Egy igazi sikersztori Magyarországról

A Prezi december közepén sikeresen lezárta az Accel Partners által vezetett Series B típusú, 3.250.000.000 Ft-ról szóló finanszírozási fordulót. A nehézsúlyú szakmai befektetővel kötött megegyezés a magyar alapítású cég sikerének újabb állomása. 

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Amerikai befektető cégek a 60-as évek óta segítik különböző vállalatok fejlődését, és ma is sok technológiai cég fordul befektetői alapokhoz finanszírozással, tanácsadással és vezetői iránymutatással kapcsolatosan. A Prezi a legújabb azok között a sikeres magyar vállalatok között, amelyek amerikai tőkefinanszírozást vettek igénybe (ilyen például a Ustream és a LogMeln is).


Kép:Prezi

 

Mi is ez?
A Prezi egy zoomoláson alapuló prezentációs eszköz, melyben egymást követő diák sora helyett az előadó egy digitális vásznon szabadon elhelyezett információs térképet járhat végig. Ez az újszerű vizuális megközelítés a cég történetének 3 éve alatt már több mint 7 millió regisztrált felhasználót vonzott a világ minden tájáról. A Prezi.com legismertebb terméke az ingyenesen is használható online prezentáció-szerkesztő alkalmazás. A cég kínálatában szerepel még az eszköz asztali, offline változata (Prezi Desktop), egy a prezentációk valós idejű, közös szerkesztését, illetve bemutatását lehetővé tevő alkalmazás (Prezi Meeting), valamint a Prezi Viewer iPad app, melynek segítségével a prezik bárhol bemutathatóak akár internet kapcsolat nélkül is. A Prezi Viewer felhasználóinak száma folyamatosan növekszik alig egy évvel ezelőtti indulása óta. Mára az iTunes App Store Top 10 ingyenes, a munka hatékonyságát növelő alkalmazásainak (productivity apps) egyikévé vált.

A Prezi az első hazai alapítású vállalkozás, amely az egyik legkiválóbb szilícium-völgybeli befektető cég, az Accel Partners támogatását élvezheti. Az Accel olyan ismert cégek korai befektetője, mint a Facebook, a Dropbox, valamint társ-befektetőként részt vállalt a Groupon, Rovio (Angry Birds), Kayak és Spotify cégek tőkefinanszírozásában is.

 Árvai Péter ügyvezető igazgató szerint az ötletek megosztása szórakoztató is lehet. „A Prezi nagyszerű lehetőséget nyújt az ötletek megosztására, hiszen a technológia lehetővé teszi, hogy a felhasználó előtt ne csak az apró részletek, hanem az összkép is megjelenjen. A véleményvezérek, üzletemberek és az oktatás különböző szereplői szerte a világon Prezit használnak, melynek segítségével a hallgatóságot a mélyebb eszmecsere folyamatába is bevonhatják, miközben a vizuális megoldásnak köszönhetően a bemutatott gondolatok maradandó hatással lesznek rájuk. Nagyra értékeljük, hogy az Accel széleskörű, az üzletfejlesztésben szerzett tapasztalatát felhasználhatjuk vállalatunk növekedésében."


Árvai Péter
Kép:Prezi

Az Accel részéről Andrew Braccia vezette a Prezi-vel folytatott befektetési tárgyalásokat, így tagja lesz a Prezi igazgatótanácsának is. Mint elmondta: „A webszolgáltatások elterjedése alapvetően változtatja meg a „dobozos" szoftverek hagyományos környezetét. A mai felhasználók a legjobb szoftvereket keresik, amelyek hatással vannak a szakemberek és oktatók életére világszerte. A Prezi átalakítja a prezentáció és a kommunikáció világát online alkalmazásainak segítségével."

Árvai Péter vezérigazgató kijelentette: „Remélem, hogy a Prezi sikertörténete és az Accel több, mint három milliárdos befektetése további beruházásokat fog indukálni a magyar kezdő vállalkozások körében." Az alapítók közeli kapcsolatban állnak Budapest fejlődő vállalkozói közösségével, rendszeresen tartanak hacker versenyeket és technológiai konferenciákat, ahol tanácsokkal látják el a jövő vállalkozóit.

A mostani befektetési körben újból részt vesz a Sunstone Capital is, amely 2009-ben 350.500.000 Ft értékben fektetett a cégbe a TED Conferences céggel társulva. (Más magyar it cégek is próbálkoznak a szilícium-völgybe való kijutással, a Pocket Guide például, miután a bécsi StartUp Week-en a versenyre jelentkező 500 és a versenyre beválogatott 50 startup vállalkozás közül bekerült Európa három legjobbja közé, háromhetes befektetői útra indult. A magyar starupok máshol is sikereket értek el az elmúlt fél évben.)

A Prezi története
A Prezi egy valódi magyar sikertörténet, amely a legutóbbi évtized technológiai újításaira és a magyar tervezési és technológiai iparágak növekedésére épül. Az alkalmazás ötletgazdája, Somlai-Fischer Ádám a Budapesti Műszaki Egyetemen és Stockholmban tanult építészmérnök. Tanulmányai során az építészetet a digitális művészetekkel ötvözve létrehozott egy ZUI (Zooming User Interface) prezentációs eszköz prototípust. A prototípus 2006 és 2008 között zajló, kezdeti fejlesztésébe kapcsolódott be Halácsy Péter informatikus, a Budapesti Műszaki Egyetem új média oktatója, valamint Árvai Péter, aki korábban sikeres start-up vállalkozásokat hozott létre Svédországban.
A szerény alaptőkével induló cégbe a TED konferenciákat jegyző TED Conferences és a Sunstone Capital fektetett be, ami lehetővé tette, hogy a Prezi három alapítója egy Királyi Pál utcai egyszobás irodából elindítsa a vállalkozást. Az induló csapat tagjai kezdetben mindannyian egyetlen nagy asztalnál ültek, ahol felállítottak egy válaszfalat, így lett egy “telefon szoba” és egy „valódi munkára” szolgáló terület. 2008-ban, miután megkapták első tőkerészüket a TED Conferences és a Sunstone Capital befektetőktől, a cég egy nagyobb irodába költözött a Krúdy Gyula utcában. Ádám így kommentálta a Prezi történetének ezt az állomását: „Végre mindenkinek saját asztala lehetett.”
Három évvel és sok szakmai díjjal később a Prezi központja ma már egy kétszintes, Károly körúti iroda, ahol körülbelül ötven alkalmazott dolgozik (2012-ben ez várhatóan megduplázódik). Rendelkeznek egy teljesen felszerelt konyhával, saját szakácsot alkalmaznak, a dolgozók kényelmét pedig játékterem is szolgálja, ahol pingpongasztallal és mindenféle hangszerekkel kapcsolódhatnak ki a kollégák. Az iroda „élő” munkaállomásokból áll, amelyeket növényfalak választanak el egymástól. Az irodában dolgozók nagy része magyar, de dolgoznak Budapesten kanadai, francia, chile-i, izraeli és egyéb nemzetiségű alkalmazottak is. A budapesti irodában rendszeresen dolgoznak amerikai kollégák is a Prezi ösztöndíj-programjának köszönhetően, amely támogatja az alkalmazottak utazását a budapesti és a San Franciscó-i irodák között.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo