Kilátások cikkek
hirdetés

Fellélegeztek a cégek - már látják, mikor lehet könnyebb
A tavalyi zuhanás után a vállalatok hangulata lassan, de biztosan felfelé vette az irányt.

Pesszimisták a magyar vállalkozások
Második alkalommal készítette el felmérését a Niveus Consulting Group a magyar vállalkozások gazdasági várakozásairól.

Létszámcsökkentésre készülnek a nagyvállalatok
2023 nem a létszámbővítés éve lesz a nagyvállalatoknál.

Cégvezetők árulták el, mi jelenti a legnagyobb veszélyt a hosszú távú növekedésre
A járvány, a klímaváltozás és a világpolitika a korábbinál is jobban ráirányította a vállalatvezetők figyelmét a kettős átalakulás szükségességére: az okos digitalizációra és a környezeti, társadalmi és irányítási (ESG) célokhoz való igazodásra – állapította meg a Global Manufacturing Prospects 2022 kutatásában a KPMG. A termelő vállalatoknak újfent szembesülniük kellett a stabil ellátási láncok fontosságával. Voltak azonban, akik a nehézségeket is saját javukra fordították. A megkérdezett vezérigazgatók több mint kétharmada úgy látja: cége élenjáró és nem pedig követő az iparág alakításában.

Optimisták az európai cégek
Növekvő nyereségre számíthatnak, de a kilátásikat ronthatják a magas bérköltségek, a gyorsan emelkedő kamatok, a dráguló nyersanyagok.
hirdetés

A magyar cégek már látják a fényt az alagút végén
A magyarországi cégvezetők kissé kedvezőbbnek ítélik meg a gazdasági helyzetet, mint a világátlag – derült ki egy most publikált felméréséből. A hazai cégek többsége új termékkel vagy szolgáltatással állt elő a válság során, ami sokszor a túlélés kulcsa volt. Ma már a többség új dolgozók felvételén gondolkozik.

Optimisták a hazai kkv-k - így látják 2021-et
Nem befolyásolta jelentősen a kkv szektor várakozásait novemberig a járvány második hulláma. A kis- és középvállalkozások következő egy évre vonatkozó kilátásait előrejelző K&H kkv bizalmi index negyedik negyedéves eredménye alapján ugyanis a cégek optimizmussal tekintenek a 2021-es évre, amit az index jelenlegi, 9 pontos értéke igazol. Az előző időszakhoz képest mért, 2 pontos növekedés hátterében az állhat, hogy javultak a vállalati hitelkamatokra, valamint az európai uniós forrásokra vonatkozó kilátások.

Elmúlt a félelem? Optimisták a nagy cégek
Stabilnak ítélik meg a helyzetet.

Kedvező gazdasági kilátásokra számítanak a cégvezetők
A magyar gazdaság további növekedésére számít a hazai vállalatvezetők kétharmada - állapítja meg a legfrissebb EY Tőkebizalmi Barométer. A 45 országban több mint 2600 döntéshozó körében végzett felmérés szerint a világgazdaság is bővülni fog, a kedvező üzleti környezet pedig fellendíti a tranzakciós piacot a következő 12 hónapban.

Bizonytalanok a jövőjükben a nagyvállalatok
Elfogyóban a hazai, 2 milliárd forint feletti éves árbevételű, nem állami nagyvállalatok optimizmusa. A cégek aktuális gazdasági helyzetéről és növekedési kilátásairól képet adó K&H nagyvállalati növekedési index az előző negyedévhez képest a felére csökkent.
hirdetés
Eltűnőben a nagyvállalatok optimizmusa
Év elejéhez képest látványosan mérséklődött az optimizmus a hazai nagyvállalatok körében. A legnagyobb hazai cégek egy éves várakozásait jelző K&H nagyvállalati növekedési index 3 ponttal csökkent, így jelenleg 8 ponton áll, mivel a cégek kisebb árbevétel-növekedéssel és beruházási szándékkal terveznek.
Bizonytalan befektetők, romló kilátások, gyenge forint – ez várható a vámháború miatt
A kibontakozó vámháború miatt az európai növekedési kilátások romlása és az inflációs várakozások emelkedése várható. Ennek hatására az Európai Központi Bank várhatóan szeptemberig kivár a jegybanki politika további iránymutatásával kapcsolatban.
Európai válság jön? A legnagyobb cégek vezetői szerint nem
Továbbra is pozitívak az üzleti kilátások az európai nagyvállalatok vezetői szerint – derül ki abból a kutatásból, melyet a Gyáriparosok Európai Kerekasztala (ERT) második alkalommal végzett el tagvállalatai körében.
Ezzel fizetünk a hiánycél tartásáért
A Policy Agenda (PA) a 2013-ra számított első, azaz a tavaly szeptemberben közölt előrejelzésében – valamennyi más kutatóintézeti prognózisnál korábban – stagnáló gazdaságot, azaz változatlan GDP-t tartott elképzelhetőnek. Most aktualizált makrogazdasági prognózisukban az átgondolatlannak tűnő gazdaságpolitika hatásainak következményeként tovább romló gazdasági környezetet és esetleg kissé visszaeső gazdasági teljesítményt feltételeznek.
Idén már beindulhat a növekedés a régióban
Noha a Gazdasági és Monetáris Unió válsága és a globális recesszió okozta járulékos veszteségek enyhítése nem megy egyik napról a másikra, 2013 a közép- és kelet-európai régió országai számára a növekedés szempontjából kedvezőbb év lesz, mint 2012 volt - ez az egyik legfontosabb megállapítása az UniCredit Economics & FI/FX Research által közzétett CEE Quarterly kiadvány legfrissebb számának.
Nem indul jól az év: zsugorodik a feldolgozóipar
Ismét szűkülést jelez a feldolgozóiparban a Beszerzési Menedzser Index (BMI), amely szezonálisan kiigazított decemberi értéke: 48,9. A felmérésben a vizsgált részindexek két kivétellel csökkentek novemberhez képest. Az exportindex értéke 42 hónap után került a zsugorodás és bővülést elválasztó 50,0 pont alá.
Kevésbé borúlátók a vállalkozások
Továbbra sem mutat egyértelmű irányt a hazai vállalkozások várakozásait mutató K&H kkv bizalmi index. Az első negyedév növekedését, majd a második negyedév csökkenését követően jelenleg ismét javulni tudott az index.
A kitörés a cégek szerint még várat magára
Nem mutat változás az OTP KKV Konjunktúra Indexe: értéke pontosan megegyezik az egy évvel ezelőtt mért negyedéves adattal, 42,2. A Policy Agenda által készített felmérés szerint a kis- és középvállalkozások vezetői szerint még várat magára a gazdaság fellendülése.