Károlyt, aki édesanyja, II. Erzsébet királynő tavaly szeptemberi halála óta az Egyesült Királyság és további tizennégy nemzetközösségi ország uralkodója, szombaton koronázza meg Justin Welby, Canterbury érseke, az anglikán egyház első számú vallási vezetője a londoni Westminster-apátságban, az angol-brit monarchia ősi koronázó templomában.
III. Károly feleségét, Kamillát is megkoronázzák, mivel a brit monarchikus szokásjog alapján a férfi uralkodók hitvesét a királynői cím, saját korona és a felség megszólítás illeti meg.
A Kiskereskedelmi Kutatóközpont nevű londoni elemzőműhely csütörtökön ismertetett számításai szerint az országszerte hatalmas rendezvényekkel, koncertekkel, utcabálokkal kísért háromnapos hosszú koronázási hétvégén a britek és a turisták százezrei 1,416 milliárd fontot (több mint 600 milliárd forintot) költenek majd ételre, italra, ajándék- és emléktárgyakra, valamint az éttermekben és a pubokban elfogyasztott ünnepi fogásokra.
A CRR előrejelzése szerint a teljes összegből 245,91 millió fontot fordítanak az ünneplő milliók ajándékokra és emléktárgyakra, 846,84 millió fontot hagynak a vendéglátóhelyeken, a kifejezetten erre az eseményre érkező külföldi turisták pótlólagos költekezése pedig 322,93 millió font pluszbevételt jelent majd.
Az elemzőintézet várakozása szerint a koronázási ceremóniára negyedmillió külföldi turista utazik Nagy-Britanniába. A CRR azt valószínűsíti saját számításai alapján, hogy pezsgőre, habzó- és asztali borokra, sörre és töményebb szeszekre 56,55 millió fontot (24 milliárd forintot) költ az ünneplő tömeg a koronázási hétvégén.