Egyesült királyság cikkek
Váratlan jó hír a brit gazdaságról
A várakozásokkal ellentétben nincs recesszióban a brit gazdaság.
A dollár már a fontot is előzni készül
Mélységi árfolyamrekordokon a font az adócsökkentési program hatására.
Sok sikert kívántunk az új brit kormányfőnek, aki atomtámadást is elképzelhetőnek tart
Liz Truss, az Egyesült Királyság új miniszterelnöke a Boris Johnson kormány leginkább háborúpárti tagja volt.
Elkullogott Boris Johnson brit kormányfő
Utoljára távozott miniszterelnökként a brit kormányfők hivatalaként és rezidenciájaként szolgáló Downing Street 10-ből kedden Boris Johnson.
Meglepetés az Egyesült Királyságban
A várakozásokkal ellentétben növekedett a brit gazdaság teljesítménye májusban, elsősorban a szolgáltatási szektor erőteljes aktivitása miatt.
Segítséget kapnak a hazai exportőrök
A Brexit után a magyar vállalatoknak is nehezebb lett az Egyesült Királysággal történő kereskedelem nem csupán logisztikai, hanem pénzügyi szempontból is. Pedig az EU-ból való kilépés ellenére jelentősen élénkült a két ország közötti gazdasági kapcsolat, ahogy megnőtt a pénzügyi átutalások volumene is. 2021-re 3,61 milliárd fontra nőtt a hazai cégek exportja, és 1,52 milliárd fontra nőtt a szigetországból érkező import volumene. Az élénkülő külkereskedelemben résztvevő magyar vállalatok még egyszerűbben kezelhetik az Egyesült Királysággal kapcsolatos pénzügyeiket, ugyanis a Magyarországon is egyre népszerűbb iBanFirst fintech szolgáltató mai akvizíciós bejelentése megkönnyíti és egyszerűsíti számukra a devizautalást.
London megtámadta a vallásszabadságot, Kirill pátriárka szankciós listára került
Vagyonzárlatot és beutazási tilalmat rendeltek el az érintettekkel szemben.
A britek eddig is élen jártak az orosz szankciók bevezetésében, most megint léptek, fájni fog
Megtiltotta az üzleti szolgáltatások oroszországi exportját a brit kormány. A bejelentett intézkedés az Ukrajna elleni orosz háború miatt érvénybe léptetett újabb brit szankciócsomag része.
Példátlan dologra készülnek a britek
A brit gazdaság példátlan ütemű élénkülésére vallanak a pénteken ismertetett előzetes májusi aktivitási mérőszámok, tükrözve a koronavírus-járvány megfékezését célzó korlátozások enyhítését.
Sosem látott lépésekre kényszerültek a britek – megszenvedte a járványt a gazdaság
A legfrissebb adatok szerint példátlan szintre emelkedett a tavalyi pénzügyi évben a brit közfinanszírozás nettó hiteligénye, elsősorban a koronavírus-járvány súlyos reálgazdasági és költségvetési hatásai miatt, és ez hat évtizede nem mért magasságba hajtotta a hazai össztermékhez mért brit államadósság-rátát.
Az üzleti utakat is nehezebb megszervezni a Brexit után
Az átmeneti időszak lejártával a britek idén már a harmadik országbeli állampolgárokra vonatkozó szabályok szerint utazhatnak be és vállalhatnak munkát Magyarországon – hívja fel a figyelmet dr. Óváry-Papp Nóra és dr. Hajduk Gábor, a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda szakértői. Számos olyan kedvezmény van azonban, amely jelentősen megkönnyíti a hazánkba érkező üzleti utazók helyzetét.
Mit hoz a Brexit a haza pénzt utaló kint dolgozó magyaroknak?
Ember legyen a talpán, aki el tud igazodni abban, hoz-e változást a banki átutalások díjában – és ha igen, milyet – 2021. január 1-jétől az a tény, miszerint az Egyesült Királyság kilép az Európai Unióból (EU). A tisztánlátást az is zavarja, hogy még most, tíz nappal az évzárás előtt sem tudjuk, lesz-e megállapodás a Brexit feltételeiről. Lapunk azért megpróbált rendet vágni, megkérdeztük a hazai nagybankokat, mire számíthatnak az ügyfeleik.
Jó hír jött a Brexitről
Folytatódnak a tárgyalások az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kereskedelmi kapcsolatrendszerének feltételeiről - közölte London és Brüsszel vasárnap.
Nincs előrelépés: nehezen halad előre a Brexit
Nem történt jelentős előrehaladás a Brexit-tárgyalások hetedik fordulóján - jelentette ki Michel Barnier, az Európai Unió Brexit-ügyi főtárgyalója a kétnapos egyeztetéseket követő sajtótájékoztatóján.
Pofon a koronavírustól: megdőlt egy 41 éves negatív rekord
Több mint negyven éve nem mért ütemben, 2,2 százalékkal csökkent a brit hazai össztermék az idei első negyedévben az előző három hónaphoz mérve az új koronavírus okozta járvány első közvetlen reálgazdasági hatásaként - közölte kedden a brit statisztikai hivatal.
Újabb országban került bajba a munkaerőpiac
Több mint 600 ezerrel csökkent a fizetett alkalmazottak száma a brit vállalati szektorban a koronavírus-járvány megfékezését célzó korlátozások márciusi bevezetése óta, a betölthető állások száma pedig rekordütemben esett - közölte a brit statisztikai hivatal.
A briteknél is normalizálódik a helyzet, de az aggodalmak így is maradnak
Részlegesen újraindult hétfőn a tanítás a brit iskolákban és egyes piacok is kinyithattak.
Ekkora pofonból csak évek után állnak talpra a britek
Londoni pénzügyi elemzők előrejelzése szerint legalább három évbe telik, mire a brit gazdaság ismét eléri az új típusú koronavírus okozta járvány előtti teljesítményét, de egyes aktivitási mutatóknak ugyanehhez akár öt évre is szükségük lehet.
Van, amiben megingathatatlanok a britek a Brexittel kapcsolatban
A brit kormány főtárgyalója szerint London nem lesz hajlandó kompromisszumokra több alapvető fontosságú kérdésben az Európai Unióval márciusban kezdődő egyeztetéseken, amelyek célja a jövőbeni kétoldalú kapcsolatrendszer feltételeinek kialakítása.
Márciustól új szabályok vonatkozhatnak az angliai munkavállalókra
Ha nem sikerül megállapodni, az az EU-s állampolgár, aki márciusig nem megy munkát vállalni Nagy-Britanniába, az utána már csak szigorúbb feltételekkel tehetné meg.
A halloweent is elrontja a klímaváltozás
Kisebbek lesznek idén a lámpásként használt Halloween-tökök Nagy-Britanniában a forró, csapadékhiányos nyár miatt – írja az Agroszektor.hu.
Theresa May szerint már majdnem kész a kilépési megállapodás
A brit miniszterelnök szerint az elmúlt néhány hétben elért előrelépések eredményeként 95 százalékban elkészült a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről szóló megállapodás-tervezet, de egyetlen jelentős akadályozó tényezőként továbbra is megoldásra vár, hogy miként lehet garantáltan elkerülni az ellenőrzés visszaállítását Észak-Írország és az Ír Köztársaság határán.
Pár nappal a csúcs előtt zátonyra futottak a brexit-tárgyalások
Sajtóértesülések szerint zátonyra futottak a brexit-tárgyalások, egyre valószínűbbnek tűnik a megegyezés nélküli kilépés.
Harmadik országnak minősülhet Nagy-Britannia
Jelenleg a teljes szakítás tűnik a legvalószínűbbnek az EU és Nagy-Britannia között. Az Advocatus összefoglalta, milyen jogi problémákkal járhat ez a cégek számára.
Brexit: hogyan tovább?
Alig fél év maradt a brit kilépésig, de még a közelben sincs semmilyen megegyezés. Hat hónappal az egyezség határideje előtt egymást sározza a brit kormány és az EU, miközben Theresa May miniszterelnöki széke is egyre inkább inog. Egyelőre a legkonstruktívabb terv is arról szól, hogy ismételjék meg a népszavazást.
Brexit: szkeptikusak a britek a kormány szándékaival kapcsolatban
A brit választóknak csaknem a fele úgy gondolja, hogy Theresa May miniszterelnök valójában az Európai Unióban tartaná Nagy-Britanniát, ha módja nyílna rá. A legfrissebb felmérés szerint többen gondolják ezt a konzervatív párti kormányfőről, mint Jeremy Corbynról, a legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt (Labour) vezetőjéről.
Egyre nagyobb a káosz a brexit körül
A brit Munkáspárt éves kongresszusán "egyértelmű szavazás" lesz arról, hogy a párt támogasson-e egy esetleges újabb népszavazást a brit EU-tagságról - mondta vasárnap a legnagyobb brit ellenzéki erő vezetője. A legfrissebb felmérés szerint a Labour tagságának óriási többsége új referendumot szeretne.
Holtponton a brexit-tárgyalások
Theresa May brit miniszterelnök szerint holtpontra jutottak a brit EU-tagság megszűnésének feltételrendszeréről folyó tárgyalások, mivel az Európai Unió nem adott magyarázatot arra, hogy a beterjesztett, ám a salzburgi informális EU-csúcson elvetett brit javaslatcsomag miért ásná alá az EU egységes belső piacát.
Többet tesznek a közösbe a bevándorlók, mint a benszülött britek
A brexiterek állításával a Nagy-Britanniában élő külföldiek átlag fölött járulnak hozzá a brit költségvetéshez, annyira, hogy a brexit után adóemelésre lesz szükség.
Nem támogatja a brexit-megállapodást a brit Munkáspárt
Nem szavazza meg a brit Munkáspárt Theresa May brexit-megállapodási tervét, ezzel semmissé válhat az elmúlt hónapokban már körvonalazódó kilépési egyezmény.
Játék készült a Brexitről
Játékkal magyarázza el a Bloomberg, hány helyen futhatnak zátonyra a brexit-tárgyalások. A játékban a brit miniszterelnök bőrébe bújhatunk, megpróbálhatjuk a közös piacon tartani az Egyesült Királyságot, vagy megegyezés nélkül távozni Brüsszelből, de a döntéshez az ellenzéknek és kormánytagoknak is lesz egy-két szava.
Brexit: a britek fele szerint új népszavazásra lenne szükség
A britek fele népszavazáson mondana végső szót az Európai Unióból való kilépésről abban az esetben, ha az ország EU-tagsága megszűnéséről szóló tárgyalások megállapodás nélkül zárulnának.
A brit külkereskedelmi miniszter szerint kemény brexit lesz
A brit külkereskedelmi miniszter szerint egyre nő annak az esélye, hogy nem születik megállapodás az Egyesült Királyság európai uniós tagsága megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről. Liam Fox az Európai Bizottságot hibáztatva úgy vélekedett, már 60 százalék a valószínűsége ennek.
„Kínai stílusú” arcfelismerő rendszert tesztelnek Londonban
Jogvédők által erősen vitatott arcfelismerő rendszert tesztel Londonban és más brit városokban a rendőrség. A "kínai stílusúként" emlegetett technológia a bírálatok szerint pontatlan, alkalmazása pedig sértheti az emberi jogokat.
Csendes óra egy brit áruházláncban
A brit Morrisons szupermarketlánc 439 brit élelmiszerboltjában szombatonként 9 és 10 óra között tompítanak a világításon, kikapcsolják a zenét, nem használják a hangosbeszélőt és lehalkítják a kasszák kódleolvasóinak "csipogását".
Lassan kiszorul a szén Nyugat-Európából
Sorra dőlnek a zöldenergia-rekordok Nyugat-Európában. Németországban idén először termeltek több áramot megújuló forrásból, mint szénből.
Lemondott a brexitügyi miniszter, jöhet a puha kilépés
Benyújtotta lemondását hétfő hajnalban David Davis, aki eddig a brit EU-tagság megszűnésének folyamatát irányító brit minisztériumot (DExEU) vezette. Lépését azzal indokolta, hogy véleménye szerint a kormány Brexit-politikájának iránya és taktikája miatt mind kevésbé valószínű a brit EU-tagságról két éve tartott - a kilépést pártolók szűk, 51,9 százalékos arányú győzelmével végződött - népszavazás döntésének maradéktalan végrehajtása.
Brexit: EU-s útlevelekért állnak sorba a britek
Meredeken emelkedett tavaly azoknak a briteknek a száma, akik más EU-tagországoktól, köztük Magyarországtól kértek és kaptak állampolgárságot, közölte a BBC.
Brexit: „A teljes szuverenitás visszaszerzése lenne a legrosszabb opció”
'Az Egyesült Királyság kilépése az EU-ból és az európai integráció' címen jelent meg a közelmúltban Losoncz Miklós közgazdász, a Budapesti Gazdasági Egyetem kutatóprofesszora monográfiája, ami az egyik első magyar nyelvű, teljes gazdaságtudományi kötet a brexit hátteréről és következményeiről. A könyv szerzőjével a brexit-népszavazás kétéves évfordulóján beszélgettünk a brit gazdaság kilátásairól és az Egyesült Királyság Európában betöltött helyéről.
„Néhány egyszerű kérdés után” maradhatnak az angliai magyarok
A Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgároknak "néhány nagyon egyszerű kérdésre" kell csak válaszolniuk ahhoz, hogy a brit EU-tagság megszűnése után is változatlan jogosultságokkal, állandó letelepedési engedéllyel az országban maradhassanak - mondta csütörtökön a brit belügyminiszter.
Brit üzleti miniszter: lesz vámmegállapodás az EU-val
Greg Clark a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorának nyilatkozva alig burkolt figyelmeztetést intézett a kormányzó Konzervatív Párt keményvonalas, az unióval fenntartandó bármiféle szoros vámpartnerség lehetőségét elvető Brexit-táborának képviselőihez is, mondván: a japán Toyota autógyár két nagy-britanniai üzemében 3500-an dolgoznak, és a cég éppen most készíti elő a döntést arról, hogy hol legyen a következő európai gyára. Clark szerint a japán autóipari óriás dönthet úgy is, hogy az új üzemet Nagy-Britannia helyett "a kontinensre" telepíti.
Lemondott a brit belügyminiszter
Belpolitikai botrány miatt távozni kényszerül Amber Rudd brit belügyminiszter, ez ugyanakkor a brit kilépés folyamatát is befolyásolja, mert Rudd volt a leginkább EU-párti tag Theresa May kormányában.
Stagnált a brit gazdaság az idei első negyedévben
Londoni pénzügyi elemzők szerint a váratlanul rossz növekedési adat nyomán nagy valószínűséggel legalább a nyár végéig lekerült a napirendről a Bank of England következő kamatemelése, amelyet az elemzői közösség és a piaci szereplők többsége eddig májusra várt.
Hazai pályán bukhat el Theresa May Brexit-terve
Politikailag lehetetlen helyzetbe kerülhet Theresa May brit miniszterelnök. A kormányfő korábban az EU-val való teljes szakítást képviselte, saját parlamentje viszont arra kényszerítheti, hogy a „kemény brexit” helyett tartsa bent Nagy-Britanniát a vámunióban. Csakhogy erről nem a brit kormány, hanem az EU többi tagállama dönt, az uniós vezetők pedig korábban világossá tették, hogy a kilépés kilépést jelent, nem lehet visszakéredzkedni.
Magyar startup-vállalkozókat várnak a britek
Egynapos, pár ezer forintos cégregisztráció, kedvezményes adózás és más pénzügyi ösztönzők várja a magyar startupokat az Egyesült Királyság számos üzleti régiójában. A lehetőségekről egy budapesti konferencia keretében számoltak be.
Brexit: társulási szerződés lehet a megoldás
Az egységes piac és a vámunió tagja maradna az Egyesült Királyság, megmaradna az ún. négy szabadság elve - áll az Európai Parlament javaslatában, ami szerint Nagy-Britannia kilépésekor azonnal társulási szerződést is kötne az EU-val.
Még a Brexit előtt elhagyná a diplomás munkavállalók fele az Egyesült Királyságot
A nagyvállalatok magasan képzett dolgozóinak 56 százaléka még az EU-ból való kilépés előtt elhagyná az Egyesült Királyságot – derül ki a Baker McKenzie 250, diplomás, az Egyesült Királyságban dolgozó, de azon kívüli uniós állampolgár munkavállaló megkérdezésén alapuló kutatásából. Az agyelszívás különösen érzékenyen érintheti az egészségügyi, technológiai, telekommunikációs és pénzügyi szolgáltatási iparágat, illetve a médiát.