagine Technologies Zrt.-be. A befektetés két lépcsőben valósul meg.
Jeremie: gyorsítottak a kockázati tőkealapok
Az Új Magyarország Kockázati Tőkeprogram (Jeremie) keretében 2010-ben létrejött nyolc kockázati tőkealap a cégbírósági adatok szerint 2012. június 30-áig a 54 befektetést valósítottak meg magyarországi vállalkozásokban. Az idén a második negyedévben rekord számú, 13 új befektetés született. A Start Garancia Zrt. becslése szerint az eddig befektetett összeg 13,5 milliárd forint, a program teljes összegének 37,5 százaléka, amely az aránymutatót Jeremie Kockázati Tőkeindex néven negyedévente publikálnak. Sajtóhírek szerint megtörtént továbbá az első sikeres kiszállás is.
Jön startup vállalkozások kánaánja
A következő években elszaporodhatnak, megerősödhetnek a startup vállalkozások, hiszen több pályázati forrás is megnyílik előttük. Mit nevez a pénzügyi befektető innovációnak, hogyan kapcsolódik az innováció a kockázati tőkepiachoz, elegendő már az ötlet is? - e fő kérdésekre keresték a választ a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) és a Magyar Innovációs Szövetség rendezvényén.
Felértékelődik a kockázati tőke szerepe
A kis- és közepes vállalkozások számára a kockázati tőke bevonás egyre reálisabb finanszírozási alternatíva. Amíg a bankhitelek feltételei fokozatosan romlanak, és a tőzsdére lépés az intézményi befektetők forrásainak jelentős csökkenése, valamint a közepes kapitalizációjú cégekkel szembeni óvatossága miatt egyelőre kilátástalan, addig a kockázati tőke befektetések egyre népszerűbbek.
Harc lesz a finanszírozható vállalkozásokért
Bár a Jeremie II. programra kiírt pályázat beadási határidejét 2012 július végéről szeptember közepére tolták, jövőre a már a Jeremie I. program keretében elindult 8 kockázati tőkealap mellett további 10 léphet piacra. A pályázók között várhatóan ott lesz a KBC Kockázati Tőkealap-Kezelő Zrt. is. Herczku György az alapkezelő vezérigazgatója finanszírozói oldalról kemény 2013-as évet vár. A vállalkozók szempontjából azonban ez kedvező lehet, hiszen komoly verseny indul majd a jó sztorikért.
Jó ötletre van tőke
A Day One Capital kockázati tőkealap 70 millió forintot fektetett a tartalomhirdetési szolgáltatást és adatvizualizációs tartalommenedzselő rendszert fejlesztő Flan Technologies Kft-be. A befektetés a külföldi terjeszkedést, valamint a termékfejlesztést segíti.
Kezdenek végre bízni bennünk
A közép-európai kockázatitőke-befektetők régióba vetett bizalma az elmúlt fél év során fokozatosan visszatért, ami annak a jele, hogy a térség kockázati és magántőke-befektetői megértik és elfogadják a nehezebb gazdálkodási feltételeket és továbbra is keresik az általános üzleti környezet ellenében is sikeres, növekvő vállalatokat, befektetési lehetőségeket a térségben.
Forrás lesz, csak tudni kéne fogadni
Jelentős növekedés előtt áll a kockázati és magántőke befektetések száma a szakértők szerint. A szűkülő banki finanszírozás és a Jeremie-program folytatása egyaránt arra utal, hogy az elkövetkezendő három évben drasztikusan emelkedni fog a befektetések száma. Csak azok a cégek számíthatnak azonban befektetőkre, amelyek felkészültek a kockázati és magántőke fogadására.
Új üzleti modell kell a talpra álláshoz
Nincs reménytelen helyzet. Céltudatos vállalati reformokkal – átszervezéssel, szemléletváltással – számtalan cég életben tud maradni. A Széchenyi Tőkebefektetési Alap által tőkebefektetéssel támogatott vállalatok jó példával szolgálhatnak erre. Közös jellemzőjük, hogy a vezetés életképes és megalapozott üzleti elképzeléssel rendelkezik.
Egy igazi sikersztori Magyarországról
A Prezi december közepén sikeresen lezárta az Accel Partners által vezetett Series B típusú, 3.250.000.000 Ft-ról szóló finanszírozási fordulót. A nehézsúlyú szakmai befektetővel kötött megegyezés a magyar alapítású cég sikerének újabb állomása.
Közel 4 milliárd dollárnyi befektetés
A kockázati- és magántőke az elmúlt két évtizedben 420 tranzakció keretében közel 4 milliárd USD befektetéssel segítette a magyar gazdaság fejlődését - állapította meg a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület felmérése. Az Egyesület fennállásának 20 éves évfordulója alkalmából készített összegzés alapján a magyarországi befektetők kb. 900 millió USD értékben zártak le magyar befektetéseket. A jubileum alkalmából az Egyesület öt kategóriában díjazta a kockázati- és magántőke iparág szereplőit.
Segítség a forrásszerzéshez
Nem magyar sajátosság, hogy a vállalkozások nem jutnak forráshoz. A válság hatására az Európai Unió tagországaiban a kis- és középvállalatok éppígy forráshiánnyal küzdenek, ami a szerkezeti problémák mellett tovább nehezíti azt, hogy a gazdaságok talpra álljanak. Az EU mostanában újabb és újabb javaslattal áll elő, amelytől a helyzet javulását várja. Egy új uniós cselekvés terv például az uniós költségvetésből, az Európai Beruházási Bank által nyújtott pénzügyi támogatás növeléséből, és a kockázatitőke-alapok forgalmazására vonatkozó egységes szabályból álló rendeletjavaslatot tartalmaz.
Helyet keres a pénz
A magántőke befektetők aktívan keresik a magyar lehetőségeket, a hazai vállalatvezetők és tulajdonosok viszont sokszor félve állnak ehhez a finanszírozási formához. Európában a magántőke társaságok értékteremtő stratégiája 2010-ben is kézzelfogható eredményeket hozott, amely stratégiák tanulságai a magyar piacon is hasznosíthatóak.
Csökkennek a források
A válság kiújult, a befektetői bizalom ennek következtében tovább romlott a régióban. Az eurózónával kapcsolatos aggályok is rontják a helyzetet, derül ki a Deloitte legfrisebb felméréséből.
100 millió közösségi kocsmázásra
Több mint 100 millió forintot fektet egy magyar okostelefon alkalmazásba a BNV Equity Kockázazati tőkealap. A "közösségi kocsmázás" szolgáltatás segítségével a vendégek testre szabhatják a háttérzenét egy-egy szórakozóhelyen.
Csak egy ötlet kell a pénzhez
Másfél millió forint induló tőke, saját vállalkozásukat már sikerre vivő mentorok és inspiáló munkatér várják a kkv-kat egy újabb magvető tőke programban. Aki bekerül, három hónapig fejleszthet, a prototípust pedig egy befektetőkkel zsúfolt teremben mutatják be a résztvevők, hogy még akár aznap újabb körös befektetőket nyerjenek meg vállalkozásnak.
Innen jön a pénz
A Magyar Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt., az a szervezet, amely az EU strukturális alapokból építkező pénzügyi programok, finanszírozási támogatások kidolgozását és működtetését végzi. De mit is csinál pontosan?
Közel félmilliárd várja a vállalkozásokat
Sikeresen zárult le Magyarország első angyal-befektetői tőkealapjának, a Day One Kockázati Tőkealap I. befektetési jegyeinek a jegyzése, mely tisztán magántőkéből jött létre. A befektetők - az eredeti célkitűzéseket igazolva - összesen 402 millió forint értékben jegyeztek az alap befektetési jegyeiből. Az Alap elsősorban induló, hazai innováció alapú vállalkozásokba kíván fektetni, az informatika, internet, távközlés, energetika és pénzügy területén.