Equilor cikkek
A kormány újabb extraprofitadója nem tetszett a tőkepiacnak
BÉT - Emelkedő forgalom mellett csökkent a BUX a héten.
Az olajcégek rekord nyereségeket jelentettek, kivétel a Mol, a különadók veszteségbe fordították
BÉT - Csökkenő forgalomban esett a BUX a héten.
Miközben a londoni tőzsdeindex rekordot döntött a budapesti csökkent
BÉT - Növekvő forgalomban csökkent a BUX a héten.
A hét győztese az OTP
BÉT - Csökkenő forgalomban emelkedett a BUX a héten.
Putyinnak nagy csapás az európai enyhe időjárás
Equilor: Nyugodtabb év áll a gazdaság előtt, de a tél és a gázár még okozhat meglepetést.
Jól indult az év a budapesti tőzsdén
BÉT - Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten.
Nagyot behúzott a kormány a Mol-nak a különadó 95 százalékra emelésével
Csökkenő forgalomban esett a BUX a héten.
Szépen hízott a BUX
BÉT - Csökkenő forgalom mellett emelkedett a héten a BUX.
Megbírságolták az Equilort
Az MNB összesen több mint 15 millió forint bírságot szabott ki az Equilor befektetési szolgáltatóra.
Ha nem is robogott, de pozitívan teljesített a BUX
BÉT - Növekvő forgalom mellett emelkedett a BUX a héten.
Újabb gödör a Budapesti Értéktőzsdén
BÉT - Csökkenő forgalom mellett esett a BUX a héten.
Az elmúlt évtized legbizonytalanabb tele jön
Nem csak a magyar, hanem az európai gazdaság számára is.
Betett a BUX-nak a magyar jogállamiság helyzetéről készült jelentéstervezetet elfogadása
BÉT - Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten BUX.
Az amerikai jegybank nem tett jót a magyarországi befektetéseknek, csökkent a BUX
Emelkedő forgalomban csökkent a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 41 941,27 ponton zárt pénteken, 1402,11 ponttal, 3,23 százalékkal alacsonyabban az előző hetinél.
Óvatosan a részvénypiacon, becsapós a helyzet
Az amerikai S&P 500 index vállalatainak második negyedéves teljesítménye a várakozásoknál jobb volt, a kedvező hírekre közel 10 százalékot emelkedett a részvénykosár. Mindez a medvepiac végére utalhat, azonban az Equilor Alapkezelő várakozása szerint sötét felhők árnyékolhatják be a vállalati teljesítményeket a következő negyedévekben. A legjobb eredményeket az energiaszektor produkálta, a gazdasági kilátásokról mégis a kiskereskedelmi szektor árulkodik leginkább.
Nem volt jó hete a budapesti tőzsdének
Csökkenő forgalomban esett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 41 805,28 ponton zárt pénteken, 522,39 ponttal, 1,23 százalékkal alacsonyabban mint egy hete.
Nem szépen teljesített a BUX a héten
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe csökkenő forgalom mellett esett a héten, a BUX 39 659,23 ponton zárt pénteken, az előző heti zárásnál 187,41 ponttal, 0,47 százalékkal alacsonyabban. A forgalom az előző heti 46,99 milliárd forintról 40,24 milliárd forintra csökkent, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.
A Mol a hét győztese
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe emelkedő forgalom mellett nőtt a héten, a BUX 39 299,75 ponton zárt pénteken, az előző heti zárásánál 349,08 ponttal, 0,90 százalékkal magasabban.
Szépen hízott a BUX a héten
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe csökkenő forgalomban emelkedett a héten, a BUX 41 304,36 ponton zárt pénteken, az előző heti zárásánál 2659,79 ponttal, 6,88 százalékkal magasabban.
A gigamegszorítások ellenére sem tartható az idei évre tervezett költségvetési hiány
Egyre több kihívással és kockázattal kell szembenéznie a magyar monetáris és fiskális döntéshozóknak az Equilor Befektetési Zrt. legfrissebb elemzése szerint. A globálisan növekvő infláció, a szigorodó finanszírozási kondíciók, az orosz-ukrán háború és az elszabaduló alapanyag- és árupiaci árak együtt kiigazításra késztették a magyar kormányt, így a bejelentett új és megemelt korábbi különadók a megugró költségvetési hiány további növekedése ellen hatnak. Az elemzőház megítélése szerint ugyanakkor a kitűzött hiánycél tartásához további intézkedések is szükségesek lehetnek. Az Equilor szerint 7,9 százalékon tetőzhet idén a kamatszint, de ezzel együtt pozitív reálkamat nem lesz elérhető az idei évben, mivel az éves infláció 9 százalékon alakulhat.
A befektetők elfordulnak Magyarországtól, ha nem tudunk megállapodni az Európai Unióval
Növekvő forgalom mellett nőtt a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 43 469,84 ponton zárt pénteken, 293,20 ponttal, 0,68 százalékkal magasabban, mint egy hete.
A jegybanki alapkamat az év végére 5 százalék körül lesz
Az első félévben a belső fogyasztás húzza felfelé a gazdasági növekedést, ezt követően az ellátási láncok helyreállásával a külső kereslet is kedvezően befolyásolhatja az adatokat, így a növekedés idén 4,5 százalékon, jövőre 3,8 százalékon alakulhat - mondta Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője.
Dinamikus bővülése után: mi vár a magyar gazdaságra 2020-ban?
A magyar gazdaság a tavalyi, dinamikus bővülés után lassabb fokozatba kapcsolhat, de növekedése még így is jelentősen meghaladhatja az eurózónáét és a régiós országokét az Equilor Befektetési Zrt. 2020-as gazdasági kilátásait összefoglaló elemzése szerint. A GDP-növekedés 3,8 százalékos lehet idén, amelyben továbbra is komoly szerepet kaphat a belső fogyasztás, illetve a hazai beruházások és az export. A reálbérek emelkedése a korábbi években tapasztaltaknál visszafogottabb ütemű lehet, a lakossági fogyasztás továbbra is erőteljes tényező maradhat, míg a beruházások és az export volumene a tavalyinál kisebb mértékben emelkedhet.