A hét győztese az OTP

Csökkenő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 46 440,14 ponton zárt pénteken, 0,74 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

A részvénypiac heti forgalma 46,19 milliárd forint volt az előző heti 57,59 milliárd forint után, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek.

Hétfőn felülteljesített a BUX az európai tőzsdeindexekhez képest, a kedvező hangulatban minden vezető részvény emelkedett, bár a forgalom alacsony volt a magyar tőzsdén. Kedden viszont növekvő forgalom mellett mínuszban zárt a hazai tőzsdeindex, a vezető papírok közül erősödni csak a Magyar Telekom tudott. Szerdán a kedvező nemzetközi hangulatban jelentősen emelkedett a BUX, bár relatív alacsony forgalom mellett; a budapesti börzét az OTP húzta, a Mol és a Richter kis pluszban zárt.

A forgalom nem a régi (Fotó: archív)
A forgalom nem a régi (Fotó: archív)

Csütörtökön kis csökkenéssel, de európai összevetésben jól teljesített a BUX, a vezető részvények is jobb napot zártak, mint a kontinens más nagy kibocsátói. A Magyar Telekom jelentősen erősödött, és pluszban zárt a Mol is. A hét utolsó kereskedési napján is mínuszban zárt a magyar tőzsde, bár piacmozgató hírek nem érkeztek. A BUX-ot főként a Richter húzta le, de a Magyar Telekom is erősen mínuszba fordult.

A héten a vezető részvények közül a legnagyobb mértékben, 3,36 százalékkal az OTP erősödött, a papír 11 370 forinton zárt pénteken, 30,14 milliárd forintos heti forgalom mellett.

Jól teljesített a Magyar Telekom is, árfolyama 2,75 százalékkal emelkedett. A részvény 374 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma 1,58 milliárd forint volt.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo